گام 1 - مواد لازم روغن فلفل قرمز تند

 مواد لازم روغن فلفل قرمز تند

مواد لازم جهت تهیه روغن فلفل قرمز تند:

 

  • روغن گیاهی یا روغن بادام زمینی و یا روغن زیتون یک فنجان
  • فلفل قرمز تند خشک شده ی کامل 2 یا 3 عدد
  • دانه های فلفل قرمز تند 2 قاشق چایخوری( می توانید از عطاری ها تهیه کنید.)

گام 2 - تهیه روغن فلفل قرمز تند

تهیه روغن فلفل قرمز تند

طرز تهیه روغن فلفل قرمز تند:

 

بهترین نوع فلفل قرمز تند یا چیلی را انتخاب کنید. نوع و کیفیت فلفل قرمز در تهیه روغن فلفل قرمز تند تاثیر بسیار زیادی دارد. اگرچه فلفل قرمز تایلندی بسیار تند است، اما فلفل قرمز های بزرگ و تند برای خشک کردن و روغن گیری استفاده کنید. از فلفل قرمز های ملایم و بدون عطر و طعم برای روغن گیری استفاده نکنید.

تهیه روغن فلفل قرمز تند

روغن مناسبی انتخاب کنید.

قبل از انتخاب یکی از انواع روغن های گفته شده برای تهیه روغن فلفل قرمز تند، ابتدا مشخص کنید که روغن فلفل قرمز تند را برای چه منظوری استفاده خواهید کرد. اگر قصد استفاده از روغن فلفل قرمز تند را در پخت و پز دارید، بهتر است از روغن های گیاهی و روغن بادام زمینی در تهیه آن استفاده کنید. در صورت استفاده از این روغن در سس ها و سالاد ها و چاشنی غذا هنگام سرو غذاها بهتر ازس از روغن های طعم داری همچون روغن زیتون یا روغن کنجد استفاده کنید.

تهیه روغن فلفل قرمز تند

از طعم دهنده ها استفاده کنید.

اگر تنها از مواد اصلی گفته شده در این لیست استفاده می کنید، نهراسید و خلاقیت داشته باشید و این روغن خوشمزه را با انواع دیگر روغن ها و طعم دهنده ها درست کرده و تست کنید و طعمی متفاوت و مطابق میل خود ایجاد نمایید.

گام 3 - گرم کردن مواد

گرم کردن مواد

دو قاشق غذاخوری روغن زیتون را گرم کنید.

تابه ای کوچک و عمیق بردارید و دو قاشق غذاخوری روغن زیتون را درون تابه ریخته و با حرارت ملایم گرم کنید. روغن نباید سرخ شود.

گرم کردن مواد

افزودن دانه های فلفل

بعد از گرم شدن روغن، دانه های فلفل و فلفل خرد شده را به آن اضافه کرده و با حرارت ملایم به طور مداوم هم بزنید و از کنار اجاق دور نشوید. فلفل ها فقط کمی باید سرخ شود تا طعم آن و زیتون با هم مخلوط شود. در صورتی که فلفل ها به رنگ قهوه ای تغییر رنگ داد، باید مواد را دور ریخته و کار را دوباره از نو شروع کنید.

گرم کردن مواد

بقیه ی روغن را اضافه کرده و هم بزنید تا زمانی که روغن فقط گرم شود.

از داغ کردن و سرخ کردن روغن بپرهیزید. می توانید برای تست گرمی روغن، با انگشت خود روغن را تست کرده و از گرمی آن اطمینان یابید. بعد از گرم شدن روغن، تابه را از روی شعله بردارید.

گام 4 - ذخیره و نگهداری روغن فلفل قرمز

ذخیره و نگهداری روغن فلفل قرمز

روغن آماده را در دمای اتاق قرار دهید تا خنک شود.

ذخیره و نگهداری روغن فلفل قرمز

روغن آماده ی فلفل قرمز را درون بطری درب دار بریزید. می توانید یک بطری شیشه ای درب دار محکم عایق هوا از فروشگاه ها خریداری کرده و یا از شیشه های تمیز و یا بطری های شیشه ای روغن زیتون بعد از شستشو ی کامل آن ها، استفاده کنید. درب بطری را محکم ببندید و تکان دهید تا اطمینان حاصل کنید که فلفل ها با روغن مخلوط شده اند.

ذخیره و نگهداری روغن فلفل قرمز

مزه ی روغن آماده ی خود را قبل از استفاده تست کنید. اگر بلافاصله بعد از درست کردن روغن آن را بچشید، طعمی ملایم احساس خواهید کرد. این روغن به تدریج بعد از انتقال به بطری شروع به تند شدن می کند. پس اجازه دهید تا مدتی مانده و طعم تند خود را بدست آورد. روغن فلفل را به مدت حدود 9 ماه تا یک سال می توان نگهداری کرد.

 

مطالب پیشنهادی ویکی چجور:

خشک کردن فلفل قرمز تند و پر خاصیت در خانه