گام 1 - آموزش اپلیکیشن Duplicate Files Fixer برای پیدا کردن و حذف فایلهای تکراری در اندروید

ابتدا اپ Duplicate Files Fixer را به صورت رایگان دانلود و نصب کنید.

1-108

این اپ با محیط ساده و کاربر پسندی که دارد به راحتی تمامی فایل ها، عکس ها، ویدیو ها و موزیک های تکراری را اسکن کرده و برای شما نمایش می دهد و شما بعد از پایان اسکن می توانید فایل های مورد نظر خود را انتخاب و سپس پاک کنید. در این اپ برای حذف ویدیو و عکسهای تکراری ، شما هم میتوانید عکس، ویدیو و یا فایل های خود را به صورت جداگانه اسکن کنید و یا می توانید از منوی تنظیمات گزینه “Full scan” را انتخاب کنید. همچنین در بخش تنظیمات این اپ، شما قادر خواهید بود که اسکن را بسته به نوع فایل و سایز آن محدود کنید.

2-112

این اپلیکیشن به راحتی تمامی فرمت های های تصویری و صوتی را اسکن کرده و برای شما نمایش می دهد. تصاویری که کراپ شده اند و یا مجددا در پوشه های دیگر و یا با فرمت های دیگر ذخیره شده اند و همچنین فایل های صوتی را با هم مقایسه کرده و موارد تکراری را در لیست اسکن نمایش می دهد. حتی پوشه ها و فولدرهای پنهان در گوشی و یا تبلت اندرویدی شما نیز اسکن خواهد شد.

محروم کردن پوشه ها : همان طور که در تصویر زیر مشخص است، این اپ شما را قادر می سازد که پوشه های مورد نظر خود را از لیست اسکن خارج کنید! زمانی که شما علاقه ندارید این اپ، پوشه خاصی را اسکن کند می توانید تیک مربوط آن پوشه را بزنید تا آن فولدر از اسکن محفوظ بماند.

3-107

گروه بندی شدن نتایج اسکن : گروه بندی نتایج اسکن یکی از قابلیت های جذاب این اپلیکیشن است. فایل های تکراری شما به صورت گروه دسته بندی شده و شما را قادر میسازد تا براحتی در مورد فایل های خود تصمیم گیری کنید. به صورت پیش فرض در هر گروه یه فایل تیک نخورده است و به این معنی می باشد که آن فایل در گوشی و یا تبلت شما حفظ خواهد شد. ولی اگر علاقه مند بودید هر دو فایل، هم فایل تکراری و هم اصل فایل را پاک کنید می توانید به صورت دستی فایل مورد نظر خود را نیز تیک بزنید.

4-98

پیش نمایش قبل از حذف : مرحله پایانی، پیش نمایش فایل هایی است که قرار است پاک شوند. شما می توانید قبل از پاک کردن فایل های تکراری، در این مرحله مجددا آنها را بررسی کنید تا فایل های سیستمی و یا فایل های ضروری شما در این لیست نباشند.

5-77