ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه فرزندانمان را در مسیر موفقیت قرار دهیم؟؟

چگونه فرزندانمان را در مسیر موفقیت قرار دهیم؟؟

اغلب بزرگسالان در زندگی خود با چند مسئله مهم مواجه هستند اما در دوران کودکی و نوجوانی خیلی راحت‌تر می‌توان رفتار و منش آنها را تصحیح کرد تا در دوران بزرگسالی کمتر با مشکلات بزرگ روبه‌رو شوند. مسائل مهمی که بزرگسالان با آن مواجه‌اند عبارتند از:
۱) مسائل مالی، بدهکاری
۲) بی‌نظمی، نداشتن هدف، مشکلات در زمینه کسب و کار، امرار معاش و سلامتی.
۳) روابط
رفتار و تربیت ما در طول زمان شکل می‌گیرد. هر اندازه سن انسان بالاتر رود، به همان اندازه تغییر کردن او دشوارتر می‌شود. در اینجا دو حالت پیش می‌آید: اگر ما در دوران کودکی به‌طور صحیح تربیت شده باشیم، احتمال اینکه در آینده فردی موفق شویم. بسیار زیاد است. برعکس، اگر دوران کودکی بدی را پشت سر گذاشته باشیم، این تربیت نادرست بر زندگی آینده ما سایه می‌اندازد و ما با مشکلات متعددی روبه‌رو خواهیم شد. اکنون خبر خوبی برای شما دارم. اگر یک سری مهارت‌های مهم موفقیت را در زندگی فرزندانتان به‌کار گیرید، آنها را هر چه سریع‌تر در مسیر موفقیت قرار می‌دهید. برای آغاز کار چند راهکار مهم را به شما توصیه می‌کنم که با به‌کارگیری آنها، فرزندانتان را در دوران بزرگسالی از روبه‌رو شدن با مشکلات گوناگون بیمه خواهید کرد.

1

مطالب مرتبط


گام 1 - روابط موفق :

روابط موفق :

عشقتان را به‌صورت بی‌قید و شرط به فرزندانتان نثار کنید.
برای این‌کار به دنبال دلیل و برهان نباشید، فقط آنها را دوست داشته باشید و به آنها عشق بورزید. گاهی اوقات پیش می‌آید که با آنها مخالفت می‌کنیم و حتی زبانی با یکدیگر دعوا نیز می‌کنیم ولی بعد باید خیلی راحت ناراحتی‌ها را فراموش کنیم و آغوش گرم خود را برای آنها باز کنیم.

گام 2 - رفتار صحیح را به آنان بیاموزید:

رفتار صحیح را به آنان بیاموزید:

به فرزندان خود آموزش دهید که چگونه با دیگران برخورد کنند تا سایرین نیز با آنان به همان صورت رفتار کنند. دیگران به هیچ عنوان مجبور نیستند که رفتار ناشایست شما را تحمل کنند. چرا؟
زیرا رفتار نادرست شما به هیچ عنوان برای آنها قابل تحمل نیست. در این حالت است که مردم بدون اینکه چیزی به شما بگویند، از شما کناره‌گیری می‌کنند.

گام 3 - بخشش را به آنها بیاموزید

بخشش را به آنها بیاموزید

بیشتر مشکلات خانوادگی از این مسئله نشأت می‌گیرد که آنها حاضر نمی‌شوند یکدیگر را ببخشن و دائم اشتباهات گذشته را تکرار می‌کنند. شما باید این حقیقت را به فرزندان خود آموزش دهید که همه انسان‌ها جایزالخطا هستند و این طرز برخورد و واکنش آنها است که چگونگی روابط آنها را در آینده شکل می‌دهد.
به آنها یاد دهید که با دیگران خدمت کنند، اغلب والدین طوری فرزندان خود را تربیت می‌کنند که گوئی آنها در مرکز این جهان قرار دارند. ولی حقیقت این است که این‌طور نیست! این نکته را فراموش نکنید که دنیا همواره بر وفق مراد آنها نیست. اتفاقی که در آینده می‌افتد این است که جانی کوچولو (که تمام توجه‌ها در دوران کودکی به سمت او بوده است) با سوزی کوچولو (که او هم مانند او در مرکز توجه بوده است) ازدواج می‌کنند.
حتماً شما در این حالت می‌توانید حدس بزنید که چه اتفاقی می‌افتد؟ هیچ‌کدام حاضر نیستند در زندگی ذره‌ای کوتاه بیایند. بهترین کاری که شما می‌توانید انجام دهید این است که به آنها یاد دهید که به دیگران کمک کنند و حقوق دیگران را درست مانند حق خود رعایت کنند.

گام 4 - اقتصاد موفق :

 اقتصاد موفق :

بگذارید فرزندانتان کار کنند و پول دربیاورند. درست است که شما به بچه‌هایتان پول می‌دهید ولی آنها باید یاد بگیرند که کار کنند و این تجربه را در زندگی کسب کنند.
به آنها یاد دهید بخشی از پولشان را صدقه دهند. افراد خوب و مهربان با صدقه دادن خود را از شر حرص و طمع می‌رهانند. این نکته مهمی است که من طی سال‌ها بدان دست یافته‌ام. بهترین راه دور کردن طمع از خود صدقه دادن است. بچه‌های من عادت کرده بودند که با گرفتن هر یک دلاری از من، ۱۰ درصد آن را صدقه می‌دادند. این‌کار باعث بخشندگی بیشتر آنان می‌شد. آنقدر آنها این کار را تکرار کردند که بخشش، جزئی از وجود آنها شد. چطور ممکن است به چیزی که می‌بخشید حرص و طمع داشته باشید؟ هنگامی‌که شما پولتان را به سازمان‌های خیریه و مردم نیازمند می‌بخشید، احساس بسیار خبوی خواهید کرد.
در مورد نحوه صحیح سرمایه‌گذاری با آنها صحبت کنید. بهتر است با فرزندانتان در مورد سرمایه‌گذاری، عرضه و تقاضا و چیزهائی که ارزش سرمایه‌گذاری دارند، صحبت کنید تا مسائل اولیه برای آنها روشن شود و در آینده راحت‌تر بتوانند تصمیم‌گیری کنند و کمتر دچار لغزش و خطا شوند به آنها یاد دهید که نمی‌توانند یک شبه پولدار شوند.
به آنها یاد دهید هیچ‌گاه زیر بار قرض نروند. یا پول نقد بدهند یا آنقدر منتظر بمانند تا پولدار شوند، ولی زیر بار قرض نروند. این مسئله را کاملاً در ذهن فرزندان خود بنشانید، تنها قرض قابل قبولی را که می‌توانند بگیرند، وام مسکن است. البته باید نسبت به آن نیز محتاط بشند، اگر بتوانند صبر کنند تا موقعی که پول نقد بدهند، بسیار بهتر است! مطمئن باشید فرزندان شما در آینده، از اینکه به آنها یاد دادید زیر بار قرض نروند، از شما سپاسگزار خواهند بود.

گام 5 - تربیت موفق :

تربیت موفق :

به فرزندان خود یاد دهید برای کارهایشان برنامه‌ریزی کنند و طبق آن عمل کنند. داشتن نظم و ترتیب و برنامه‌ریزی بحثی از ربیت است. به آنان آموزش دهید که هر روز صبح تخت خواب خود را مرتب کنن، هفته‌ای دو بار حمام بروند و یا هر جمعه در کارهای خانه مشارکت داشته باشند.
بگذارید مسائل و مشکلات را خود تجربه کنند و عواقب آن را نیز ببینند. مطمئن باشید پیامدها و عواقب کارهایشان درس مهمی در زندگی برای آنها محسوب می‌شود! افرادی که در زندگی شکست می‌خورند، اغلب کسانی هستند که هیچگاه عواقب بد کارهایشان را ندیده‌اند. والدینی که بچه‌های لوس تربیت می‌کنند، حتماً منتظر پیامدهای آن در آینده باشند. شاید شما ترجیح بدهید که خود همه کارها را برای فرزندتان انجام بدهید تا مبادا در کارهایش شکست بخورد و غمگین شود ولی مطمئن باشید که کارفرمای او در ۲۰ سال آینده چنین کاری را خواهد کرد! از همین لحظه او را برای رسیدن به موفقیت آماده کنید. اگر کار درست انجام نداد، مدتی او را در اتاقش تنها بگذارید یا از یک سری مزایای خاص که مورد علاقه او است، محروم کنید. در این حالت، احتمال اینکه در آینده یک کارفرمای موفق و مورد اطمینان سایرین شود، بسیار زیاد است.
به آنها یاد دهید تغذیه‌شان درست باشد و ورزش کنند. اغلب مردم با اضافه وزن مشکل دارند و این مسئله معمولاً به عادات غذائی آنها در دوران کودکی‌شان برمی‌گردد. هنگامی‌که جوان هستیم کمتر دچار اضافه ‌وزن می‌شویم ولی با افزایش سن و کاهش متابولیسم بدن، به‌تدریچ وزنمان افزوده می‌شود. با کودکتان در مورد تغذیه صحیح صحبت کنید. به آنها بگوئید خوردن شیرینی، شکلات و چربی چه مضراتی به همراه می‌آورد. سعی کنید به همراه خانواده خود مدتی از روز را به ورزش بپردازید.
به آنها یاد دهید خود برای زندگی‌شان تصمیم بگیرند و توانائی گفتن ”نه“ را داشته باشند. این کلمه قدرتمندترین واژه در دنیا است! آنها باید بدانند اولویت‌های زندگی‌شان چیست و بتوانند به چیزهای بی‌ارزش دیگر ”نه“ بگویند. برخی از افراد به‌دلیل اینکه به آنها یاد داده نشده است که ”نه“ بگویند، در شرایطی بسیار بد و خطرناک قرار گرفته‌اند. بچه‌ها نباید طوری تربیت شوند که با نظر و پیشنهاد هر کسی سست شوند و تن به انجام آن کار دهند. آنها باید خود تصمیم گیرنده باشند و در مواقع لزوم ”نه“ بگویند.
آنها را تشویق کنید تا در صورت شکست، روش‌های جدیدی را امتحان کنند. این فرصت را به آنان بدهید تا بتوانند در صورت بروز مشکل، راه‌های جدیدی را آزمایش کنند. به آنها یاد دهید به مسائل و مشکلات از زوایای مختلف نگاه کنند تا هر چه سریع‌تر به هدفشان برسند. این افراد کسانی هستند که می‌توانند زندگی را آن‌طور که می‌خواهند، تغییر دهند!

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب