گام 1 - زیرساخت محکم

زیرساخت محکم

وقتی کسب و کاری را می خواهید شروع کنید سعی کنید اطلاعات دقیق زیادی از آن کسب نمایید زیرا باید زیر ساخت محکمی برای کسب و کار خود داشته باشید. اهداف کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدتی را برای خود معیین نمایید و در صدد رسیدن به ان ها باشید و برای رسیدن به آن کارکنان خود را متناسب با توانایی هایشان انتخاب نمایید.

گام 2 - توانایی ها

توانایی ها

زمانی که مشتری به شما مراجعه می کند و موردی را مطرح می نماید شما باید توانایی خود را به مشتری نشان دهید تا وی پی ببرد که شما دارای توانایی حل مشکل و خواسته وی می باشید تا با خیال آسوده تعاملات کاری با شما برقرار کنید. اما ذکر این نکته ضروری می باشد که همواره به خاطر داشته باشید که نباید در نشان دادن توانایی های خود اغراق نمایید.

گام 3 - رفع انتظارات مشتریان

رفع انتظارات مشتریان

زمانی که مشتری به شما مراجعه می نماید شما باید تمام توان خود را برای حل مشکل وی بگذارید. ابتدا اجازه دهید مطالبات خود را مطرح کند سپس به بهترین شکل ممکن وی را راهنمایی نموده و به وی کمک نمایید. زمانی که نتوانستید مشکل را به تنهایی حل نمایید از همکاران خود می توانید کمک نمایید. اما نکته ی مهمی که در اینجا مطرح می باشد این است که زمان  مورد توافق برای حل مشکل ، نیز بسیار مهم است و شما باید همه تلاش خود را برای تحویل به موقع خدمات انجام دهید.