ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه شن و ماسه خزندگان را پاک کنیم تا دوباره مورد استفادشان قرار گیرد؟

چگونه شن و ماسه خزندگان را پاک کنیم تا دوباره مورد استفادشان قرار گیرد؟

نگه داشتن محیط تمیز و پاک خزنده خانگی یکی از راه هایی است که میتواند عمر و سلامت حیوان را طولانی کند. مراقبت از یک خزنده باید روزانه باشد و حتی باید برای نگه داری، تعمیر محل نگه داری و تمیز کردن آن هزینه شود. یک راهی وجود دارد که این هزینه ها را برای شما کاهش میدهد و آن پاک کردن و تمیز کردن  شن و ماسه هایی که کثیف شده اند. پشنهاد میشود که از شن و ماسه با دانه های درشت استفاده کنید. چون خزندگان خیلی خوب با آنها بازی میکنند. توجه داشته باشید که درون این شن ها خرده های چوب نباشد چون اگر آنها را ببلعند مشکل جدی برایشان بوجود می آید. شاید نگران این باشید که باکتری هایی که درون شن و ماسه است باعث بروز مریضی در حیوان شود برای همین پیشنهاد میشود که شن و ماسه را در آب بجوشانید  تا باکتری هایش را از بین ببرد. این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید از این روش ها استفاده کنید

مطالب مرتبط


گام 1 - مراحل

مراحل

خزنده را در یک جای امن قراردهید تا بتوانید شن و ماسه های زیرش را تمیز کنید.

مراحل

شن و ماسه را در یک سطلی بریزید

مراحل

با استفاده از شیلنگ و یا مخزن شن ها را بشویید و الک کنید تا کاملا به همه جای آن نفوذ کند. مدفوع ، مواد زاید و پوست انداختن ها ، زباله های مواد غذایی کاملا در روی آب شناور خواهد بود .

وقتی که شن و ماسه شسته شد آن را روی یک ورق آلومینیومی یا یک ورق کوکی و یا یک سطل مسطح قرار دهید.

مراحل

سینی ویا ورق الومینیومی را در فر قرار دهید و در درجه 450 درجه فاراد به مدت 60 دقیقه در داخل فر بگذارید تا زمانی که خشک شوند.

مراحل

اجازه دهید شن و ماسه سرد شود. حال که شن و ماسه خشک شد آن را در یک ظرف باکلاس و یا هر ظرف تمیز دیگری که میخواهید بریزید و حیوان خود را داخل آن قراردهید.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب