ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه سخنرانی را آغاز کنیم؟

چگونه سخنرانی را آغاز کنیم؟

نقطه شروع آمادگی مخاطبان می باشند، به خاطر داشته باشید این سخنرانی در مورد شما نیست در مورد آنهاست.سخنرانی را به گونه ای آغاز کنید که بگوییم کسی هستید که در زمینه بازار تحقیق می‌کنید و مصمم هستید مشتریان تان را کاملا بشناسید. آنها دقیقاً چه افرادی هستند؟مخاطبان شما دقیقا چه افرادی خواهند بود؟ و محدوده سنی یعنی مخاطبان شما چند سال دارند؟ و در چه گروه سنی قرار گرفتند؟ به طور معمول مخاطبان جوان‌تر از قدرت و درک دانش فرهنگی کمتری نسبت به مخاطبان کهن سال برخوردارند. آگاهی از سن آنها بسیار مهم است. 

مطالب مرتبط


گام 1 - مراحل سخنرانی

مراحل سخنرانی

جنسیت: ترکیب جنسیتی مخاطبان چیست؟

گاهی اوقات مخاطبان 50 درصد خانم و 50 درصد آقا خواهند بود یا ۹۵ درصد مرد؟ یا ۹۵ درصد زن خواهد بود. این نسبت جنسیتی بر نحوه ریزی بیانات و نکات قابل زیست تاثیر گذار خواهد بود.

مراحل سخنرانی

درآمد: میزان درآمد مخاطبان چقدر است به طور متوسط درآمد دارند؟

محدوده درآمد آنها از پایین ترین تا بالاترین میزان چقدر است ؟و به ویژه اینکه در مورد امرار معاش با چه مشکلاتی مواجه هستند.مهم تر از همه اینکه انها درآمدشان را چگونه به دست می آورند و چه عواملی در درآمد آنها تاثیر گذار است.

 

مراحل سخنرانی

میزان تسهیلات تحصیلی افرادی که شنونده سخنان شما هستند چیست؟

آنها فارغ التحصیلان دبیرستان هستند یا فارغ التحصیلان دانشگاه؟ دارای مدرک علوم انسانی؟یا  مهندسی ؟آگاهی از سطح تحصیلات مخاطبان به شما کمک میکند از مثالها نمونه‌ها و واژگان مناسب استفاده کنید.شغل مخاطبان برای امرار معاش چه کاری انجام میدهند؟ ته مدت است  که در زمینه شغلی خود فعالیت دارند؟ وضعیت تاهل مخاطبان شما چگونه است؟ متاهل است یامجرد؟  کدام گروه اکثریت را تشکیل میدهند؟ آیا دارای فرزند هستند یا خیر؟ اینها حقایق مهمی میباشد که باید با آنها بپرهیزیم.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب