ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه شرایط لازم برای مدیریت الکترونیک را فراهم نماییم؟(۲)

چگونه شرایط لازم برای مدیریت الکترونیک را فراهم نماییم؟(۲)

با گسترش تجارت الکترونیک مبادلات در کشورهای پیشرفته شیوه های کاغذی قبلی منسوخ گردیده و در عمل امکان انجام مبادله با این کشورها از طریق روش های سنتی از میان خواهد رفت که این امر به معنای منزوی شدن در عرصه تجارت جهانی خواهد بود. عدم بهره گیری از تجارت الکترونیکی همچنین به معنای کندی در انجام معاملات و از دست رفتن فرصت های لحظه ای و زودگذر در تجارت جهانی است. بنابراین نیاز به مدیریت الکترونیک در چنین عصری یک لازمه برای پیشرفت محسوب می شود. هر مدیر خوبی می تواند یک مدیر الکترونیک خوب نیز باشد. البته برای تبدیل شدن به یک مدیر الکترونیکی موفق شرایط و ویژگی های لازم است که در زیر به مواردی از بهترین شرایط ممکن اشاره می شود.

مطالب مرتبط


گام 1 - تمرکز بر مشتری

تمرکز بر مشتری

در دنیای رقابتی امروز فرصت های جدیدی برای عمیق تر کردن ارتباطات شرکت ها با مشتریان ایجاد شده است. تغییر نگرش مدیران از استخدام به نگهداری بالندگی کارکنان ، از تولید محوری به ارایه خدمات و از بازار انبوه به بازارهای سفارشی و منحصر به فرد گویای این مطلب است. مدیر الکترونیکی باید بیش از توجه به محصول و مدیریت فرآیند ، بر مشتری تمرکز نماید و این مساله جز با تقویت کانال های ارتباطی و بهبود استراتژی های اطلاعاتی ، امکان پذیر نیست.

گام 2 - ارتباطات قوی

ارتباطات قوی

با توجه به سرعت تغییرات و پیچیدگی محیط رقابتی ، استراتژی های ارتباطی یکی از مهمترین استراتژی های هر سازمانی است. ارتباطات نمی تواند در داخل سازمان یا حتی در چارچوب مرزهای یک کشور محدود باشد. مدیر الکترونیکی باید در برقراری ارتباط اصولی و قوی با کلیه مشتریان ، تامین کنندگان و سایر شرکت های دیگر نهایت دقت و توجه را مبذول کند.

گام 3 - مهارت های مدیریت محتوا

مهارت های مدیریت محتوا

اساس و شالوده وب سایت تمام شرکت های الکترونیک اطلاعات است .متاسفانه بسیاری از مدیران ، مدیریت سایت تجاری را نمی دانند و یا نمی توانند یک سایت را به خوبی طراحی و اداره نمایند.

گام 4 - رهبری

رهبری

بسیاری از مدیران بخصوص در اروپا و آسیا ، نحوه استفاده از اینترنت را نیاموخته اند ، در حالی که در کسب و کار الکترونیکی مقدار زیادی از وقت مدیر صرف ارتباط از طریق پست الکترونیکی ، برقرارب ارتباطات آنلاین ، به روز نگه داشتن وب سایت و... می شود. رهبری الکترونیک با شکل های دیگر رهبری اثربخش تفاوت ندارد ، جز اینکه به دلیل ماهیت رقابتی محیط الکترونیک سازمان ها و مشتریان الکترونیک لازم است سطح بالایی از رهبری تحول گرا اعمال شود. داشتن نگرش رهبری تحل گرا به مدیر الکترونیکی کمک می کند بر ترس خود از مواجهه با محیط الکترونیک غلبه کرده و با سرعت خود را با تغییرات رقابتی هماهنگ سازد.

گام 5 - مدیریت دانش

مدیریت دانش

انقلاب ارتباطات ، اهمیت مدیریت دانش را افزایش داده است. توسعه پایگاه های داده و گسترش اینترنت به شرکت ها این امکان را داده تا بتوانند جهانی فعالیت کنند. اما فعالیت جهانی نیاز به به کارکنان دانشی دارد که پیچیدگی و حساسیت های بیشتری را برای مدیریت و رهبری می طلبد.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب