ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه سخنرانی را مقتدرانه شروع کنیم؟

چگونه سخنرانی را مقتدرانه شروع کنیم؟

احتمالا این ضرب المثل را شنیده اید نخستین تأثیرات پایدارترند.

حال که در کانون توجه قرار دارید توپ را چگونه به گردش در می آورید؟ چندین راه وجود دارد که می‌تواند کامل کلام تان را به طور موثر آغاز کنید. همین روش‌ها به منظور در نظر گرفته شدن که بلافاصله توجه مخاطبان را به ضربه زدن جلب میکند به گونه ای که در طول سخنرانی توجه کامل تک تک افراد حاضر در جلسه به شما متوقف می باشد.

مطالب مرتبط


گام 1 - روش های سخنرانی به حالت مقتدرانه

روش های سخنرانی به حالت مقتدرانه

 هنگامی که شما را معرفی می نمایند به جایگاه قدم بگذارید و با شخصی که شما را معرفی میکند دست بدین و چنانچه مناسب است ان را در آغوش بگیرید.اجازه دهید صحنه را ترک کند سپس رو به مخاطبان نمایید در این بخش قانون این است که هیچ چیز در طرز لباس پوشیدن و آراستگی تا نباید موجب حواس پرتی مخاطبان شود و باید گونه ای باشد که جلب توجه نکند.

روش های سخنرانی به حالت مقتدرانه

به دنبال راهی باشید که به کمک آن به لحاظ ذهنی خودتان را قدرتمندتر از مخاطبان فرض کنید به عنوان مثال قبل از شروع سخنرانی تصور کنید مخاطبان به شما بدهکارند و همه آماده اند تا از شما وقت بیشتری بگیرند می‌توانید تصور کنید مخاطبان با لباس زیر نشستند این تصویر ذهنی باعث می‌شود لبخند بزنید تنش تان کاهش پیدا کند و سخنرانی تان موثرترمیشود وقتی چنین طرز فکری نسبت به مخاطبان داشته باشید هنگام سخنرانی با انها احساس ارامش بیشتری میکنید.

روش های سخنرانی به حالت مقتدرانه

یکی از بهترین راههای افزایش اعتماد به نفس در مقابل مخاطبان این است که در ذهن تان از آنها برای اینکه به شما فرصت سخنرانی داده اند سپاسگزاری کنید به خودتان بگویید از این فرصت سخنرانی برای دوستان خیلی ممنونم، متشکرم. تصور کنید واقعا به مخاطبان خودتان بگویید مخاطبانم را دوست دارم.

روش های سخنرانی به حالت مقتدرانه

سخنرانان حرفه ای با این عبارت آشنا هستند ((نعمت تریبون)) وقتی برای صحبت کردن از جایتان بلند می‌شوید همیشه به این نعمت بی نظیر که می توانید ایده هایتان را با این افراد در خور توجه در میان بگذارید فکر کنید اگر برای فرصتی که برای سخنرانی در اختیارتان قرار گرفت سپاسگزار باشید با بیان هر واژه ای خوشبین تر و مشتاق تر خواهید بود.

روش های سخنرانی به حالت مقتدرانه

هرچه افرادی که برای انها سخنرانی می‌کنید صادقانه تر دوست داشته باشید و به آنها امنیت بدهید اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. هرچند انها را بیشتر دوست خود بدانید دوستانی که شما را دوست دارند و شما آنها را دوست دارید آرامش بیشتری خواهید داشت.

روش های سخنرانی به حالت مقتدرانه

در نهایت به یاد داشته باشید سخنرانی درباره شما نیست درباره آنهاست خودتان در دغدغه های فردیتان و اینکه آنها درباره شما چه فکری خواهند کرد را فراموش کنید ودرعوض به لحاظ فنی و ذهنی و عاطفی وارد ذهن مخاطبان شوید و فقط به آنها فکر کنید.

اطلاعات مطلب

  • ارتباط اجتماعی
  • 506 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : - جمعه, 14 جولای 17, 8:30 ب.ظ
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب