ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

3 × 4 =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:11:01*** 1398/06/23: قیمت فروش دلار 11500 تومان و قیمت فروش یورو 12750 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها شنبه 1398/06/23::: مردم سالاری: شایعه کاهش تحریم; بلومبرگ به نقل از منابع آگاه مدعی شد که رئیس جمهور آمریکا ممکن است کاهش تحریم‌های ایران را به عنوان مقدماتی برای دیدار با رئیس جمهور ایران بررسی کند. *** شرق: سانتریفیوژهای جدید در گام سوم *** ایران: فروغ دیپلماسی غروب تندروی; «آتش به خانه افتاده است» شاید بهترین وصف این روزها برای امریکایی باشد که بعد از فراز و نشیب سال‌های اخیر در مناسباتش با ایران در بازتکرار سیاست منزوی کردن آن و همراه کردن متحدان بزرگ اروپایی‌اش ناکام مانده است. *** اطلاعات:  امروز باید ندای مردم را بهتر بشنویم; مردم به اندازه کافی با غصه و سختی‌ مواجه‌ هستند؛ نباید اجازه داد که براساس بی‌دقتی‌ها غصه جدیدی بر مردم وارد شود *** ابتکار: احمد داود اوغلو به طور رسمی از حزب عدالت و توسعه کناره‌گیری کرد; اردوغان در مسیر انزوا; رویارویی رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه با اکرم امام اوغلو کاندید حزب مخالف در انتخابات شهرداری‌های استانبول، اکنون علاوه بر هزینه‌های سیاسی و اجتماعی برای او، به شکاف اساسی در حزب عدالت و توسعه نیز دامن زده است. *** کیهان: سحر خدایاری را همان‌هایی‌کشته‌اند که برایش اشک تمساح می‌ریزند! پس از مانور‌های مبتنی بر دروغ عده‌ای از نمایندگان مجلس، رسانه‌ها، سلبریتی‌ها و… در ماجرای خودسوزی یک دختر جوان در روزهای اخیر، با شفاف شدن ماجرا اکنون برخورد با دروغ‌پردازان و کسانی که دست به سوءاستفاده از مرگ این دختر زدند تبدیل به یک مطالبه عمومی شده است. *** دنیای اقتصاد: عقبگرد ترامپ از تحریم‌ ایران؟ پس‌لرزه‌های برکناری جان بولتون از سمت «مشاور امنیت ملی کاخ سفید» همچنان ادامه دارد و تحلیل‌ها و گزارش‌های مختلفی درباره ریشه این برکناری جنجالی منتشر می‌شود. رسانه‌های آمریکایی در گزارش‌هایی، تمایل ترامپ برای عقبگرد از تحریم‌های ایران با هدف آغاز مذاکرات با تهران را دلیل اصلی اخراج جان بولتون از کاخ سفید توصیف کرده‌اند.

چگونه سرمایه خود را با کاهش سود بانکی حفظ کنیم؟

چگونه سرمایه خود را با کاهش سود بانکی حفظ کنیم؟

مطابق دیدگاه های اصلاحی نظام بانکی و اقتصادی دولت ۱۱ و ۱۲ ام، مدتی است که از دور دوم انتخاب دکتر روحانی به سمت ریاست جمهوری کاهش نرخ بهره بانکی، کناره گیری نظام بانکی از بنگاه داری، تثبیت نرخ طلا و ارز و مخصوصا خروج از رکود اقتصادی در دستور کار است. در زمان نگارش این مقاله پنجشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۶ یک روز بعد از گفتگوی زنده خبری دکتر ولی الله سیف، بانک قوامین با ارسال پیامک تلاش به حفظ سرمایه های نقدی بانک می کند. نوعی سردرگمی در مردم برای سرمایه های خود دیده میشود و تکلیف ۱۳۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی مشخص خواهد شد. لذا سعی در ارائه راه کارهای اقتصادی برای حفظ سرمایه شما خواهیم بود.

مطالب مرتبط


گام 1 - صحبت های دکتر ولی الله سیف

صحبت های دکتر ولی الله سیف

به گزارش ایرنا ، ولی الله سیف در حاشیه بیست و هشتمین همایش بانکداری اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بانک مرکزی همه پیش بینی ها را برای رفع موانع رعایت نرخ سود داشته است.

وی در پاسخ به سوالی درباره توافق انجام شده با خودروسازان برای تعادل بخشی به بازارها گفت: خودروسازان می توانند با نرخ 18 درصدی پیش فروش انجام دهند اما برای لغو قرار داد نرخ مورد نظر 15 درصد خواهد بود.

وی درباره بخشنامه اخیر بانک مرکزی مبنی بر الزام رعایت نرخ سود گفت:بانک مرکزی پس از ایجاد زمینه های لازم برای انضباط نرخ سود بانکی اخیرا بخشنامه هشت بندی را به نظام بانکی ابلاغ کرد.

وی افزود: امروز هم جلسه ای را با مدیران عامل بانک ها داشتیم و قرار است از روز شنبه 11 شهریور ما به طور جدی همزان در کل نظام بانکی کشور عملیاتی شود.

سیف گفت: یکی از عوامل تهدید کننده و ایجاد اخلال در بازار پول کشور موسسات غیرمجاز بودند که شرایط ناگواری را ایجاد کرده بودند و در نهایت با همکاری بخش نظارت، دیگرموسسه غیرمجاز فعالی را در کشور نداریم.

رییس کل بانک مرکزی بدهی بانک ها به بانک مرکزی و نرخ های بالای جریمه آن را عامل موثری در رعایت نشدن نرخ های سود دانست و گفت: این بدهی ها به دلیل تسهیلات تکلیفی به بانک ها تحمیل شده بود و از این رو ساماندهی شدند و به خط اعتباری تبدیل شدند تا عطش جذب نقدینگی فروکش کند.

سیف گفت: یکی دیگر از عوامل موثر، پیش فروش خودرو بود که با همکاری وزارت صنعت مقرر شد این بخش نیز به تعادل برسد.

رئیس شورای پول و اعتبار تاکید کرد: قابل معامله نبودن اوراق بدهی دولت نیز بر نبود تعادل در بازار سود و بازار سرمایه اثر گذاشته بود که با توافق بورس قرار شد برای این اوراق امکان خرید و فروش فراهم شود.

وی افزود: حتی انتشار خبر مربوط به امکان خرید و فروش این اوراق اثر مثبت خود را بر بازار گذاشت و نرخ این اوراق را کاهش داد.

سیف گفت: در کنار همه اینها در جلسه ای با مدیران عامل بانک های کشور ضرورت رعایت نرخ های مصوب تشریح شد و به نظر می رسد بانک مرکزی با جهت گیری مناسب و همکاری بانک ها به هدف خود در زمینه تحقق نرخ های مصوب برسد.

وی افزود: این رویه آغازی برای شروع رشد اقتصادی کشور است تا بر ایجاد شغل، ایجاد صادرات و … متمرکز شویم زیرا در همه این موارد نقش نظام بانکی بسیار مهم است و بر هزینه تمام شده تولید اثر گذار است.

رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: متعادل شدن نرخ ها سود بانکی اثر خود را بر اقتصاد خواهد داشت؛ البته اعلام نرخ آخرین اقدام بانک مرکزی نیست، بلکه شروع ایجاد انضباط است که به دنبال آن در مقاطع بعدی اقدام های دیگری انجام خواهیم داد که بتوانیم بازار را در شرایط متعادل قرار دهیم و نرخ های بانکی ارتباط منطقی با تورم داشته باشد.

از سیف درباره شبهه ربوی بودن عملیات بانکی اشاره کرد و گفت: سود در نظام بانکی نمی تواند معین باشد بلکه باید در آخر سال مالی محاسبه شود.

وی افزود: یکی از اشتباهاتی که در گذشته انجام شده بود فکر می کردند نرخ سود بانک ها قطعی است در حالی اصلا قطعی نیست و علی الحساب است که از بابت رقمی که پایان سال سپرده گذار می تواند از بانک دریافت کند، بخشی از آن را در ماه های مختلف به صورت علی الحساب دریافت می کند.

وی افزود: نباید فراموش کرد که این نرخ علی الحساب از اصل رقم بالاتر باشد؛ متاسفانه در شرایط رقابتی غلطی که در کشور بوجود آمده بود، به جایی رسیده بودیم که رقم علی الحساب از رقمی که از پایان سال محاسبه می شد، بیشتر بود و بانک با شرایطی مواجه می شد با شرایطی که از قبل انجام داده بود و مجبور بود از حق سهامدار به سپرده گذار تخصیص دهد.

وی افزود: این رویه یک عدم تعادل را در بازار سرمایه نیز ایجاد می کرد و بنابراین با این اقدام، این مفهوم نیز شفاف شده است زیرا در این بخشنامه قید شده است که هیچ بانکی نمی تواند از علی الحساب سود 15 درصد بیشتر بدهد.

وی افزود: اگر بانکی پیش بینی می کند که پایان سال بیش از 14 درصد نمی تواند به سپرده گذار سود بدهد، نمی تواند سود علی الحساب 15 درصد بدهد و اگر بانکی این کار را بکند، مدیریت آن بانک باید در مقابل سهامدارانش پاسخگو باشد، زیرا سهامداران چنین اجازه ای را به مدیریت بانک نمی دهند که از حقوق آنها به سپرده گذار اختصاص دهد.

وی تاکید کرد: در این رابطه به وزارت امور اقتصادی و دارایی هماهنگی کامل داریم و در مجامع بانک ها حتما از مدیران بانک ها که تخلف کرده اند، سوال خواهد شد و پیگیری خواهد شد.

سیف درباره اقدام برخی بانک ها مبنی بر تمدید حساب های سپرده گذاری گفت: مشکلی از این بابت نداریم؛ اوج این اقدام منجر به این می شود که سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی به بلند مدت تبدیل شود.

وی افزود: ما بررسی کردیم که این فاصله زمانی از زمان اعلام تصمیم تا عملیاتی کردن آن قائل شویم یا خیر؛ اگر این فاصله زمانی را اعلام نمی کردیم مشکلات دیگری بروز می کرد.

وی افزود: نظام بانکی حدود 23 هزار شعبه دارد و ممکن بود با ناهماهنگی در اجرا رو به رو می شد زیرا اگر شعبه ای تخلف می کرد، می توانست به راحتی اعلام کند که بخشنامه را دریافت نکرده است.

سیف گفت: ما فضای دادیم، اتمام حجت کردیم و ممکن است جاهایی مسایلی پیش آید. اما با بانکی که خلاف کرده باشد، برخورد می کنیم.

وی اظهار داشت: انضباطی که می خواهیم حاکم شود، ارزش بیشتری دارد و جا داشت با یک فاصله زمانی این بخشنامه اجرا شود.

سیف درباره کمبود منابع گفت: بانک مرکزی تلاش کرده در مواردی که اضافه برداشت هایی که بخاطر تسهیلات تکلیفی بود، از طریق خطوط اعتباری جبران کند و کمبود های مقطعی کوتاه مدت را از بازار بین بانکی تامین می کند.

وی افزود: ما برای این تعادلی که نیاز است، در همه بازارهای مالی و پولی بوجود آید، تلاش کردیم و امیدواریم، تعادل مورد نظر ایجاد شود.

گام 2 - حرکت سرمایه به سمت طلا یا ارز

حرکت سرمایه به سمت طلا یا ارز

چنانکه سرمایه شما متوسط یا کمتر است می توانید در ارزهایی مثل دلار یا طلا سرمایه گذاری نمایید. اما آنطور که مشخص است تورم در این کالاهای سرمایه ای نیز کنترل شده بوده و 15 درصد بیشتر در طول سال افزایش نخواهد داشت. بعلاوه نگهداری این نوع سرمایه سخت است.

گام 3 - حرکت سرمایه به سمت مسکن

حرکت سرمایه به سمت مسکن

چنانکه سرمایه شما متوسط می باشد و توانایی خرید مسکن را دارید قطعا دستور کار دولت است که مسکن را از رکود خارج کنند لذا سرمایه شما در مسکن به طرز مناسبی حفظ خواهد شد. اما از یک مرحله به بعد مسکن نیز کنترل شده و اشباء شده و نرخ تورم سالانه فقط شامل خواهد شد.

گام 4 - بورس و سرمایه گذاری

بورس و سرمایه گذاری

می توان با خرید سهم کارخانه های سود ده از بازار سرمایه از سال 97 به بعد از این طریق سود آوری داشت.

گام 5 - کار کردن

کار کردن

بهترین مورد برای حفظ سرمایه ایجاد کار جدید است. ضمن تولید و بهره بری از حمایت دولت و نظام بانکی و سرمایه ای درامد و شغل نیز خواهید داشت.

اطلاعات مطلب

 • کسب و کار
 • 975 بازدید
 • (10 votes, average: 4٫90 out of 5)
  Loading...
 • آخرین ویرایش توسط : فخر کامبیز - پنج‌شنبه, 31 آگوست 17, 1:24 ب.ظ
 • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

 1. Avatar
  Karamlou - 2017/09/01 - 5:00 ق.ظ
 2. Avatar
  ن - 2017/09/20 - 4:57 ب.ظ
 3. Avatar
  حکیمه فولادپنجه - 2019/08/15 - 8:47 ب.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.