ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه سلولهای مرده پوست را پاکسازی کنیم؟

چگونه سلولهای مرده پوست را پاکسازی کنیم؟

1

اکسفولیاسیون ( لایه برداری پوست ) عملی به منظور زیبا سازی پوست و حذف سلول های مرده پوست از لایه اپیدرم یعنی بالاترین لایه پوست است، پوست شما می توانید در هر دقیقه به صورت طبیعی ریزشی برابر با ۳۰ تا ۴۰ هزار سلول مرده داشته باشید و بسیاری از افراد از محصولات مختلف اکسفولیاسیون ( لایه بردار ) برای کاهش آکنه و ملایم سازی پوست نیاز دارند. اکسفولیاسیون بدن و صورت متفاوت است که در زیر نحوه انجام آن برای پوست هم صورت و هم بدن توضیح می دهیم.

مطالب مرتبط


گام 1 - آموزش لایه برداری پوست بدن:

آموزش لایه برداری پوست بدن:

1.یک برس طبیعی مو دار تهیه کنید. اگر می خواهید بیرون از حمام اکسفولیاسیون را انجام دهید می توانید از حرکات دایره ای با یک برس دسته بلند دارای موهای طبیعی استفاده کنید.
    شما می توانید این برس را از بیشتر فروشگاه های لوازم آرایشی تهیه کنید.
    می توانید با پاهای خود شروع کنید و سپس به سمت قسمت های بالای بدن خود بیایید. همیشه به شکل دایره ای از قسمت های کوچک شروع کنید و سپس به منطقه بعدی پوست خود بروید. کم کم به سمت سینه خود بروید و سپس پشت و بازوهای خود را برس بکشید.
2.از داروخانه دستکش های مخصوص اکسفولیاسیون را  بخرید. این دستکش ها از اسفنج طبیعی ساخته شده اند و کمک میکنند در حمام به خوبی بتوانید سلول های مرده را حذف کنید.
    استفاده از این دستکش ها برای صورت توصیه نمی شود.
3.یک اسکراب اکسفولیاسیون که حاوی قند، نمک یا دیگر مواد طبیعی اکسفولیاسیون است بخرید. باید برچسب " اسکراب بدن " یا " اسکراب پاک کننده" را بر روی خود داشته باشد.
    اگر از یک اسکراب اکسفولیاسیون استفاده می کنید زیر دوش آب چند دقیقه ای صبر کنید. آب باید گرم باشد، نه داغ، چون آب بسیار داغ باعث خشک شدن پوست می شود.
    به صورت دورانی و چرخشی اسکراب را بر روی اکثر بخش های پوست خود بکشید و با آب بشورید. هر 3 روز یا 7 روز یکبار این کار را بسته به میزان حساسیت پوست خود انجام دهید.

گام 2 - آموزش لایه برداری صورت با پوست حساس:

آموزش لایه برداری صورت با پوست حساس:

یک پاک کننده ملایم که پوست را آزرده نمی کند پیدا کنید. پوست حساس به خوبی نسبت به اسکراب ها یا پاک کننده های اسیدی واکنش نشان نمی دهد.
    افرادی که پوستی حساس دارند باید مقداری از این محصول را بر روی تنها بخشی از صورت خود استفاده کنند و تنها اگر ایجاد آزردگی نکرد از آن استفاده کنند.
صورت خود را با آب گرم خیس کنید. یک حوله نرم را به زیر آب گرم بگیرید و آن را فشار دهید تا آب آن به خوبی گرفته شود سپس آن را به مدت 1 تا 2 دقیقه روی صورت خود قرار دهید. آب گرم باعث بازشدن منافذ می شود تا اکسفولیاسیون آسان تر انجام شود.
اندکی پاک کننده بر روی سطح حوله بمالید. صابون را روی قسمت میانی حوله بمالید.
    بسته به نوع پاک کننده ( یا صابون ) کف ممکن است تولید یا اینکه ایجاد نشود.
وله را روی صورت خود به صورت چرخشی بمالید. از بینی شروع کنید و سپس به سمت پیشانی بروید و سپس سایر بخش های پوست صورت تان.
    به آرامی این کار را انجام دهید. نیازی به سخت فشار دادن هنگام اکسفولیاسیون نیست.
    صورت خود را با آب گرم بشورید و به آرامی خشک کنید.
از یک کرم مرطوب کننده فورا بعد از اکسفولیاسیون استفاده کنید.
    ممکن است به دنبال اکسفولیاسیون اندکی پوست قرمز شود ولی فورا در عرض چند ساعت محو می شود. افرادی که پوست آن ها قرمز می شود باید شب ها این کار را انجام دهد تا زمانی که خواب هستند به پوست خود اجازه آرامش دهند.
    اگر پوست فوق العاده خشکی دارید، می توانید از یک لایه نازک روغن مرطوب کننده 5 دقیقه قبل از اکسفولیاسیون استفاده کنید.

گام 3 - لابه برداری صورت برای پوست نرمال:

لابه برداری صورت برای پوست نرمال:

یک اسکراب ملایم صورت بخرید و آن را هر شب هر 7 روز یکبار استفاده کنید.
    اسکراب را بر روی صورت خود به همان شیوه ای که بدن خود را اکسفولیاسیون می کردید، بکار ببرید. گرچه باید کمی ملایم تر رفتار کنید و گردش اسکراب در فواصل کوچکتر باشد.
برس مخصوص پوست را تهیه کنی. این برس های دارای قدرت لرزش را می توانید از فروشگاه های فروش لوازم بهداشتی یا فروشگاه های زنجیره ای تهیه کنید.
    از اسکراب هر هفت روز یکبار با یک صابون ملایم استفاده کنید. قبل از استفاده دستورالعمل را بخوانید و اگر باعث قرمزی پوست میشود به طور مکرر و پشت سرهم از آن استفاده نکنید.
یک ماسک صورت گلیکولیکی بخرید. این ماسک با در اختیار داشتن اسیدهایی که دارد می تواند اکسفولیاسیون پوست را انجام دهید از جمله این اسید ها می تواند اسید آلفا هیدروکسی و اسید بتا هیدروکسی را نام برد. هر هفت روز یکبار طبق دستورالعمل ماسک از آن استفاده کنید.4بعد از اکسفولیاسیون برای کاهش سلول های مرده پوست در آینده، قرمزی پوست و خشک زدن پوست از مرطوب کننده استفاده کنید.

گام 4 - لایه برداری صورت برای پوست های چرب:

لایه برداری صورت برای پوست های چرب:

از یک اسکراب مخصوص صورت یا اسکراب مراقبت از پوست روزانه،  به هنگام شب استفاده کنید.

پوست چرب می تواند معمولا تحمل اکسفولیاسیون روزانه را داشته باشد.با استفاده از پدهای گلیکولیکی چربی اضافی را پاک کنید. این پدهای اسیدی را می توانید از داروخانه ها تهیه کنید.

از ضدآفتاب و مرطوب کننده بعد از استفاده از پدهای گلیکولیکی، استفاده کنید. اسید این پدها باعث ایجاد حساسیت به افتاب می شوند.

گام 5 - روش های پزشکی لایه برداری:

روش های پزشکی لایه برداری:

اگر از آکنه به شدت رنج می برید یا با افزایش سلول های مرده پوست به مشکل بر میخورید به یک متخصص پوست مراجعه کنید. دکتر می توانید برای حذف پوست های مرده پوست چندین روش درمانی تجویز کند.

    دکتر شما می تواند از میکرودرم ابرژن استفاده کنید که از یک وسیله برای حذف سلول های مرده پوست اضافه می کند که می تواند دارای کریستال های نمکین یا برس های سیمی باشد.
    دکتر شما می تواند همچنین استفاده از پوست اندازهای شیمیایی را توصیه کند که از اسید های قوی استفاده میکنند که برای درمان آکنه موثر هستند. بر روی تمامی پوست ها نمی شود از آن ها استفاده کرد.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب