ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه روزی خوب و با کیفیت داشته باشیم؟

چگونه روزی خوب و با کیفیت داشته باشیم؟

داشتن یک روز خوب، به شروع آن روز بستگی دارد. علم روان‌شناسی ثابت کرده است که داشتن یک آغاز خوب در صبح، می‌تواند بدن و روحیه شما را به‌ شکل مداومی تا انتهای شب در وضعیتی خوب نگه دارد. هرچند این موضوع بنابر افراد مختلف و ضرباهنگ بیولوژیکی‌اشان متفاوت است، اما با انجام دستوراتی ساده می‌توان یک روز سبک و بانشاط ساخت.

اقداماتی که هر یک از ما باید برای یک آغاز مناسب انجام دهید، کارهایی متنوع است؛ انجام کارهایی ساده، خوردن خوارکی‌هایی دمِ دست و برخی دستورات پزشکی که می‌توانند به سرعت بدل به عادتی روزنامه شوند.

 

مطالب مرتبط


گام 1 - چه کارهایی انجام دهیم؟

چه کارهایی انجام دهیم؟

سعی کنید زود از خواب بیدار شوید

اولین و مهم‌ترین کاری که باید بکنیم این است؛ به‌موقع بیدار شدن. این موضوع دغدغه بسیاری از افراد است. بیدار شدنِ به موقع از خواب برای برخی از افراد کار بسیار سختی به نظر می‌آید. برخی عادات زندگی در کنار بیولوژی متفاوت افراد می‌تواند بر روی بیدار شدن از خواب اثر گذار باشد.

اما برخی اقدامات می‌تواند تاثیرهای یکسان و مفیدی بر روی خواب همه افراد بگذارد. برخی از این اقدامات می‌تواند این‌ها باشد:

 • خود را در معرض نور خورشید قرار دهید، چرا که نور خورشید به بدن اعلام می‌کند که باید بیدار شود.
 •  قبل از خواب چیزی نخورید.
 • بسیاری از کارهای مهم خود را برای صبح تنظیم کنید تا به‌خاطر آن‌ها از خواب بیدار شوید.
 • یک شریک برای سحرخیزی‌اتان پیدا کنید و روی هم تاثیر بگذارید.

 

چه کارهایی انجام دهیم؟

خود را بِکِشید

15 ثانیه روی اعضای بدنتان وقت بگذارید و در هر کدام را اعم از انگشتان و یا دست و پا کشش ایجاد کنید.

 

برای فردا به خودتان آماده‌باش دهید

شب قبل، لباس‌های فردایتان را آماده کنید. همین‌طور کارهایی که شما را برای آماده بودن جلو می‌اندازند. شب‌ها لیستی از کارهای فردا صبحتان بنویسید و آن را جای جلوی چشمتان قرار دهید.

 

چه کارهایی انجام دهیم؟

محبت کنید

پس از این‌که از خواب بیدار شوید، به کسانی که در کنار شما زندگی می‌کنند محبت کنید. همسر و فرزندانتان گزینه خوبی هستند. وسایل خانه را نیز ندید نگیرید. سعی کنید به سایر موجودات زنده خانه، اعم از گلدان‌ها و یا حیوانات خانگی مهر بورزید. همچنین به وسایل خانه‌اتان با دید محبت و مهربانی بنگرید. این کار استرس شما را کاهش خواهد داد.

 

فکر خود را تنظیم کنید

وقتی از خواب بیدار می‌شوید، "اولین فکرتان را روی این جمله متمرکز کنید: امروز اتفاق فوق‌العاده‌ای خواهد افتاد." با این فکر به خودتان قوت قلب دهید.

اول صبح با هیچکس بحث نکنید

صبح‌ها زمان مناسبی برای به چالش کشیده شدن عقاید مذهبی، سیاسی، فرهنگی و غیره شما نیستند. بحث‌های سرِ صبح تمام روز شما را با تنش روبرو خواهند کرد.

 

نگرانی را از خودتان دور کنید

تمرکزتان را روی کارهایی نگه دارید که تا به حال درست انجام شده‌اند و از آن‌ها خشنود بوده‌اید. این کار نگرانی را کاهش خواهد داد.

چه کارهایی انجام دهیم؟

سپاس‌گذاری کنید

شکرگزاری از همه چیز، کاری است که اغلب ما فراموش می‌کنیم. در دو وعده شکرگزاری را فراموش نکنید. شب‌ها به هنگام خواب و یا صبح‌ها به هنگام بیداری. شما می‌توانید از هر چیز که در اطرافتان هست سپاس‌گذاری کنید و تاثیر این کار را ببنید.

 

چه کارهایی انجام دهیم؟

موسیقی انگیزشی گوش دهید

نیازی نیست حتما یک موسیقی آرام و بی‌کلام را برگزینید. گاهی یک موسیقی که شما را به شور و هیجان و انگیزه می‌آورد بسیار خوب است. با این کار خود را شارژ کنید.

 

مسواک بزنید

داشتن بوی خوب در دهان به شما کمک می‌کند تا احساس خوبی داشته باشید.

یک دوش مختصر بگیرید

ریخته شدن آب بر روی بدن در صبح، استرس را بسیار کاهش می‌دهد.

چه کارهایی انجام دهیم؟

تمرین چی‌گانگ (Qi Gong) را انجام دهید

"چی" به معنای نیروی زندگی یا انرژی ذاتی چیزها و "چی گانگ" تمرین پرورش و به جریان انداختن این انرژی در جسم است. نباید از انجام این تمرینات بترسید. این تمرینات که از فلسفه چینی می‌آیند بسیار ساده هستند و بدن و روح شما را تنظیم و پر از علائم مثبت خواهند کرد.

یادداشت بردارید

این‌کار تنها چند دقیقه زمان می‌گیرد. یک تخته و یا یک کاغذ را انتخاب کنید و سه کار مهم فردا را روی آن بنویسید. این کار خیال شما را به یاد دغدغه‌های مهم روز بعدی‌اتان می‌اندازد و آن‌ها را برای شما سهل می‌کند.

ماهیچه‌های صورتتان را ورزش دهید

برای این‌کار می‌توانید از ورزش‌های مربوط به صورت کمک بگیرید، اما یک راه‌حل ساده‌تر، خوردن میوه‌ای مانند سیب است که ماهیچه‌های صورت شما را به کار می‌اندازد.

گام 2 - چه چیزهایی بخوریم؟

آب داغ با لیمو

لیمو PH بدن را تنظیم می‌کند و آن‌ها را برای تمام روز امتداد می‌بخشد. این خوراکی هم‌چنین دردهای مفاصل و زانوهایتان را کم می‌کند و سلول‌های عصبی و مغز را تغذیه می‌کند.

چه چیزهایی بخوریم؟

شکلات سیاه بخورید

تئوبرومین موجود در شکلات شما را هشیار می‌کند. همچنین شکلات باعث خوش‌خلقی و کاهش خستگی بدن خواهد شد.

چه چیزهایی بخوریم؟

قهوه بنوشید

قهوه علاوه بر تاثیرات مثبت بر روی سلامتی انسان، باعث بهبود کارکرد مغز می‌شود و افزایش تمرکز و هوشیاری را در انسان به دنبال دارد. مصرف قهوه به‌دلیل کافئین آن باعث تقویت حافظه‌ کوتاه‌مدت انسان نیز می‌شود. همچنین قهوه حافظه فرد برای یادآوری کلمات و مفاهیم مثبت و جذاب را تقویت می‌کند.

آب و شیر بنوشید

بدن برای تحرک و فعالیت‌های حیاتی دستگا‌ه‌هایی مانند مغز، قلب، کلیه و کبد و برای صحیح عمل کردن به آب نیاز دارد. در صورتی که آب کافی ننوشید، وضعیت بدن رو به وخامت می‌رود. نوشیدن شیر نیز موجب نشاط و شادابی می‌شود.

اطلاعات مطلب

 • امید به زندگی
 • 462 بازدید
 • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 5,00 out of 5)
  blankLoading...
 • آخرین ویرایش توسط : - سه‌شنبه, 11 جولای 17, 4:32 ق.ظ
 • ویکی چجوری

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب