ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه قوانین خانواده و دوستان را رعایت کنیم؟؟

چگونه قوانین خانواده و دوستان را رعایت کنیم؟؟

اگر خود را کانون دنیای خود تصور کنید تبدیل به یک مرکز می شوید.دایره ی بعدی که به دور شما کشیده شده عشق شما و همسر شماست .این نزدیک ترین رابطه ای است که با کسی دارید.بعد از آن نوبت به افراد خانواده و دوستان می رسد.این ها کسانی هستند که بیش از بقیه آن ها را دوست دارد.وقت بیشتری را صرف آن ها می کنید.آن ها هم شما را دوست دارند. این ها کسانی هستند که می توانید با آن ها به آرامش برسید.می توانید در حضورشان کفش هایتان را از پا در آورید و خودتان باشید.اما با این حال قوانینی در کار هستند.باز هم برای برخورد کردن با آن ها راه های درست و نادرست وجود دارد.هنوز باید رفتار با وقار و احترام آمیزی را با آن ها به نمایش بگذارید.شما در قبال فرزندان و والدین خود مسولیت هایی دارید.شما در قبال خواهران و برادرانتان مسئولیت دارید.الزاماتی دارید و باید در برخورد با دوستانتان آن ها را لحاظ کنید.

شما با والدین ؛ دوستان ؛ فرزندان ؛ خواهر و برادر و عمه و خاله و دایی و عمو و پدر بزرگ و مادر بزرگ ؛خواهر زاده و برادر زاده در تماس و رابطه هستید و باید مقرراتی را در برخورد با آن ها حفظ کنید.در فصلی که هم اکنون می خوانید توضیح داده ایم که با آن ها چگونه باید برخورد کنید.

وقتی این زندگی را پشت سر میگذاریم باید با اشخاص دیگری در ارتباط باشیم. در تمامی دقایق و لحظات با آن ها برخورد های احساسی داریم.

اگر خواهان روابط موفق با افراد خانواده و دوستانمان هستیم باید به این روابط خود فکر کنیم.با علم و اطلاعات دقیق از کاری که می کنیم می توانیم این روابط را بهبود بخشیم مسایل را حل و فصل کنیم در مقام تشویق دیگران باشیم و در راهی که می رویم به دیگران شادی و خوشبختی بدهیم.چه چیزی می تواند از این بهتر باشد؟

مطالب مرتبط


گام 1 - اگر قرار است دوست باشید؛دوست خوبی باشید:

اگر قرار است دوست باشید؛دوست خوبی باشید:

دوست خوب بودن مسئولیت بسیار بزرگی است.باید صادق ؛وفادار؛صمیمی؛قابل اعتماد؛دوستانه؛خوشایند؛رک؛اجتماعی و پاسخ گو باشید.در ضمن لازم است که در مواقعی بخشنده باشید.آمادگی آن را داشته باشید که به دیگران کمک کنید در مقام حمایت باشید و همدلی و دلسوزی نشان بدهید.در ضمن نباید اجازه بدهید از شما سو استفاده بکنند. با این حال لازم است که در مواقعی زبانتان را گاز بگیرید و حرف هایی را به دیگران نزنید. و این را هم بدانید که ممکن است دوستان شما رفتاری متفاوت از شما داشته باشند. شما باید یار یاور و مشاور دوستان خود باشید.باید به دوستی خود اشتیاق ببخشید به آن ها اهتمام بورزید به آن علاقه مند باشید و در قبالش خلاقیت نشان بدهید.

این ها کار هایی هستند که باید انجام بدهید آن ها چه باید بکنند؟بسار خب در یک دنیای آرمانی و ایده آل آن ها هم باید به همین شکل رفتار کنند اگر این کار ها را انجام ندهید هنوز هم به دوستی خود با آن ها ادامه می دهید؟بخشاینده می شوید و در مقام حمایت از آن ها بر می آیید.

توجه داشته باشید نکته مهم در دوستی حضور داشتن است.کافی نیست که در لحظاتو زمان های خوب و خوشایند در کنار آن ها باشید بلکه در مشکلات و دشواری ها هم باید در کنار دوستانتان حضور فعال داشته باشید.باید در روز های تاریک کنار دوستان خود باشید دستشان را بگیرید بگذارید سر بر شانه هایتان بگذارند و اشک بریزند .آن ها را کنار خود بنشانید و فنجان های متعدد چای به آن ها بدهید بعد به آن ها بگویید که غصه نخورند لبخند بزنید و عاقل باشید.

باید در کنار دوستانتان حضور داشته باشید و به آن ها توصیه های خوشایند و خوب بکنید باید وقتی علاقه ندارید در کنار دوست خود باقی بمانید وقتی بقیه دوست شما را ترک کردند و تنها گذاشتند در کنار او باقی بمانید شما در هر شرایط کنار او باقی خواهید ماند.

کسی زمانی گفت که دوست حقیقی کسی است که وقتی دوستش سوار هواپیما می شود وسال ها او را تنها می گذارد به محض بازگشت و دیدار مجدد با او حرف می زند انگار لحظه ای نگذشته است.این شرایطی است که میان دوست خوب وجود دارد.

نکته مهم:

مهم تر از همه چیز حضور داشتن در کنار دوست است و آن هم نه فقط در مواقع خوب

گام 2 - هرگز برای عزیزانتان وقت کم نیاورید:

هرگز برای عزیزانتان وقت کم نیاورید:

در شلوغی زندگی به راحنی ممکن است عزیزانمان را فراموش کنیم.خود ما که گه گاه این کار را می کنیم.برادارنی داریم که بسار خاص و ویژه هستند .بسیار به ما نزدیک هستند اما ما فراموش می کنیم به آن ها زنگ بزنیم فراموش می کنیم با آن ها در تماس باشیم.نه به این دلیل که به آن ها علاقه نداریم  بلکه به این دلیل که سرمان بسیار شلوغ است.نابخشودنی است.مرتب شکایت می کنیم که خبری از آن ها نداریم.. اما ما به همان اندازه از آن ها بی اطلاعیم که آن ها از ما بی اطلاع هستند.مجبوریم برای هم وقت بگذاریم و اگر این کار را نکنیم به راحتی هفته ها به ماه ها و بعد ماه ها به سال و سال ها منجر می شود.

در مورد فرزندان هم همین قاعده وجود دارد.چه قدر خوب است که بتوانیم با فرزندان خود در تماس باشیم.چه قدر خوب است بدانیم صرف وقت کردن با فرزندان ؛ خواهران و برادران ؛ پدر و مادر و دوستان تا چه اندازه خوشایند است.این ما هستیم که باید حرکت کنیم ما هستیم که باید به آن ها زنگ بزنیم با آن ها در تماس باشیم.اما اگر آن ها این کار را نکنند تکلیف چیست؟بسیار خب شما بازیگر قوانین هستید.

این کاری است که شما می کنید.در اداره امور زندگی تان موفق می شوید می توانید احساس گناه را پردازش کنید می توانید ببخشایید می توانید روابط خود را بهتر کنید.شما باید اولین کسی باشید که دست دوستی به جلو دراز می کنید.

بدون توجه به این که زندگی تان تا چه اندازه شلوغ است و امیدواریم این قوانین از شدت استرس شما بکاهد و وقت شما را آزاد کند باید وقتی را در نظر بگیرید ؛ باید وقت کیفی درست کنید.باید در برخورد با همه ی کسانی که به آن ها علاقه دارید همین کار را بکنید.کسانی که شما را دوست دارند به موقع پاداش خود را دریافت می کنند.آن ها شما را دوست دارند و شما هم خودتان چیزی به آن ها می دهید.چیزی گران بها.بله ؛ شما زمان و توجه خود را به آن ها می دهید.صرف وقت کردن کیفی با عزیزان بدین معنا نیست که در ظاهر درگیر آن ها باشید و در خفا کار های فرد را انجام بدهید.باید با تمام وجود در اختیار آن ها باشید.اگر توجه شما به آن ها نباشد احساس می کنند که شما آن ها را فریب داده اید.

بنابراین وقتی تلفن زنگ می زند و متوجه می شوید که مادرتان یا مادر بزرگ و دوست تان به شما زنگ زده است و با این حال می بینید که سرتان به شدت شلوغ است در حالی که با آن ها حرف می زنید کار هایتان را انجام ندهید.یا کار هایتان را کنار بگذارید و با تمام وجود با آن ها حرف بزنید و یا به آن ها بگویید که خودتان شماره ی آن ها را می گیرید و با آن ها صحبت می کنید و مطمئن باشید که این کار را بکنید.ممکن است روزی دیگر حضور نداشته باشند و بعد مایوسانه با خود به این نتیجه برسید چه بهتر می بود  با آن ها صحبت می کردید اما خیلی دیر شده است.بنابراین با آن ها که برایتان مهم اند صرف وقت کنید همین امروز.

گام 3 - هرگز به کسی پول قرض ندهید مگر آن که فرض بر این بگذارید که دیگر به آن پول نخواهید رسید:

هرگز به کسی پول قرض ندهید مگر آن که فرض بر این بگذارید که دیگر به آن پول نخواهید رسید:

عنوان این کتاب در واقع این است که هرگز به کسی؛ دوستی ؛خواهری یا برادری قرض ندهید مگر آن که آمادگی آن را داشته باشید که پولتان از بین برود یا رابطه ی شما با آن شخص قطع گردد.

می گویند روزی اسکار وایلد کتابی از یکی از دوستانش قرض گرفت و فراموش کرد آن را بازگرداند.دوستش به سراغ او آمد و کتاب را مطالبه کرد و این زمانی بود که اسکار جوان کتاب را گم کرده بود.دوست اسکار وایلد به او گفت:

-با پس ندادن کتاب رابطه ی دوستی ما را به مخاطره می اندازی.

و اسکار وایلد هم در جوابش گفت :

-آیا تو با مطالبه کردن کتاب همین کار را نمی کنی؟

اگر به کسی پول ؛ کتاب یا هر چیز دیگری را قرض می دهید این کار را تنها در صورتی بکنید که فرض را بر این بگذارید آن چه را که قرض داده اید دیگر باز پس نخواهید گرفت.

اگر صد در صد خواهان باز پس گرفتن قرضی که به کسی داده اید هستید بهتر است که اصولا قرض ندهید.اگر آن چه را که فکر میکنید برای تان اهمیت فراوان دارد چه بهتر که آن را قرض ندهید.اگر چیزی ؛ و از جمله ی آن پول را به کسی قرض می دهید اگر به دوستی و رابطه ی خود با آن شخص علاقه مندید ؛ نخواهید که پولتان را حتما باز پس بگیرید.اگر آن چه را که قرض داده اید پس بگیرید خوش حال شوید و خدا را شکر کنید.و اگر آن را باز پس نگیرید بسیار خب آمادگی این را از قبل داشتید.

بسیاری از والدیناز روی اشتباه به فرزندانشان قرض می دهند و چون به پولشان نمی رسند ناراحت می شوند.اشکال اینجاست که پدر و مادر همه ی عمرشان به فرزندشان پول داده و خرج آن ها کرده اند و حالا ناگهان وقتی فرزندشان کمی بزرگتر می شود می گویند که این وامی است که به آن ها داده اند.البته فرزندشان این پول را به آن ها باز پرداخت نخواهد کرد.آموزش این کار را ندیده است.این غیر واقع بینانه است که از آن ها انتظار چنین کاری را داشته باشید.اگر فرزندانتان پول شما را پس دادند خوسا بر احوالتان خدا را شکر کنید.

همین مطلب در مورد دوستان صدق می کند.اگر باز پس دادن قرض برایتان خیلی اهمیت دارد به آن ها قرض ندهید.به هر صورت این شما هستید که انتخاب می کنید و تصمیم می گیرید.مجبور نیستید پولی را به کسی قرض بدهید.اگر انتخاب کردید که چنین کاری بکنید آمادگی آن را هم داشته باشید که از خیر پولتان بگذرید.مسلما اگر پول برایتان از رابطه و دوستی با دیگران مهم تر است از وام گیرنده مصرا بخواهید پولتان را پس بدهد.

همین مطلب در مورد خواهر و برادر و پدر و مادر هم صدق می کند.با این حساب به چه کسانی باید وا بدهید؟البته غریبه ها.و این را بدانید که آن ها هم پولتان را پس نخواهند داد.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب