ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

14 − پنج =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:16:03*** 1398/05/31: قیمت فروش دلار 11650 تومان و قیمت فروش یورو 13150 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  پنجشنبه 1398/05/31::: مردم سالاری: رهبر انقلاب در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیات دولت: توجه به «تولید داخلی»،کلید اصلی حل مشکلات است; رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم افزایی قوای سه گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله مهم کشور خواندند *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: درآمد آسان صدور نفت خام بلایی بزرگ است; روحانی: سیاست دولت فروش فرآورده‌های نفتی به جای نفت خام است; حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز (چهارشنبه) در دیدار رئیس جمهوری و اعضای هیأت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولان از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسأله مهم کشور خواندند. *** اطلاعات: رهبر معظم انقلاب در دیدار رئیس‌جمهوری و اعضای هیأت دولت : معتقد به بستن فضای فرهنگی نیستیم توجه به تولید داخلی کلید حل مشکلات کشور است *** ابتکار: در نامه آملی‏ لاریجانی به محمد یزدی مطرح شد; از خلاف‏ گفتن‏‏هاتان برگردید; آیت‏ الله آملی لاریجانی در نامه‌ای به آیت‏ الله یزدی ضمن پاسخ به اظهارات اخیر وی نوشت: متاسفانه شما خودتان را در جایگاهی می‏بینید که نه‏ تنها مرجع تعیین کنید‏، بلکه به مراجع بزرگواری که شاید شاگرد آنها هم محسوب نمی‏شوید‏، امرو نهی کنید و این با رویه ‏های حسنه‏‏ ای که در حوزه علمیه برقرار بود، هیچ تناسبی ندارد. *** کیهان: توصیه‌های مهم رهبر انقلاب به رئيس‌جمهور و هیئت دولت; اولویت کشور اقتصاد و فرهنگ است /دولت از حواشی فاصله بگیرد; حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز گذشته در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با‌اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخش‌های پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکت‌های دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به‌عنوان رزمنده جنگ اقتصادی» و «لزوم جهت‌گیری و هدف‌گذاری پیشرفت اقتصادی به سمت تأمین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر» بیان کردند و مسئولان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مرتبط با مقوله فرهنگ را به حساسیت بیشتر و مقابله جدی و هوشمندانه با هجوم همه‌جانبه دشمن به مبانی دینی، انقلابی و اخلاقی فراخواندند. *** دنیای اقتصاد: لایحه دولت با قید یک فوریت به مجلس رفت; تقویم زمانی حذف چهار صفر; تقویم زمانی حذف ۴ صفر از پول ملی، رونمایی شد. رئیس‌ جمهور لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی به منظور حذف ۴ صفر و تغییر واحد پول ملی را با قید یک فوریت به مجلس ارسال کرد. اگر قید یک فوریت در مجلس رای بیاورد، در سریع‌ترین حالت تا دو هفته دیگر این لایحه به صحن می‌آید.

چگونه زعفران پرورش دهیم؟

چگونه زعفران پرورش دهیم؟

آموزش کاشت زعفران

زعفران یک ادویه منحصر به فرد و خوشمزه است که عطر و طعم بسیار قشنگ وخوشمزه وعالی را در بسیاری از غذاها مانند انواع سوپ ها وغذا های دیگرایجاد می کند.در اسپانیا زعفران چاشنی اکثر غذا هایشان هست و معمولا عاشق زعفران هستند. زعفران توسط گل کراکوس تهیه می شود که در مناطق حرارتی ۶-۹ بسیار آسان رشد میکند. متاسفانه، هر گلرنگ زرد تنها مقدار مناسبی از زعفران را در هر سال تولید می کند و زعفران را گران ترین ادویه جهان می دانند.

 

 

چگونه ها را از ما بخواهید

ویکی چجور

پایگاه تخصصی چگونگی انجام کار

مطالب مرتبط


گام 1 - نحوه کاشت زعفران

نحوه کاشت زعفران

1.خرید کرفس یاگیاه کروکوس.

گیاه زعفران گلدار بنفش از کورکوس (که شبیه یک لامپ یایک پیازاست) رشد می کند. این گیاه باید برای کاشت تازه باشد. شما می توانید آنها را آنلاین سفارش دهید یا آنها را از باغداران محلی خریداری کنید. گیاهان کروکوس در مناطق حرارتی بین 6تا9 درجه باشند بتوانند رشد کنند. باغبانهای محلی در این مناطق احتمال بیشتری دارد که گیاه کروکوس را پرورش دهند.

نحوه کاشت زعفران

2.محل کاشت زعفران

محل کاشت را با خاک خالی وجایی که خورشید کاملا بیافتد یعنی یک منطقه از زمین را انتخاب کنید که مقدار مناسب نور مستقیم خورشید را بگیرد.برای اطمینان از اینکه خاک انجا بیش از حد سفت وسخت نباشدخاک انجا را مانند شخم زدن زیرورو میکنید تانرم تر وشل تر شود.گیاه کروکوس اگر دز زمین سفت کاشته شود ونتواند نفس بکشد زود از بین می رود ومحصول نمی دهد،بنابراین شما به خاکی نیازمندید که بطور موثر نرم وجابجایی داشته باشد.پس قبل از کاشت بهتر است حتما خاک را کاملا زیرورو کنید تا خاک زمیت شل شود.

نحوه کاشت زعفران

3.خاک را با مواد آلی قاطی کرده وآماده کنید.

شما گیاه خود را با مواد آلی در عمق 25سانتی متری در زیر خاک بکارید.شما میتوانید از کمپوستها ،ذغال سنگ های ریز وبرگ های خشک وخرد شده استفاده کنید تا این مواد مغذی در زمستان برای گرم  وزنده نگهداشتن محصول شما کمک کندو از یخ زدگی گیاه شما جلو گیری کند.

نحوه کاشت زعفران

4.شما می توانید از ظروفی برای کاشت محصول خود استفاده کنید.

چون جوندگان وآفات یک مشکل رایج در باغ ها می باشند،بنابراین کاشت محصول در ظروف ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد. شما به جعبه های پلاستیکی ،پارچه های علف هرز که محصول را از علف هی هرز معصون میدارد،نوار مجرای وخاک روتاری نیاز شدید دارید تا گیاهتان با سلامتی محصول دهد. مطمئن شوید که ظروفی با حفره های زهکشی را انتخاب کنیدواگر ندارید انرا تهیه کنید.جعبه های پلاستیکی خط دار با پارچه های علف هرز ونوار مجرای وسایل خیلی مهم در کار شما به حساب می آیند.جعبه ها را حدودا تا13  سانتی متر پر خاک کنید. 

نحوه کاشت زعفران

5.کروکوس خود را قبل اینکه زمین تان از برف آب خیس بخورد باید بکارید.

برای گرفتن بهترین نتایج وبرداشت محصولی خوب شما می توانید 6الی8هفته قبل از اولین سرمازدگی زمستان کاشت خود را انجام دهید.این کار بسته به آب وهوای منطقه شما نیز داردممکن است در مهر باشد یا آبان ماه باشد.اگر شما از آب وهوای منطقه اطلاع خوبی ندارید که ممکن است سرمای شدیدی در راه باشد می توانید از یکتقویم کشاورزی استفاده کنید یا از باغداران محلی کمک بگیرید.

 

 

گام 2 - کاشت محصول پیازی شکل شما

کاشت محصول پیازی شکل شما

1.کروکوس خود را در مدل خوشه بکارید.

به جای کاشت آنها در ردیف،گلهای محصول شما در خوشه بهتر محصول می دهد.آنها را تقریبا با فاصله 8سانتی متر از هم جدا بکارید ودر گروه های 10تا 12تایی طبقه بندی کنید.

 

گام 3 - برداشت زعفران

برداشت زعفران

1.صبور و منتظر باشید چون گل های کروکوس به راحتی کشت می شوند.

آنها به طور طبیعی مقاوم هستند و به طور طبیعی به حشرات و بیماری مقاوم هستند. مشکل این است که هر یک از گل صدف تنها یک گل تولید می کند و هر گل تنها سه زهره زعفران تولید می کند. در پایان برداشت شما، تنها با یک کمی از زعفران قابل استفاده روبرو می شود.
گرچه گل های کراکوس 6-8 هفته پس از کاشت پیازشکل های خود ظاهر می شوند، گاهی اوقات گلهای گلخانه ای شما ظاهر نمی شوند.
در بعضی موارد، کاشت در بهار می تواند در پاییز شکوفه ایجاد کند.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

  1. Avatar
    محمد بصیری - 2018/07/09 - 6:25 ب.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.