ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم ؟

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم ؟

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

برای جایگزینی تایر قدیمی نیازی به دستگاه  گران قیمت یا اطلاعات مکانیکی زیادی ندارید. با استفاده از چند ابزار ، هر نوع لاستیک را با  گشاد کردن لاستیک از رینگ جدا کنید. با صرفه جویی در هزینه و از بین بردن هر گونه لاستیک فرسوده از پیچ گوشتی استفاده کنید. یک روش کارآمدتر برای این کار ، خرید دستگاه تعویض تایر دستی است. بدون نیاز به تماس با مکانیک از این ابزارها برای تغییر لاستیک استفاده کنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - تعویض تایر با دست

با یک ابزار ، هسته شیر را از تایر جدا کنید.

تایر را روی یک سطح صاف قرار دهید و دریچه هوا را پیدا کنید.  یک فلز یا لاستیک کوچک خواهد بود که بیرون از لاستیک قرار دارد. برای برداشتن آن ، درپوش را در جهت عقربه های ساعت بپیچانید. هسته یک سیلندر فلزی در داخل شیر است و برای خارج کردن آن به ابزار حذف هسته شیر نیاز دارید.

انتهای ابزار را درون شیر قرار دهید ، سپس آن را خلاف جهت عقربه های ساعت بپیچانید تا هسته را جدا کنید. هسته در بیرون نگه داشته می شود ، بنابراین با خارج کردن لاستیک جدا می شود.

ابزار حذف هسته شیر یک کالای نسبتاً ارزان است که مانند یک پیچ گوشتی کوچک به نظر می رسد. که در اکثر فروشگاه های قطعات خودرو موجود است.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

 

با ماشین از روی لاستیک عبور کنید تا مهره آن از لبه جدا شود.

مهره لبه چسبیده به لاستیک است که به طور محکم در مقابل لبه قرار می گیرد. ساده ترین راه برای از بین بردن آن بدون ابزار اضافی ، قرار دادن آن روی زمین در مقابل یک وسیله نقلیه سنگین است.

وسیله نقلیه را با دقت از روی قسمت لاستیک تایر عبور دهید ، نه لبه فلزی. این کار لاستیک را به پایین فشار می دهد ، و مهره را از شیار خود بر روی لبه جدا می کند.

برای جدا کردن  آن ممکن است شما چندین بار از روی لاستیک عبور کنید. این مهره به ویژه با لاستیک های قدیمی ، سخت ترین قسمت است.

راه دیگر برای شل کردن مهره ، وجود جک است. وسیله نقلیه را روی جک بلند کنید ، جک را زیر نایر بکشید ، سپس وسیله نقلیه را روی قسمت لاستیکی  پایین بیاورید.

اگر مهره زیاد چفت شده باشد ،  بهتر است که آن را با یک چاقوی تیز یا اره ببرید. مراقب باشید که از لبه فلزی برش نخورد. این باعث می شود تایر از بین برود ، اما اگر به درستی انجام شود ، به لبه آسیب نمی رساند.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

با پاهای خود طرفین تایر را پایین بیاورید.

برای جلوگیری از سر خوردن لاستیک ، آن را روی یک سطح ، تایر دیگر یا یک شیء مشابه قرار دهید. با قسمت جلویی لبه رو به پایین شروع کنید. روی قسمت لاستیکی محکم بطرف پایین فشار بیاورید.

ایستادن یا زانو زدن روی آن بی خطر است . انجام این کار در مقابل مهره لاستیک افشار بیشتری به شما می دهد و احتمال خراش در لبه را کاهش می دهد. برای کاهش احتمال خراش بیشتر ، همیشه ابتدا از قسمت عقب خم کنید.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

مایع ظرفشویی را در اطراف رینگ پخش کنید تا روغن کاری شود.

مایع ظرفشویی را مستقیماً با دست بمالید یا حدود 1 قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) آن را درون 1 گالن (3،800 میلی لیتر) آب مخلوط کنید. صابون مناسب جهت گریس باعث کاهش مقاومت در برابر مواد زائد ، گریس و روغن در چرخ های استفاده شده می شود. صابون را در زیر لبه های رینگ پخش کنید.

برخی افراد استفاده از روغن پخت و پز ، WD-40 یا محصولات مشابه را انتخاب می کنند. گزینه دیگر خرید لاستیک تایر از فروشگاه قطعات خودرو است.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

با استفاده از پیچ گوشتی  ، رینگ را از تایر جدا کنید.

از 1 طرف تایر شروع کنید. روی لاستیک فشار دهید تا زیر لبه باشد. میله خاردار را زیر لاستیک قرار دهید ، سپس آن را بلند کنید تا مهره بالاتر از لبه باشد.

سپس ، در حالی که تایر را با میله خاردار در جای خود نگه داشته اید ، در اطراف چرخ با پیچ گوشتی فشار دهید. اینکار را تا جایی ادامه دهید که تا مهره ها را از روی لبه از هر طرف بلند شود.

ابزار مسطح ، میله های پهن و پیچ گوشتی پهن تر برای این کار  مناسب هستند. آنها کمتر از ابزارهای دیگر لبه را خراش می دهند.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

از میله خاردار و پیچ گوشتی برای آزاد کردن لبه در طرف دیگر استفاده کنید.

قسمت پایینی رینگ در این مرحله آزاد خواهد بود ، اما لبه بالایی روی مهره تحتانی تایر گیر خواهد کرد. لبه را تا آنجا که می توانید بکشید ، سپس پیچ گوشتی را زیر آن قرار دهید.

میله خاردار را در قسمت بعدی قرار دهید و از آن استفاده کنید تا از لبه ی سمت راست به سمت خود استفاده کنید.

این کار را از همه طرف چرخ ادامه دهید تا زمانی که بتوانید لبه را به سمت بیرون بکشید. صابون را در صورت نیاز به طرف دیگر لبه بزنید تا روغن کاری شود.

اگر کار سخت تر شد، چرخ را به سمت بالا قرار دهید. و سعی کنید از طرف دیگر و با استفاده از یک چوب  تایر را از لبه خارج کنید.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

گام 2 - استفاده از دستگاه تعویض تایر دستی

پایه دستگاه تعویض لاستیک را روی یک سطح تخته علامتگذاری کنید.

دستگاه تعویض تایر را در بالای آن که اندازه آن  3 / 4 در (1.9 سانتی متر) قطعه از تخته سه لا  است، قرار دهید. 

برای علامتگذاری پایه از یک مداد استفاده کنید و محل سوراخ های پیچ را نیز علامت گذاری کنید.

دستگاه تعویض دستی تایر به صورت آنلاین یا در بسیاری از فروشگاههای ابزاری می توان خریداری کرد. آنها نسبتاً ارزان هستند و بسیار کارآمدتر از آن هستند که لاستیک را با دست جدا کنید.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

دستگاه  را با پیچ گوشتی به تخته سه لا پیچ دهید.

پیچ های 5 در طول (13 سانتی متر) ، 1 ⁄2 در (1.3 سانتی متر)  داخل چوب محکم کنید. سپس ، دستگاه تعویض تایر را در بالای پیچ ها تنظیم کنید.

دستگاه را با قرار دادن واشر و مهره بر روی هر پیچ محکم کنید.

واشر ها را به سمت عقربه های ساعت با دست راست چرخانده و آنها را محکم کنید. برای قرار دادن پیچ ها به درستی ، دستگاه را روی تخته سه لا تنظیم کنید و پایه را با مداد علامتگذاری کنید.

محل سوراخ های پیچ را علامت گذاری کنید. برای استحکام بیشتر، تعویض تایر را بروی یک سطح بتونی محکم انجام دهید. این کار کمی سخت تر است ، زیرا شما به یک دستگاه مته دریل  احتیاج دارید ، اما در غیر این صورت به همین روش می توانید پیچ ها را  متصل کنید.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

رینگ را با ابزار  شیر باز کنید.

دریچه هوا را پیدا کنید ، که مانند یک اسپیکر کوچک است که از قسمت جلویی لبه به بیرون چسبیده است.

این ابزار فلزی خواهد بود. برای جدا کردن آن ، درپوش را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید ، سپس یک  سوپاپ را درون شیر قرار دهید.

ابزار را خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تاسوپاپ دریچه خارج شود.

در صورت نیاز دوباره به آن ، سوپاپ شیر را در یک مکان امن کنار بگذارید.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

 

تایر را روی پایه قرار دهید و محکم ببندید.

به دنبال یک  مثلثی روی پایه بگردید. از قسمت جلویی لبه رو به بالا شروع کنید. پایین رینگ را روی تخته ببندید و چرخ را محکم کنید. سپس اهرم  دستگاه تعویض لاستیک را به پایین بیاورید و آن را در بالای لاستیک ، درست کنار لبه قرار دهید.

بازو مانند قوه است ، مانند تیغه بولدوزر.

قبل از جدا کردن چرخ ، چرخ را محکم به پایه خود وصل کنید. برای اطمینان از محکم بودن قوه در برابر تایر ، روی اهرم فشار دهید.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

برای جدا کردن مهره تایر از لبه از میله متحرک استفاده کنید.

برای تعویض از یک لوله فلزی مجزا که در قسمت باز اهرم قرار دارد، استفاده میکنیم . انتهای اشاره شده میله را به اهرم بچسبانید ، سپس به تدریج آن را به سمت پایین فشار دهید.

این قوه به سمت لاستیک فشار می آورد و رینگ را در کنار آن قرار می دهد.

برای شل شدن بیشتر مهره ، لاستیک را با دست یا با پای خود فشار دهید. میله را به دور کل چرخ بکشید تا لبه آزاد شود.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

چرخ را چرخانده و طرف دیگر را با قوه جدا کنید.

چرخ را چرخانده ، دوباره آن را روی گره قلاب کنید و سپس قوه را در مقابل لاستیک فشار دهید. اهرم را به پایین فشار دهید تا مهره لاستیک  به راحتی از لبه جدا شود.

در مقابل لاستیک در همه طرف چرخ فشار دهید تا شل شدن لبه تمام شود.

برای جلوگیری از خراشیدن لبه ، یک تکه کاغذ ، یک تشک لاستیکی یا موارد دیگر را روی پایه تعویض قرار دهید.

شماباید این کار را زمانی انجام دهید که قسمت جلویی لبه به سمت پایین قرار داده شده باشد.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

تایر را در بالای دستگاه تعویض قرار دهید و در جای خود محکم کنید.

تایر را روی تعویض كننده تنظیم كنید و آن را در جای خود قرار دهید تا از یكی از سوراخ های مهره قفسه ای عبور كند.

  سپس قطعه  درپوش بالا را روی مرکز قرار دهید. برای محکم کردن تایر در جای خود ، درپوش را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید.

قطعه براکت مانند یک استوانه مسطح و دارای 4 پره به نظر می رسد. سعی کنید تکه های لاستیکی را بین براکت و لبه قرار دهید. انجام این کار از لبه در برابر خراشیدگی محافظت می کند.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

مایع ظرفشویی را دور لبه رینگ بریزید.

لبه را کمی بکشید تا بتواند به زیر آن نفوذ کند. مقدار زیادی مایع ظرفشویی را در اطراف و زیر آن پخش کنید.

مایع ظرفشویی رینگ را روغنکاری می کند و باعث می شود لاستیک راحت تر جدا شود. یک صابون مخصوص برش گریس باعث می شود تا لاستیک های مورد استفاده خیلی خوب از رینگ جدا شوند.

سایر مواد ، از جمله روغن پخت و پز و WD-40 نیز ممکن است کمک کننده باشند. برای گرفتن بهترین نتیجه ، از فروشگاه لوازم یدکی اتومبیل ، لاستیک تهیه کنید.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

با استفاده از میله متحرک ، تایر را بر روی  لبه قرار دهید.

میله را از اهرم که قبلاً برای جدا کردن مهره تایر استفاده کرده اید، جدا کنید.

انتهای اشاره شده را بین لبه و تایر قرار دهید. سپس ، لاستیک را روی لبه بکشید. برای انجام این کار از هر طرف تا دور چرخ کار کنید.

استفاده از میله  یا ابزار مشابه نیز به خوبی کار می کند. بهترین ابزار برای استفاده آنهایی است که تیغه های پهن و مسطح دارند ، زیرا احتمال خراش دادن به لبه کمتر است. لایه یا مواد دیگر را برای محافظت در محل خود نگه دارید.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

مسرانه چرخ  را به سمت پایین تکرار کنید تا زمانی که بتوانید لبه را جدا کنید.

چرخ را در جای خود بر روی تدستگاه عویض تایر بگذارید. لاستیک را به عقب بکشید تا بتوانید میله را به سمت لبه پایین تایر بکشید.

میله را به عقب بکشید تا تایر را بر روی رینگ بلند کنید. این کار را از همه طرف چرخ ادامه دهید تا زمانی که بتوانید تایر تعویض را بلند کنید.

تعویض لاستیک راهی عالی برای جا به جایی لاستیک جدید بر روی لبه بدون دردسر زیاد است.

در ادامه شما مراحل را برعکس انجام می دهید.و شما از اهرم استفاده می کنید تا تایر را بر روی لبه قرار دهید ، سپس  دریچه را تعویض کنید و لاستیک را باد بزنید.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

 

اطلاعات مطلب

  • تعمیرات
  • 1,843 بازدید
  • blankblankblankblankblank (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : فخر کامبیز - شنبه, 11 ژانویه 20, 10:43 ق.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب