ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

8 − 1 =

بستن
بستن

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم ؟

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم ؟

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

برای جایگزینی تایر قدیمی نیازی به دستگاه  گران قیمت یا اطلاعات مکانیکی زیادی ندارید. با استفاده از چند ابزار ، هر نوع لاستیک را با  گشاد کردن لاستیک از رینگ جدا کنید. با صرفه جویی در هزینه و از بین بردن هر گونه لاستیک فرسوده از پیچ گوشتی استفاده کنید. یک روش کارآمدتر برای این کار ، خرید دستگاه تعویض تایر دستی است. بدون نیاز به تماس با مکانیک از این ابزارها برای تغییر لاستیک استفاده کنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - تعویض تایر با دست

با یک ابزار ، هسته شیر را از تایر جدا کنید.

تایر را روی یک سطح صاف قرار دهید و دریچه هوا را پیدا کنید.  یک فلز یا لاستیک کوچک خواهد بود که بیرون از لاستیک قرار دارد. برای برداشتن آن ، درپوش را در جهت عقربه های ساعت بپیچانید. هسته یک سیلندر فلزی در داخل شیر است و برای خارج کردن آن به ابزار حذف هسته شیر نیاز دارید.

انتهای ابزار را درون شیر قرار دهید ، سپس آن را خلاف جهت عقربه های ساعت بپیچانید تا هسته را جدا کنید. هسته در بیرون نگه داشته می شود ، بنابراین با خارج کردن لاستیک جدا می شود.

ابزار حذف هسته شیر یک کالای نسبتاً ارزان است که مانند یک پیچ گوشتی کوچک به نظر می رسد. که در اکثر فروشگاه های قطعات خودرو موجود است.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

 

با ماشین از روی لاستیک عبور کنید تا مهره آن از لبه جدا شود.

مهره لبه چسبیده به لاستیک است که به طور محکم در مقابل لبه قرار می گیرد. ساده ترین راه برای از بین بردن آن بدون ابزار اضافی ، قرار دادن آن روی زمین در مقابل یک وسیله نقلیه سنگین است.

وسیله نقلیه را با دقت از روی قسمت لاستیک تایر عبور دهید ، نه لبه فلزی. این کار لاستیک را به پایین فشار می دهد ، و مهره را از شیار خود بر روی لبه جدا می کند.

برای جدا کردن  آن ممکن است شما چندین بار از روی لاستیک عبور کنید. این مهره به ویژه با لاستیک های قدیمی ، سخت ترین قسمت است.

راه دیگر برای شل کردن مهره ، وجود جک است. وسیله نقلیه را روی جک بلند کنید ، جک را زیر نایر بکشید ، سپس وسیله نقلیه را روی قسمت لاستیکی  پایین بیاورید.

اگر مهره زیاد چفت شده باشد ،  بهتر است که آن را با یک چاقوی تیز یا اره ببرید. مراقب باشید که از لبه فلزی برش نخورد. این باعث می شود تایر از بین برود ، اما اگر به درستی انجام شود ، به لبه آسیب نمی رساند.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

با پاهای خود طرفین تایر را پایین بیاورید.

برای جلوگیری از سر خوردن لاستیک ، آن را روی یک سطح ، تایر دیگر یا یک شیء مشابه قرار دهید. با قسمت جلویی لبه رو به پایین شروع کنید. روی قسمت لاستیکی محکم بطرف پایین فشار بیاورید.

ایستادن یا زانو زدن روی آن بی خطر است . انجام این کار در مقابل مهره لاستیک افشار بیشتری به شما می دهد و احتمال خراش در لبه را کاهش می دهد. برای کاهش احتمال خراش بیشتر ، همیشه ابتدا از قسمت عقب خم کنید.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

مایع ظرفشویی را در اطراف رینگ پخش کنید تا روغن کاری شود.

مایع ظرفشویی را مستقیماً با دست بمالید یا حدود 1 قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) آن را درون 1 گالن (3،800 میلی لیتر) آب مخلوط کنید. صابون مناسب جهت گریس باعث کاهش مقاومت در برابر مواد زائد ، گریس و روغن در چرخ های استفاده شده می شود. صابون را در زیر لبه های رینگ پخش کنید.

برخی افراد استفاده از روغن پخت و پز ، WD-40 یا محصولات مشابه را انتخاب می کنند. گزینه دیگر خرید لاستیک تایر از فروشگاه قطعات خودرو است.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

با استفاده از پیچ گوشتی  ، رینگ را از تایر جدا کنید.

از 1 طرف تایر شروع کنید. روی لاستیک فشار دهید تا زیر لبه باشد. میله خاردار را زیر لاستیک قرار دهید ، سپس آن را بلند کنید تا مهره بالاتر از لبه باشد.

سپس ، در حالی که تایر را با میله خاردار در جای خود نگه داشته اید ، در اطراف چرخ با پیچ گوشتی فشار دهید. اینکار را تا جایی ادامه دهید که تا مهره ها را از روی لبه از هر طرف بلند شود.

ابزار مسطح ، میله های پهن و پیچ گوشتی پهن تر برای این کار  مناسب هستند. آنها کمتر از ابزارهای دیگر لبه را خراش می دهند.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

از میله خاردار و پیچ گوشتی برای آزاد کردن لبه در طرف دیگر استفاده کنید.

قسمت پایینی رینگ در این مرحله آزاد خواهد بود ، اما لبه بالایی روی مهره تحتانی تایر گیر خواهد کرد. لبه را تا آنجا که می توانید بکشید ، سپس پیچ گوشتی را زیر آن قرار دهید.

میله خاردار را در قسمت بعدی قرار دهید و از آن استفاده کنید تا از لبه ی سمت راست به سمت خود استفاده کنید.

این کار را از همه طرف چرخ ادامه دهید تا زمانی که بتوانید لبه را به سمت بیرون بکشید. صابون را در صورت نیاز به طرف دیگر لبه بزنید تا روغن کاری شود.

اگر کار سخت تر شد، چرخ را به سمت بالا قرار دهید. و سعی کنید از طرف دیگر و با استفاده از یک چوب  تایر را از لبه خارج کنید.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

گام 2 - استفاده از دستگاه تعویض تایر دستی

پایه دستگاه تعویض لاستیک را روی یک سطح تخته علامتگذاری کنید.

دستگاه تعویض تایر را در بالای آن که اندازه آن  3 / 4 در (1.9 سانتی متر) قطعه از تخته سه لا  است، قرار دهید. 

برای علامتگذاری پایه از یک مداد استفاده کنید و محل سوراخ های پیچ را نیز علامت گذاری کنید.

دستگاه تعویض دستی تایر به صورت آنلاین یا در بسیاری از فروشگاههای ابزاری می توان خریداری کرد. آنها نسبتاً ارزان هستند و بسیار کارآمدتر از آن هستند که لاستیک را با دست جدا کنید.

چگونه لاستیک را از رینگ جدا کنیم؟

اطلاعات مطلب

  • تعمیرات
  • 64 بازدید
  • (No Ratings Yet)
    Loading...
  • آخرین ویرایش توسط : فخر کامبیز - شنبه, ۲۱ دی ۹۸, ۱۰:۴۳ ق.ظ

دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


مطالب تصادفی پر بازدید