ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

3 × 1 =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:11:01*** 1398/05/28: قیمت فروش دلار 11700 تومان و قیمت فروش یورو 13200 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  دوشنبه 1398/05/28::: مردم سالاری: جعبه سیاه پتروشیمی‌گیت کیست؟ جلیل سبحانی مدیر عامل شرکت اسپک، از شرکت‌های زیرمجموعه بازرگانی پتروشیمی، اخیرا بازداشت شده است. گفته می‌شود جلیل سبحانی دارای اطلاعات ارزشمندی در مورد فساد بزرگی است که در شرکت بازرگانی پتروشیمی بلافاصله پس از خصوصی‌سازی این شرکت صورت گرفته و با تحقیق و تفحص از او، ممکن است شاه‌مهره‌های پتروشیمی‌گیت از سایه خارج شده و در معرض داوری و عدالت قرار گیرند. *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: مروری بر مواضع سید حسن نصرالله و سردار سلیمانی نسبت به ظریف; دوگانه کاذب مقاومت مذاکره; جاوید قربان اوغلو، دیپلمات پیشین در گفت‌وگو با «ایران»: مخالفان دیپلماسی برای نظام هزینه‌تراشی می‌کنند; کشتی آزاد شده ایرانی هنوز سواحل جبل الطارق را ترک نکرده که یک جریان سیاسی به سیاق همیشه، مصادره به مطلوب‌های جناحی در راستای القای دوگانه سازی‌های مختلف را کلید زده است. *** اطلاعات: در کنگره ملی و همایش سراسری الماس‌های درخشان; دکتر ظریف: موظفیم بار فشار معیشتی را از زندگی مردم برداریم *** ابتکار: دورنمای جنگ نامتقارن در یمن; همزمان با پیچیده‌تر شدن تحولات یمن، وزارت خارجه ایران روز گذشته میزبان نشستی با حضور علی اصغر خاجی، دستیار ارشد وزیر خارجه در امور سیاسی، محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله و سفرای چهار کشور اروپایی انگلستان، آلمان، فرانسه و ایتالیا بود. به گفته منابع خبری محور این مذاکرات در‌خصوص حل و فصل سیاسی بحران یمن، توقف جنگ و نیز راهکاری برای نجات غیرنظامیان یمنی بود. *** کیهان: خصوصی‌سازی ضروری است اما دولت وارونه اجرا می‌کند! خصوصی‌سازی از نیازهای ضروری اقتصاد است اما طی قریب به دو دهه گذشته دولت‌ها عمدتا خلاف جهت خصوصی‌سازی واقعی حرکت کرده‌اند. *** دنیای اقتصاد:  مهار تورم با کنترل قیمت‌ها؟ ۹۲ درصد رای منفی دادند; استیضاح قیمت‌گذاری دستوری; ۹۲ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی یک برنامه تلویزیونی، رای به ناموفق بودن قیمت‌گذاری دستوری دادند. این رای تاییدکننده نظر کارشناسانی است که اعتقاد دارند تنظیم بازار با هدف کنترل تورم محکوم به شکست است. *** آرمان امروز:  كاهش قيمت‌ مسكن كليد خورد; کارشناسان می‌گویند در ماه‌های بهمن‌، اسفند و اردیبهشت‌ که جزو ماه‌های پرمعامله محسوب می‌شوند، شاهد عملکردهای هیجانی در بازار مسکن بودیم. اما هیچ‌گاه این هیجانات در بازار پایدار نمی‌ماند و آنگونه که از اظهارات بنگاهداران مسکن بر می‌آید پس از سومین ماه سال، کسادی در بازار مسکن حکفرما شده است. ***

چگونه لقمان حکیم در خصوص پند و اندرز در قرآن را بیان می کرد؟

چگونه لقمان حکیم در خصوص پند و اندرز در قرآن را بیان می کرد؟

و به راستی لقمان را حکمت دادیم که: خدا را سپاس بگزارد, تنها برای خود سپاس می گزارد و هر کس کفران کند, {بهزیان خود اوست , زیرا } در حقیقت, خدا بی نیاز و ستوده است. و {یاد کن} هنگامی را که لقمان به پسر خویش در حالی که وی او را اندرز می داد گفت: ((ای پسرک من! به خدا شرک میاور, که به راستی, شرک ستمی بزرگ است)). و انسان را درباره ی پدر و مادرش سفارش کردیم . مادرش به او باردار شد, سستی بر روی سس. و تی, و باز گرفنش از شیر, در دو سال است. {آری, به او سفارش کردیم} که سپاس گزار من و پدر و مادرت باش که بازگشت {همه} به سوی من است و اگر تو را وادار دارند تا درباره ی چیزی که تو را بدان دانشی نیست. به من شرک ورزی, از آنان فرمان مبر, ولی در دنیا به خوبی با آنان معاشرت کن و راه کسی را پیروی کن که توبه کنان به سوی من باز می گردد, و بدان که سر انجام بازگشت شما, به سوی من است و از حقیقت آنچه انجام می دادید شما را با خبر خواهم کرد. لقمان همچنین گفت: ((ای پسرک من! اگر عمل تو هم وزن دانه ی خردلی و در تخته سنگی یا در آسمان ها یا در زمین باشد خدا آن را می آورد که خدا بس دقیق و آگاه است. ای پسرک من! نماز را بر پا دار و دیگران را به کار پسندیده وادار و از کار ناپسند باز دار. و بر آسیبی که بر تو وارد آمده است, شکیبا باش این حاکی از عزم و اراده تو در امور است.

مطالب مرتبط


اندرزهای لقمان در قرآن 1 - اندرزهای لقمان در قرآن

اندرزهای لقمان در قرآن

خطر شرک:  هنگامی را که لقمان به پسر خویش در حالی که وی او را اندرز می داد گفت: ای پسر من به خدا شرک میاور کهبه راستی شرک ستمی بزرگ است حضرت پیامبر(ص) می فرماید: یاد کن هنگامی را که لقمان به پسر خویش در حالی که ویاو را اندرز می داد گفت: ای پسرک من بخدا شرک میاور همواره از خدا پروا کن و همواره یاد خدا دوستی خدا ترس از خدا و امید گشوده شدن دری نزد خدا را داشته باش چرا که اگر اینها را بپذیری خدا تو را عزیز می گرداند.

اندرزهای لقمان در قرآن

نقش اعمال در سرنوشت انسان: ای پسر من اگر عمل تو هم وزن دانه ی خردلی و در تخته سنگی یا در آسمانها یا در زمین باشد خدا آن را می آورد که خدا بس دقیق و آگاه است . حدیث به نقل از هشام بن اروه از پدرش لقمان گفت: همان را درو میکنید که می کارید . به نقل از اوزاعی لقمان به پسرش گفت: ای پسرم همانا تو همان را درو می کنی که می کاری و همانی را بدست  می آوری که عمل می کنی.

اندرزهای لقمان در قرآن

از کارهای بزرگ و اساسی: لقمان : ای پسر من نماز را برپا دار و دیگران را به کار پسندیده وادار و از کار ناپسند باز دار و بر آسیبی که بر تو وارد آمده است شکیبا باش این حاکی از عزم و اراده ی تو در امور است.  

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.