ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه رایانه خود را به صورت خودکار از حالت Sleep خارج کنیم

چگونه رایانه خود را به صورت خودکار از حالت Sleep خارج کنیم

چگونه رایانه خود را به صورت خودکار از حالت Sleep خارج کنیم

در حالت عادی هنگامی که رایانه خود را در حالت Sleep قرار می دهید با فشردن یک کلید از یا کلیک کردن بر روی موس رایانه آماده به خدمت خواهد شد. اما شاید بخواهید رایانه شما قبل از شما از خواب بیدار شود! می دانید این چه زمانی مفید است؟ آن زمان که شما از اینترنت های محدود استفاده می کنید و دانلود شبانه آن رایگان است. مثل شاتل که از ۳ صبح تا ۷ رایگان است یا شاتل که از ۱ تا ۸ صبح. و هزاران هزار موردی که ممکن است شما به این امکان نیاز داشته باشید.

مطالب مرتبط


گام 1 -

 

تنظیم زمان بیدارباش!

برای آن که رایانه ویندوزی شما به صورت خودکار از خواب خرگوشی خود بیدار شود نیاز به برنامه ریزی برای زمانبندی کار کردن آن دارید. به این جهت ابتدا Task Scheduler را بگشایید. یعنی به منوی استارت رفته و Task Scheduler را در داخل کادر جستجو وارد کنید. سپس کلید اینتر را از صفحه کلید بفشارید.

image186_thumb

در پنجره Task Scheduler بر روی لینک Create Task کلیک نمایید تا یک وظیفه و کار جدید برای آن تعریف کنید.

image187_thumb

برای وظیفه ای که ایجاد نموده اید یک نام اختصاص دهید. به عنوان مثال “Wake From Sleep” فکر کنم خوب باشد. نوع ورود کاربران مختلف و دیگر چیزها هم همین جا قابل تنظیم است.

image188_thumb

در سربرگ Triggers یک new trigger بسازید تا در زمان مورد نظر شما اجرا شود. این قسمت به شما این امکان را می دهد تا برنامه و زمان بندی را به صورت تکرار پذیر و یا تنها برای یک بار اجرا نمایید.

image189_thumb

 

 

در سربرگ conditions نیز گزینه Wake the computer to run this task را فعال کنید.

image190

در سربرگ actions باید حداقل یک عمل یا همان action برای این وظیفه تعیین کنید. برای مثال می توانید مشخص کنید یک برنامه دانلود اجرا و به دریافت فایل مورد نظر شما بپردازد. البته اگر می خواهید سیستم بدون آن که برنامه ای را در هنگام بیداری خود اجرا کند تنها کافی است که وظیفه اجرای cmd.exe  را به آن محول نمایید و در قسمت add arguments نیز /c “exit” را وارد نمایید. پس در هنگام روشن شدن ویندوز از حالت خواب پنجره Command Prompt  اجرا و بی درنگ بسته می شود. انگار نه انگار که اتفاقی افتاده است!

 

image191_thumb

حال پس از تکمیل تنظیمات آن را ذخیره  نمایید و خارج شوید.

اکنون به جای Shut down کردن رایانه آن را Sleep کنید. توجه داشته باشید که اگر رایانه را در حالتی غیر از sleep قرار دهید اتفاقی نمی افتد و رایانه روشن نخواهد شد

image192_thumb

البته برنامه های زیادی برای انجام این کارها وجود دارد ولی شاید شما هم مانند من ترجیح دهید از برنامه های پیشفرض خود ویندوز استفاده کنیم. در وقتی دیگر چگونگی خاموش شدن خودکار رایانه را به شما نشان خواهم داد. اگر شما هم راه حل دیگری برای این کار سراغ دارید با ما و دوستانتان در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

اطلاعات مطلب

  • نرم افزار
  • 576 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : mousavi - سه‌شنبه, 19 جولای 16, 4:51 ق.ظ
  • farsigeek

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب