ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

دو + هشت =

بستن
بستن

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

چگونه سئو را برای مشتری توضیح دهیم ؟

شما به تازگی یک مشتری جدید که به خدمات طراحی وب سایت خود علاقه مند است ، بدست آورده اید. یکی از خدماتی که شما ارائه می دهید ، بهینه سازی موتور جستجو (یا SEO) است. متأسفانه مشتری جدید شما از سئو چیزی نمی داند.

خوشبختانه روشهای مختلفی وجود دارد که می توانید SEO را برای شخصی توضیح دهید و این مقاله نحوه انجام این کار را به شما نشان می دهد.

مطالب مرتبط


گام 1 - دریافت اصول اولیه

از تخصص مشتری خود در اینترنت مطلع شوید.

قبل از شروع توضیح سئو برای مشتری خود ، در نظر بگیرید که مشتری شما از اینترنت چقدر می داند. این به شما کمک می کند هنگام توضیح سئو ، از چه تاکتیکی استفاده کنید. آخرین موردی که شما می خواهید اینست که با استفاده از اصطلاحات ناآشنا یا با استفاده از توضیحات خیلی ساده مشتری خود را آگاه کنید.

مثلا:


• اگر مشتری شما از طریق اینترنت ، از جمله وب سایت ها ، موتورهای جستجو ، وبلاگ ها ، پیوندها و موارد دیگر ، ناآشنا است ، استفاده از قیاس و مقایسه بیشتر را در نظر بگیرید. شرایطی مانند "نتایج جستجو" و "پیوندها" ممکن است مشتری شما را گیج کند.


• اگر مشتری شما با اینترنت آشنا است ، ممکن است او از قبل ایده ای در مورد چگونگی جستجوی چیزهایی در اینترنت داشته باشد. اصطلاحاتی مانند "نتایج جستجو" و "پیوندها" احتمالاً این نکته را به دست می آورند ، و دیگر نیازی به استفاده از همانندها و مقایسه ها ندارید.


• اگر مشتری شما با اینترنت و نحوه کارکرد آن بسیار آشنا باشد ، تعریف ساده ای ممکن است برای شناخت وی از سئو به شما کمک کند.

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

سبک یادگیری مشتری خود را تعیین کنید.

افراد مختلف چیزهایی را به روش های مختلف یاد می گیرند ، بنابراین ممکن است شما برای دستیابی به نقطه نظرات خود تکنیک های مختلفی را بکار بگیرید.

سه سبک اصلی یادگیری وجود دارد:

کلامی ، بصری و بدنی.

شما ممکن است مجبور به استفاده از ترکیبی از دو یا هر سه سبک باشید تا سئو را برای مشتری خود توضیح دهید.


• برخی افراد مفاهیم جدید را با بحث در مورد آنها به صورت شفاهی از طریق تلفن یا حضوری بهتر می آموزند. در نظر بگیرید با مشتری خود جلسه‌ای را برای گفتگو درباره سئو با او ترتیب دهید.


• برخی افراد مفاهیم جدید را از طریق وسایل بصری بهتر می آموزند. این می تواند به آسانی ارسال ایمیل برای مشتری شما با تعریف SEO باشد. و مانند: تهیه نمودار.


• بعضی از افراد زبان آموز هستند و به چیزی که برای آنها نشان داده شده نیاز دارند. هنگام بحث در مورد سئو ، نمودار را ترسیم کنید و هنگام صحبت ، بخش هایی را به مشتری گوشزد کنید. همچنین می توانید نحوه عملکرد بدنی در رایانه را به آنها نشان دهید.

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

آنچه در مورد SEO نامفهوم است را تجزیه کنید.

اگر مشتری دارید که کاملاً تازه به مفهوم SEO می پردازد ، ممکن است او قبلاً هرگز از این موضوع چیزی نشنیده باشد و ممکن است نفهمد منظور آن چیست.

در این حالت ، شما فقط باید بگویید: "SEO مخفف" بهینه سازی موتور جستجو "است."

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

با استفاده از عبارات ساده که SEO  برای مشتری چه کاری انجام می دهد را توضیح دهید.

مشتری ممکن است اهمیت "بهینه سازی موتور جستجو" را درک نکند تا زمانی که او نفهمد چه کاری انجام می دهد. ممکن است مجبور شوید برای مشتری خود توضیح دهید که SEO چه کاری انجام می دهد.

به عنوان مثال ، می توانید بگویید:


• "SEO به وب سایت شما کمک می کند تا در چند صفحه اول نتایج جستجو ظاهر شود."
• "SEO به وب سایت شما کمک می کند که موضوعی که جستجو می کند ، زودتر ظاهر شود ..." (سپس شما عباراتی را که شخص ممکن است برای یافتن شغل مشتری خود استفاده کند ، لیست می کنید).
• "جستجوگرها یافتن شغل / وب سایت شما را برای افراد راحت تر می کند."

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

خود را با وب سایت مشتری آشنا کنید.

دانستن اینکه مشتری شما چه کاری انجام می دهد و وب سایت وی در مورد چیست ممکن است در شرایطی که مجبور به استفاده از قیاس ، مقایسه یا سناریو هستید ، مفید باشد.

در مقایسه ، نام ، وب سایت یا خط مشی مشتری در قیاس ها ، مقایسه ها یا سناریوها ، از تغییراتی در نام مشتری ، وب سایت یا خط مشی استفاده کنید.

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

گام 2 - تقسیم سئو به دو قسمت

SEO را به دو بخش تقسیم کنید.

یکی از ساده ترین و آسان ترین راهها ، تجزیه SEO به دو بخش است: بهینه سازی و اقتدار.

  این روش شامل بسیاری از اصطلاحات مانند "سایت" و "موتور جستجو" است و برای مشتریانی که قبلاً با اینترنت آشنا هستند و نحوه کار آن بهترین است.

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

 چگونگی "بهینه سازی" مربوط به SEO راتوضیح دهید.

مشتری شما باید درک کند که بهینه سازی به موتورهای جستجوگر معتبر اجازه می دهد وب سایت خود را بخوانند ، و سپس آن را ارزیابی کنند.

می توانید جمله ای شبیه به این بگویید:


• "بهینه سازی به موتور جستجوگر اجازه می دهد تا محتوای وب سایت شما را بخواند. وقتی شخصی به جستجوی کلمات کلیدی در سایت شما می رود ، موتور جستجو سایت شما را در نتایج نمایش می دهد." 

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

"اقتدار" و نحوه ارتباط آن با سئو را توضیح دهید.

مشتری شما همچنین باید درک کند که داشتن اختیار به موتور جستجو ثابت می کند که وب سایت وی بهترین وب سایت است.

به عنوان مثال ، می توانید بگویید:


• "هرچه وب سایت شما اقتدار بیشتری داشته باشد ، نسبت به نتایج جستجو بالاتر خواهد بود. با ظاهر شدن وب سایت شما برای دیگران ، به موتور جستجو ثابت می شود که سایت شما از همه افراد در همان موضوع بهتر است."

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

همه را کنار هم بگذارید.

بعد از اینکه SEO را به "Optimization" و "Authority" تقسیم کردید ، می خواهید همه آنچه را که به صورت کوتاه تر گفته اید تکرار کنید:

"SEO دو چیز است: به موتورهای جستجوگر اجازه می دهد وب سایت شما را هنگام جستجو در سایت خود نمایش دهند و قانع کننده باشند. موتورهای جستجوگر آن را قبل از سایر سایتها در نتایج قرار دهند. "

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

گام 3 - استفاده از قیاس کتابخانه

از قیاس کتابخانه استفاده کنید.

یک روش عالی برای نشان دادن یک مفهوم خاص ، استفاده از قیاس است. یک قیاس محبوب برای توضیح سئو ، قیاس کتابخانه است. 

بیشتر مردم با نحوه کار کتابخانه ها آشنا هستند. کودکان و نوجوانان معمولاً برای به دست آوردن منبع و اطلاعات برای پروژه ها و گزارش های مدرسه خود مجبورند از کتابخانه ها استفاده کنند.

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

مشتری و وب سایت خود را در نظر بگیرید.

استفاده از مشتری و وب سایت وی در قیاس کتابخانه شما ممکن است به مشتری شما در ایجاد ارتباط کمک کند. همچنین به درگیر شدن ذهن او کمک خواهد کرد.

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

وب سایت مشتری خود را با یک کتاب مقایسه کنید.

وب سایت مشتری خود را با کتابی درمورد موضوع آشنا مقایسه کنید ، ترجیحاً مطلبی که ارتباطی با وب سایت خود دارد. سعی کنید از تنوع نام وب سایت به عنوان عنوان و تغییر نام مشتری خود به عنوان نویسنده استفاده کنید.

مثلا:


• اگر نام مشتری شما Bob McBob است و Bob's Window Cleaning نام وب سایت وی است ، از Window Cleaning by Bob Windowman به عنوان کتاب داستانی خود استفاده کنید. تمیز کردن پنجره چیزی است که مشتری شما می تواند با آن ارتباط برقرار کند و این به حفظ ارتباط وی کمک می کند.


• در حالی که در آن هستید ، وب سایت های رقبای مشتری خود را با سایر کتاب های موجود در کتابخانه در همین موضوع مقایسه کنید. بنابراین ویندوز وندی می تواند به کتابی بنامWonderfully Clean Windows توسط Wendy Wonders تبدیل شود.

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

پیدا کردن یک وب سایت با پیدا کردن کتاب مقایسه کنید.

دو راهی که شخصی می تواند وب سایت مشتری شما را پیدا کند این است که یا URL را مستقیماً در نوار آدرس وارد کنید یا با وارد کردن کلمات کلیدی در مرورگر معتبر . به همین ترتیب ، دو روشی که کسی بتواند یک کتاب را در کتابخانه پیدا کند ، این است که یا با پیدا کردن کتاب روی قفسه یا با وارد کردن کلمات کلیدی در رایانه کتابخانه.

مثلا:


• باب مک‌بوب در تمیز کردن ویندوز در ساختمانهای چند طبقه تخصص دارد. برای یافتن وب سایت خود ، شخصی می تواند به یک موتور جستجوی معتبر مراجعه کند و کلماتی از قبیل "تمیز کردن پنجره" و "چند طبقه" و شهر یا حومه را تایپ کند که باب مکبوب مشاغل خود را در آن داشته باشد.


• تمیز کردن پنجره توسط Bob Windowman اتفاق می افتد که یک فصل کامل در مورد تمیز کردن پنجره ها در ساختمان های چند طبقه دارد. شخصی می توانست با مراجعه به کامپیوتر کتابخانه کتاب خود را پیدا کند و با استفاده از اصطلاحات "تمیز کردن پنجره" و "چند طبقه" یا "آسمان خراش" کاتالوگ را جستجو کند.

blank

وب سایت مشتری خود را با یک کتاب گمشده مقایسه کنید.

اگر کتابی در فهرست کتابخانه به درستی طبقه بندی نشود ، هیچ کس قادر به یافتن آن نخواهد بود. به همین ترتیب ، هیچ کس قادر به یافتن وب سایت مشتری شما نخواهد بود مگر اینکه کلمات کلیدی را در اختیار شما قرار دهد که افراد در حین تلاش برای یافتن آن ، وارد موتور جستجو شوند.


• شخصی که در جستجوی تمیز کردن پنجره توسط Bob Windowman است ، اگر این کتاب در فهرست کتابخانه ها قرار نگیرد ، کتاب را پیدا نمی کند.


• شخصی که به دنبال شخصی برای تمیز کردن ویندوزهای خود در خانه چند طبقه است ، نمی تواند وب سایت باب مک مک را پیدا کند مگر اینکه از کلمات کلیدی مانند "تمیز کردن پنجره" و "چند طبقه" در وب سایت خود استفاده کند.

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

پیوندها را با بررسی کتاب خوب مقایسه کنید.

یکی از دلایلی که ممکن است کسی کتاب خاص خود را بر روی کتاب دیگری انتخاب کند این است که نقدهای خوبی داشته است.

یک کتاب خوب بررسی شده حتی ممکن است در قسمت جلوی کتابخانه روی قفسه ای با عنوان "Good Reads" یا "Top-Reviewed" نمایش داده شود. به همین ترتیب ، هرچه وب سایت های بیشتری به سایت مشتری شما پیوند دهند ، احتمال دارد موتور جستجوگر آن را معتبر ببیند و آن را در صدر نتایج جستجو قرار دهد. مشتری شما باید این را بفهمد.

مثلا:


• باب ویندوزمن می داند که چگونه واقعا خوب بنویسد ، به این معنی که کتاب او نقدهای خوبی به دست آورده است. آنها در واقع چنان خوب بودند كه كتابخانه كتاب را در بخش اول كتابخانه قرار داد ، مخصوص كتاب هاي بازبيني شده بود. در قسمت غیر داستانی قفسه قرار می گیرد.


• برای اینکه وب سایت وی نمایان تر شود (یعنی در صفحه اول نتایج جستجو ظاهر شوید) باب مکبوب باید موتور جستجو را متقاعد کند که وب سایت وی خوب است. پیوند زدن موتور جستجو را متقاعد می کند تا وب سایت خود را در صدر قرار دهد ، چقدر بررسی های خوب یک کتابخانه را مجبور به قرار دادن یک کتاب در یک مکان قابل مشاهده تر می کند. 

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

گام 4 - با استفاده از استعاره ماهیگیری

 سئو را با استعاره ماهیگیری توضیح دهید.

همه به ماهیگیری نرفته اند ، اما بیشتر مردم می دانند که چگونه ماهیگیری کنند ، که  این استعارهمی تواند  مفید باشد. بخش های مختلف سئو را با قسمت های مختلف ماهیگیری مقایسه کنید.

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

محتوا را با طعمه و مردم با ماهی مقایسه کنید.

اگر مشتری شما بخواهد افراد زیادی را به وب سایت خود جذب کند ، به محتوای زیادی احتیاج دارد. به همین ترتیب ، اگر یک ماهیگیر بخواهد ماهی زیادی بگیرد ، به طعمه زیادی احتیاج دارد. اگر طعمه زیادی نداشته باشد ، ماهی زیادی نمی گیرد.

محتوا مواردی مانند:


• عنوان ها ، پاراگراف ها ، توضیحات محصول ، خلاصه ها - اساساً هر چیزی که نوشته شده است.
• تصاویر ، تصاویر ، فیلم ها و سایر محتوای رسانه ای.
• پیوندها و چندین صفحه.

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

کلمات کلیدی را با کیفیت طعمه مقایسه کنید.

هرچه محتوای وب سایت مشتری شما بهتر باشد ، بازدید کننده بیشتری نیز دریافت می کند. به همین ترتیب ، هر چه طعمه ماهیگیر  کیفیت بهتری داشته باشد ، ماهی بیشتری نیز به دست می آورد.

blank

مخاطب مورد نظر مشتری خود را با ماهی مشخص مقایسه کنید.

هنگام رفتن به ماهیگیری ، نوع ماهیگری که ماهیگیر سعی در گرفتن آن دارد ، مشخص می کند که او به چه ماهیگری می رود و از چه طعمه ای استفاده خواهد کرد.

به عنوان مثال ، یک ماهیگیر به دنبال گرفتن ماهی تن به رودخانه یا دریاچه نمی رود ، او به اقیانوس می رود. به همین ترتیب ، مشتری شما باید بداند مخاطبان مورد نظر خود را در کجا پیدا کند و در آنجا تبلیغ کند.

مثلا:


• اگر مشتری شما یک تعمیرکار متخصص در اتومبیل های عتیقه است ، وی در وب سایت های محور آرایش ، مو و ناخن زنان ظرفدار زیادی پیدا نخواهد کرد. او به جای آن می تواند در یک روزنامه محلی یا وب سایتهایی که اتومبیل های عتیقه فروشی می فروشند ، تبلیغ کند.

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

مقایسه جایی که مشتری شما با نقاط ماهیگیری تبلیغ می کند.

ماهیگیران می دانند خط ماهیگیری خود را در کجا قرار دهند ، و مشتری شما باید بداند که وب سایت خود را چگونه تبلیغ کند. یک ماهیگیر بدون حضور جسمی در دریاچه ، رودخانه یا اقیانوس نمی تواند ماهی بگیرد. هنگامی که در آنجا است ، او نمی تواند در انتهای رودخانه یا آن طرف دریاچه ماهی بگیرد. 

به همین ترتیب ، مشتری شما باید سعی کند به جای آن مشتری های محلی را هدف قرار دهد.

مثلا:


• افراد زیادی در نقاشی خانه ها تخصص دارند. اگر مشتری شما سعی کند مخاطبان عمومی را هدف قرار دهد ، وب سایت وی در بین وب سایت های دیگر گم می شود. درعوض ، مشتری شما باید سعی در هدف قرار دادن مشتری در شهر ،  یا حومه شهر خود کند.

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

مخاطبان مورد نظر مشتری خود را با ماهی مورد نظر یک ماهیگیر مقایسه کنید.

یک ماهیگیر که به ماهی تن می رود به دنبال گرفتن ماهی دیگر نیست. او فقط ماهی تن می خواهد ، و قطب ماهیگیری ویژه ، یك قایق بزرگ و طعمه های ویژه می گیرد تا بتواند تن زیادی ماهی بدست آورد. به همین ترتیب ، مشتری شما باید مخاطبان خود را بشناسد ، و وب سایتی ایجاد کند که با آن دسته از مخاطبان محبوب باشد.

مثلا:


• اگر وب سایت مشتری شما به سمت نوجوانان هدف قرار گرفته باشد ، می خواهد از رنگ و تصاویر بیشتری استفاده کند. او همچنین باید زبان را در نظر بگیرد. چیزی که با استفاده از جملات کوتاه ، خوش بینانه و جذاب ، نوشته شده است به احتمال زیاد توجه یک نوجوان را نسبت به پاراگراف های طولانی و پرتحرک ، پر از جملات پیچیده و بیش از حدتوصیف ، حفظ می کند. 

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

گام 5 - استفاده از سناریوها ، تصویرها و مثال های دیگر

مقایسه های آشنا کنید.

راه عالی دیگر برای انتقال اطلاعات جدید به شخصی ، مقایسه آن با چیزی است که او با آن آشنا است. دریابید که مشتری شما چه کاری انجام داده و یا به آن علاقه دارد ، و SEO را با آن مقایسه کنید. 

به عنوان مثال:


• اگر مشتری شما مدیر تفریحی هتل در دریاچه است ، سئو را با تجارت هتل مقایسه کنید.

در این حالت ، شما می توانید بررسی های خوب را با لینک های خوب و چیزهایی که هتل ارائه می دهد ، مانند سونا و نمای دریاچه ، با محتوای وب سایت و کلمات کلیدی مقایسه کنید.

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

در  توضیح سئو ، از تصاویر استفاده کنید.

بعضی از افراد یادگیرنده بینایی هستند و ممکن است به درک برخی از موارد (مانند نمودار ) نیاز داشته باشند. به عنوان مثال ، اگر جنبه های مختلف سئو را توضیح می دهید ، یک دایره را روی یک کاغذ بکشید ، و برچسب زدن آن را با آن جنبه در نظر بگیرید.

سپس وقتی در مورد آن صحبت می کنید ، قلم ، مداد یا انگشت خود را روی هر حباب حرکت دهید.
• همچنین می توانید درمورد طنز در نظر بگیرید که شخص A از شخص B سؤال می کند که SEO چگونه کار می کند ، و شخص A به آنها پاسخ می دهد.

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

استفاده از یک مثال فیزیکی را در نظر بگیرید.

اگر به صورت حضوری با مشتری خود ملاقات می کنید ، مرورگر خود را باز کنید و عباراتی را که برای یافتن وب سایت خود استفاده می کنید تایپ کنید.

به عنوان مثال:

اگر مشتری شما یک معمار مسکونی است و متخصص در طراحی بیرونی است ، عبارت "معماری بیرونی طراحی بیرونی" را بنویسید و به دنبال آن نام شهر را وارد کنید. اگر وب سایت مشتری شما در صفحه اول ظاهر نشده است ، این عملکرد رقیب خود را نشان می دهد ، در اینصورت ممکن است اهمیت سئو را درک کند.

چگونه سئو (SEO) را برای مشتری توضیح دهیم ؟

اطلاعات مطلب

  • کامپیوتر و فناوری
  • 110 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : فخر کامبیز - دوشنبه, 21 اکتبر 19, 8:32 ق.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب