ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه زیر ساخت های لازم برای استفاده از تجارت الکترونیک فراهم کنیم؟

چگونه زیر ساخت های لازم برای استفاده از تجارت الکترونیک فراهم کنیم؟

بطور کلی واژه ی تجارت الکترونیک اشاره به معاملات الکترونیکی می نماید که از طریق شبکه های ارتباطی انجام می پذیرد. در ابتدا بستر الکترونیک قابل اعتماد و مناسب خریدار یا مصرف کننده به جستجوی یک مغازه مجازی از طریق اینترنت می پردازد و کالایی را از طریق وب یا پست الکترونیک سفارش می دهد و نهایتا کالا را تحویل می گیرد. در این مطلب قصد داریم به زیرساخت های لازم جهت اجرای این فرآیند بپردازیم.

مطالب مرتبط


گام 1 - دسترسی همگانی

دسترسی همگانی

امروزه تجارت الکترونیکی به عنوان یکی از کاربردهای مهم اینترنت در حال تکامل می باشد و دیری نمی گذرد که کل ساختار تجارت و عملیات خرده فروشی را دگرگون می کند. هم اکنون به یک زیرساخت تکنولوژی اطلاعاتی نیاز است که فراتر از توانایی های موجود در این زمینه باشد و موجب جهشی قابل ملاحظه در این تکنولوژی شود باید فرصت هایی را در اختیار متقضیان آن قرار داد که با روش های عادی و قدیمی قابل دسترس نباشد. بنابراین نیاز داریم روش هایی را به کار بگیریم که از خدمات پیچیده و انعطاف پذیر برای برنامه ریزی تقاضای مشتریان در متن شبکه های متغیر و مجموعه های عرضه کنندگان حمایت و پشتیبانی کند. به کار گیری سیستم تجارت الکترونیکی به طور قابل ملاحظه ای رشد کرده است. معماری هر سیستم نقش مهمی در توسعه آن سیستم دارد از جمله فن آوری ها ، برای مدیریت و حمایت از خدمات پیچیده و توزیع شده می توان به تکنولوژی عامل ها و حمایت بکارگیری آن ها در سیستم ها اشاره نمود. دسترسی همگانی به شبکه های اینترنت ، انتظار مشتریان را در رابطه با خدمات پشتیبانی و پاسخگویی به نیازهای آنان بیشتر کرده است

گام 2 - بستر الکترونیک قابل اعتماد و مناسب

بستر الکترونیک قابل اعتماد و مناسب

ازجمله این انتظارات افزایش دقت و خدمات شبانه روزی است لذا پاسخگویی به این توقعات ، پشتیبانی همه جانبه و قابل انعطاف مبتنی بر یک زیر ساخت قدرتمند را طلب می کند تا بتوان در چارچوب آن خدمات مشاوره ای جهانی ، توسط خبرگانی که دانش خاص هر صنعت را دارند ، در اختیار مشتریان قرار داد علاوه بر آن ، نرم افزار های واسط که اهداف و مدل تجاری سازمان و یا شرکت را تعریف می کند و به وسیله آن ها دستیابی به سرورهای مطمن و نرم افزارهای کاربردی میسر می شود ، ازجمله ضروریات این ساختار هستند بدیهی است که بستر الکترونیک قابل اعتماد و مناسب ، لازمه ایجاد این امکانات است که از این اولویت های پیاده سازی تجارت الکترونیک است.

گام 3 - پویایی و دینامیک بودن

پویایی و دینامیک بودن

نکته ی قابل توجه دیگر پویایی زیرساخت های تجارت الکترونیک است. مدل تجارت الکترونیکی باید پویا و دینامیک باشد بستر الکترونیک قابل اعتماد و مناسب به نحوی که با تغیرات فرآیندهای تجاری و سیستم های مرتبط با آن بستر الکترونیک قابل اعتماد و مناسب مدل انتخابی به آسانی با تغیرات بستر الکترونیک قابل اعتماد و مناسب تطبیق یابد. در نتیجه تنها با انتخاب یک زیرساخت فنی مناسب پویایی زیرساخت تجاری را تضمین و اجرا کرد.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب