ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

5 × 3 =

بستن
بستن

چگونه کامپیوتر سطل آشغال ویندوز را به صورت خودکار خالی کند؟

چگونه کامپیوتر سطل آشغال ویندوز را به صورت خودکار خالی کند؟

خالی کردن خودکار سطل آشغال ویندوز

با سلام خدمت کابران گرامی سایت ویکی چجور

همه ی ما می دانیم وقتی فایلی را حذف می کنیم به سطل آشغال ویندوز یا همان Recycle Bin می رود. و هنگامی که تعداد زیادی از فایل ها در سطل آشغال ویندوز جمع شود، باعث پر شدن فضای درایو C سیستم می شود و توصیه می شود سطل آشغال خود را هر چند بار خالی کنید حال ما امروز به شما روشی را یاد خواهیم داد تا به صورت خودکار در بازه زمانی دلخواه سطل آشغال ویندوزتان خالی شود. پس ادامه مقاله را از دست ندهید…

مطالب مرتبط


گام 1 - مراحل آموزش زمان بندی پاک شدن سطل آشغال به صورت خودکار

blank

ابتدا از قسمت Start به Run بروید. سپس در قسمت Task Scheduler ،Run را بنویسید، حال روی Task Scheduler کلیک کنید تا باز شود. 

blank

اکنون در پنجره ی باز شده Task Scheduler، از قسمت Actions منوی سمت راست را Create Basic Task انتخاب و کلیک نمایید.

blank

در این پنجره، در کادر Name یک نام دلخواه برای روند زمان بندی انتخاب و بنویسید. (به عنوان نمونه Automatic Clean Recycle Bin) و بعد روی Next کلیک کنید تا به مرحله بعدی برود. 

 

blank

حال در این صفحه از شما که برنامه زمان بندی به چه شکلی شروع شود. روزانه، هفتگی، ماهانه، تنها یک بار،‌ در زمان روشن شدن کامپیوتر، در زمان ورود به حساب کاربری و به هنگام ثبت رویداد خاصی. حال بعنوان مثال اگر گزینه Weekly (هفتگی) را انتخاب کنید و بعدا Next را بزنید.

blank

اکنون در این صفحه این امکان را به شما می دهد تا تاریخ و ساعت اولین فرآیند حذف خودکار مورد نظری که می خواهید شروع شود را تنطیم کنید. همچنین در قسمت پایین روز مورد نظر خود در هفته را می توانید انتخاب کنید. بعنوان مثال همانطوری که در تصویر فوق مشاهده می کنید با توجه به تنظیمات اعمال شده، برنامه در روز شنبه هر هفته ساعت 4:51 بعد از ظهر انجام می گردد. سپس بر روی Next کلیک فرمایید. تا به مرحله بعد رود.


blank

در این صفحه نیز تیک گزینه  Start a Program را انتخاب میکنیم و Next را می زنیم.


blank

در کادر سفید رنگ پایین قمست Program/Script عبارت cmd.exe را بنویسید و در کادر سفید رنگ روبروی قسمت Add Arguments کد زیر را وارد نمایید سپس روی Next کلیک کنید.

"c "echo Y|PowerShell.exe -NoProfile -Command Clear-RecycleBin/

blank

اکنون برای آخرین بار تمامی تنظیمات خود را چک کنید. و بعد روی Finish کلیک نمایید.

blank

حال در آخر در پنجره اصلی روی Task Scheduler Library کلیک کرده و همچنین روی اسم برنامه زمانی که ایجاد کرده اید، کلیک کنید. سپس از منوی Selected Item، گزینه Run را کلیک نمایید.  

blank

اگر همه‌ چیز درست باشد، پنجره‌ی Command Prompt برای لحظه‌ای باز می‌شود و Recycle Bin (سطل آشغال)خالی می‌شود. همچنین طبق برنامه‌ی زمانی که ایجاد کرده اید. در زمان مشخص خود اجرا خواهد شد.

blank

اگر بخواهید این زمان بندی را حذف یا غیرفعال کنید می توانید ابتدا در صفحه Task Scheduler روی برنامه کلیک کرده سپس باز روی برنامه راست کلیک کرده و از آنجا با توجه گزینه های موجود غیر فعال (Disable) یا حذف (Delete) نمایید و یا می توانید از منوی Selected Item برنامه را حذف(Delete) یا غیر فعال (Disable) کنید.

اطلاعات مطلب

  • کامپیوتر و الکترونیک
  • 656 بازدید
  • blankblankblankblankblank (3 votes, average: 5٫00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - دوشنبه, 28 اکتبر 19, 9:36 ق.ظ
  • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب