ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه شرایط لازم برای مدیریت الکترونیک را فراهم نماییم؟(۱)

چگونه شرایط لازم برای مدیریت الکترونیک را فراهم نماییم؟(۱)

با گسترش تجارت الکترونیک مبادلات در کشورهای پیشرفته ،شیوه های کاغذی قبلی منسوخ گردیده و در عمل امکان انجام مبادله با این کشورها از طریق روش های سنتی از میان خواهد رفت که این امر به معنای منزوی شدن در عرصه تجارت جهانی خواهد بود. عدم بهره گیری از تجارت الکترونیکی همچنین به معنای کندی در انجام معاملات و از دست رفتن فرصت های لحظه ای و زودگذر در تجارت جهانی است. بنابراین نیاز به مدیریت الکترونیک در چنین عصری یک لازمه برای پیشرفت محسوب می شود. هر مدیر خوبی می تواند یک مدیر الکترونیک خوب نیز باشد. البته برای تبدیل شدن به یک مدیر الکترونیکی موفق شرایط و ویژگی های لازم است که در زیر به مواردی از بهترین شرایط ممکن اشاره می شود.

مطالب مرتبط


گام 1 - سرعت

سرعت

در جهان امروز ، سریع بودن بسیار مهم تر از بزرگ بودن شده است. کوتاه شدن دوره عمر محصولات و خدمات ،رشد سریع بازار ها ، تغیرات فزاینده ، تکنولوژی ، تغییرات روزافزون انتظارات و سلیقه مشتری و مصرف کنندگان و... منجر به کوتاه شدن تاریخ مصرف تصمیمات مدیران شده است. برای افزایش سرعت تصمیم گیری ، لازم است از تکنولوژی مبتنی بر اینترنت کمک بگیرید. فرام.ش نکنید که بوروکراسی قاتل سرع تصمیم گیری شماست ، آن را کنترل و مهار کنید.

گام 2 - کارکنان خوب

کارکنان خوب

منابع انسانی مهمترین ورودی های سازمان هستند. سازمان های امروزی به نیروهای کمتر اما با کیفیت تر نیازمندند. کارکنانی با استعداد ، مهارت ها و نگرش های تازه در خصوص کار در خانه نیاز مدیران امروز است. لازم است شرکت ها در روش های استخدام و گزینش خود برای جذب کارکنان دانشی تجدید نظر نمایند. همچنین باید روش های ارزیابی عملکرد نیز مورد بازنگری قرار گیرد.

گام 3 - صداقت

صداقت

در کسب و کار الکترونیکی به شرکا ، تامین کنندگان و حتی مشتریان اجازه داده می شود به برخی از اطلاعات و پایگاه های اطلاعاتی آن لاین دسترسی یابند. این امر مستلزم اعتماد و اطمینان است. صداقت ، اساس موفقیت و استراتژی کلیدی جذب مشتری است.

گام 4 - مهارت های همکاری

مهارت های همکاری

اینترنت فرصت های جدیدی را برای همکاری در اختیار تیم ها و شرکت ها قرار می دهد. همکاری با مشتریان ، تامین کنندگان و عرضه کنندگان مواد اولیه ، شرکا و رقبای تجاری علی رغم بعد مکان و زمان از طریق اینترنت امکان پذیر می شود. یک مدیر الکترونیکی باید با مزایای همکاری و مشارکت آشنا بوده و با استفاده از برون سپاری ، ارزش افزوده محصولات و خدمات خود را افزایش دهد.

گام 5 - نظم و انضباط

نظم و انضباط

اینترنت چیزی جز فرآیندها ، پروتکل ها و برنامه های استاندارد منظم نیست. شرکت ها باید وب سایت خود را به گونه ای طراحی کنند که موجب سردرگمی و گیجی مشتریان نشود. مدیر الکترونیکی نیز باید کلیه مراحل ارتباط با مشتری را براساس اصول منظمی سازماندهی کند تا حداکثر بهره وری کسب شود.

ادامه دارد...

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب