ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

12 − 3 =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی  10:03:01 *** 1398/05/01: قیمت فروش دلار 12000 تومان و قیمت فروش یورو 13800 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها سه شنبه 1398/05/01::: مردم سالاری: مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات تشریح کرد; جزئیات دستگیری ۱۷ جاسوس مرتبط با سیا; مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات از شناسایی و دستگیری ۱۷ جاسوس تربیت یافته سازمان اطلاعاتی آمریکا (سیا) در کشور خبر داد. *** شرق: پرونده نور چشمی ها روی میز مجلس *** ایران: واکنش سخنگوی دولت به ادعای گم شدن یک میلیارد یورو ارز دولتی: پولی گم نشده است;سخنگوی دولت در واکنش به آنچه برخی رسانه‌ها گم شدن یک میلیارد یورو ارز تخصیص داده شده برای واردات دارو و کالاهای اساسی خواندند، تأکید کرد که اساساً بحث گم شدن پول مطرح نیست. *** اطلاعات: رهبر معظم انقلاب در دیدار هیأت عالیرتبه از جنبش مقاومت اسلامی : موضوع فلسطین قطعاً به نفع فلسطینی‌ها و دنیای اسلام تمام خواهد شد ***ابتکار: شکایت از عیسی کلانتری در پرونده‌ طرح‌های گردشگری تنگ‌تکاب خوزستان و آشوراده گلستان به کجا رسید؟ در طول یک سال گذشته نام عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست و معاونانش در چندین پرونده قضایی به چشم می‌خورد، پرونده‌های که با شکایت فعالان محیط‌زیست تشکیل شده است. *** کیهان: ضرب شست سربازان گمنام امام زمان(عج) به آمریکا; فصل شکار جاسوس 17 مأمور سیا در تور وزارت اطلاعات; مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات از دومین ضربه بزرگ به سازمان جاسوسی آمریکا خبر داد. ***دنیای اقتصاد:  نرخ بیکاری مقاطع مختلف تحصیلی اعلام شد; مدرک پرطرفدار بازار کار;  مدرک تحصیلی پرطرفدار بازار کار چیست؟ شاید برخی در وهله اول پاسخ این سوال را لیسانس یا فوق‌لیسانس گویند. اما آمارها روایت دیگری دارند. داده‌های تفصیلی مرکز آمار از بازار کار در سال ۹۷ نشان می‌دهد که نرخ بیکاری برای دارندگان مدرک «دکترای تخصصی» و مدارک زیردیپلم، کمتر از ۱۰ درصد است و نسبت به باقی مدارک تحصیلی، در وضعیت بهتری قرار دارند. *** آرمان امروز:  كاهش قيمت‌ مسكن كليد خورد; کارشناسان می‌گویند در ماه‌های بهمن‌، اسفند و اردیبهشت‌ که جزو ماه‌های پرمعامله محسوب می‌شوند، شاهد عملکردهای هیجانی در بازار مسکن بودیم. اما هیچ‌گاه این هیجانات در بازار پایدار نمی‌ماند و آنگونه که از اظهارات بنگاهداران مسکن بر می‌آید پس از سومین ماه سال، کسادی در بازار مسکن حکفرما شده است. ***

چگونه ذهن کودک را درک کنیم ؟

چگونه ذهن کودک را درک کنیم ؟

افکار کودک را زیر نظر نگیرید؛ آنها ممکن است به اندازه ما توسعه نیافته باشند، اما آنها بسیار قدرتمند هستند. بر خلاف بعضی از بزرگسالان، کودکان قادر به نگهداری و تجزیه و تحلیل اطلاعات هستند و مهمتر از همه، مفاهیم را تصور می کنند. درک ذهن آنها نیاز به توجه و تعامل دارد، اما ارزش آن است!

مطالب مرتبط


گام 1 - راه های درک کودکان

راه های درک کودکان

گوش بده : مهم است که اجازه دهید بچه ها بدون وقفه صحبت کنند و با دقت گوش دادن به آنچه که می گویند صحبت کنند. این خیلی مهم است! توقف کنید، نگاه کنید و سعی کنید که آنها را درک کنید. اگر هیچ چیز دیگری نیست، توجه کامل شما، تماس با چشم و پاسخ به آنها کمک می کند تا احساس اعتماد به نفس و عشق کنند.

 • اگر چه، در برخی موارد، داستانهای آنها حس بسیار زیادی را به وجود نمی آورند، اغلب به حقایق مربوط می شوند؛ به لحظات زندگی می کنند، به چیزهایی که شنیده یا دیده اند.
 • کودکان قادرند داستان های خود را به سفال بسپارند، بعضی از پونوهای پرواز را پر کنند و یا پروانه ها را به آنها بگویند، اما همه آنها توانایی دروغ، پیوند دادن و یا ایجاد مشکلات را ندارند. با این حال، در تقریبا، پنجاه سال، بیشتر بچه ها یاد می گیرند چطور دروغ بگویند، بنابراین آنها همیشه بی گناه نخواهند بود. بنابراین، اگر یک کودک، به عنوان مثال، اشاره کند که مادر بزرگش کسی را دوست ندارد، ممکن است بخواهید اعتبار این بیانیه را مورد سوال قرار دهید. نگران نباشید، شما احتمالا دخترتان را در قانون هم دوست نخواهید داشت ، دایره از زندگی روزمره .
راه های درک کودکان

 به آنها توجه جدی نکنید : آنها همیشه در چشم هستند، این بسیار مهم است. نه تنها شما می دانید که کودک چه می خواهد و احساس می کند، آنها درک می کنند که چگونه احساس می کنید. آنها از طریق عشق به فهم شما تأیید خواهند شد.

راه های درک کودکان

 مثل یک کودک فکر کنید :  مهم این است که آنها را در مکالمه بخوانید تا بتوانید آنها را بهتر درک کنید، زیرا اگر شما فقط به یک بزرگسال فکر کنید، ممکن است فاقد درک و صبر و شکیبایی با شما باشد، اگر شما صحبت می کنید بسیار بالغ مانند آنها سوالات در مورد کلمه معانی و این تبدیل به یک گفتگو هرگز پایان دادنی نیست.

راه های درک کودکان

 به تصورات خود توجه کن : آنها را تا آنجا که ممکن است باز کنید و ببینید چگونه آنها به آن واکنش نشان می دهند. در حالی که قدم زدن یا راه رفتن، هر چیز کوچک در طول مسیر مانند صداها، بوی، لمس و غیره به یادگیری و تخیل خود می افزاید. آنها اسفنج ها را برای پنج سال اول می گذارند و شما می توانید تمام اطلاعاتی را که برای آینده نیاز دارید را به آنها بدهید. وقت خود را صرف کنید، کم کنید، و ببینید که چگونه ذهن آنها چگونه با آنها در ارتباط با جهان کار می کند. تخیل کودک فوق العاده است.

راه های درک کودکان

 تمرکز بر خلاقیت های آنها : کار هنری آنها اغلب احساسات آنها را نشان می دهد. آیا برخی از کودکان پدران خود را کوچکتر از هر کس دیگری می کشند؟ این رفتار می تواند نشانه ای از آن باشد که آنها از چیزی که پدرانشان می کردند ناراحت بودند. آیا خواهرزاده هایشان از تصاویر خود گم شده اند؟ این رفتار می تواند نشانه ای از حسادت باشد (اگر به این نتیجه برسید، اعتراض نکنید که خواهر یا هر کس باید شامل شود، زیرا نمی توانند به آنها کمک کنند، اما این ممکن است ایده خوبی باشد که سوالاتی مانند “خواهر شما در تصویر کجاست؟”) بزرگسالان باید وقت خود را برای تجزیه و تحلیل آنچه بچه ها می گویند، زمان بگذرانند. به منظور درک کودکان، والدین نباید روانشناس باشند. اما آنها باید بچه های خود را بهتر از هر کس دیگری بدانند.

راه های درک کودکان

 با آنها بازی کنید : دنیای تخیل خود را وارد کنید و خود را در خانه بسازید، احساس بالاتری از خجالت و شرمساری را رها کنید مثل خزیدن مثل یک گربه، گربه مانند گربه، و پریدن به بالا و پایین مانند میمون و سپس درخشش در چشم خود را تماشا کنید. هنگامی که شما بخشی از جهان آنها میشوید، شادی آنها را برطرف می کند و باعث می شود آنها بیشتر و بیشتر با شما ارتباط برقرار کنند. این زمانی است که بزرگسالان می توانند با فرزندان خود در سطح عمیق تر ارتباط برقرار کنند، و با آنها در جهان خود پیوند پیدا کنند. با درگیر شدن در فعالیت هایی که بچه ها از آن لذت می برند، والدین می توانند برخی از سنت ها، اخلاق و باورهای آنها را به آنها انتقال دهند و ارتباط خود را با فرزندانشان تقویت کنند. این نه تنها به شما در درک بهتر ذهنیت فرزندان شما کمک می کند، بلکه یک رابطه سالم هم خواهید داشت که هم فرزند و هم شما گرامی می دارند.

راه های درک کودکان

اجازه دهید جوانان شما را هدایت کنند : اجازه دهید کودکان بعضی وقت ها نقش شما را به شما تحمیل کنند آنها ممکن است بخواهند یک مامان یا بابا برای تغییر باشند. در حال حاضر، اگر این مورد باشد، شما ممکن است در درمان باشید، زیرا ممکن است رفتار شما را مجددا (یا اینکه چطور آنها را ببینند)؛ راه را به انجام کارهای خود، راه صحبت کردن و حتی نظم و انضباط برسانید. این چگونه کودکان ممکن است آنها را ببینند. آیا والدین خشن هستند، بیش از حد فریاد می زنند و خجالت می کشند؟ یادداشت ها را بخوانید زیرا بچه ها انجام می دهند. آنچه در آنها مشاهده می کنید، تا حدی والدینی را که می خواهند یا نمی خواهند در زندگی زندگی کنند، تشکیل می دهند.

راه های درک کودکان

 فیزیکی، عاطفی و احساسی بیشتر با کودکان شما ارتباط برقرار کنید : ارتباطات بصری مکالمات را با بچه ها شخصی تر می کند. صحبت نکنید یا آنها گوش دادن را متوقف نکنند و از کلمات بزرگ استفاده نکنند. بزرگسالان هنگام صحبت کردن با کودکان باید از احکام ساده استفاده کنند، آنها باید از طریق گفتار بدون عارضه به آنها نشان دهند. به عنوان مثال، یک پدر و مادر ممکن است بگویند: “خوردن غذا، عشق من، بنابراین شما می توانید رشد بزرگ و قوی” و یا “نشستن دور از T.V برای محافظت از چشم های زیبا” خود را. سپس پیام های والدین را به شیوه ای دوست داشتنی و نه به شیوه ای ناخوشایند مشاهده خواهند کرد.

راه های درک کودکان

همیشه با سوال و پرسشهای بیشتری که ممکن است به جزئیات پاسخ دهید :  هرگز دروغ نگویید، و حتی اگر شما احساس می کنید که آنها  جوان هستند، فقط آن را  بدون پوشش شکر ساده کنید! (یا در آینده می تواند باعث بحث شود).

اطلاعات مطلب

 • تربیت فرزندان
 • 390 بازدید
 • (7 votes, average: 4٫86 out of 5)
  Loading...
 • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۹۷, ۱۰:۰۰ ق٫ظ
 • دریافت فایل

دیدگاه کاربران

 1. Avatar
  رقیه انصاری - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۱:۵۱ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.