ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

12 + 13 =

بستن
بستن

چگونه ذهن مردم را بخوانیم ؟

چگونه ذهن مردم را بخوانیم ؟

برای دانستن افکار دیگران باید با آنها ارتباط برقرار کنیم و این کار نیازمند مهارت و تجربه است مردم افکار و احساس متنوعی دارند و این کار هارا سخت تر می کند در این مقاله راه هایی برای تشخیص افکار مردم ارائه شده است .

مطالب مرتبط


گام 1 - یک خط (محدوه) پایه ایجاد کنید

یک خط (محدوه) پایه ایجاد کنید

 افراد را بشناسید برای اینکه بتوانید ذهن مردم را بخوانید باید اورا خوب بشناسید همچنین می توانید برای شناخت دقیق سوال هایی در مورد علایق ، خواسته ها ، عادت های او بپرسید به رفتار های بقیه دقت کنید آیا آنها از طریق چشم با شما ارتباط برقرار می کنند یا از زبان بدنی استفاده می کنند .

یک خط (محدوه) پایه ایجاد کنید

سوال بپرسید . وقتی شما می خواهید ذهن یک نفر را بخوانید مثل این است که تلوزیون نگاه کرده و گوش می کنید ریلکس باشید و از حرف های طرف مقابل لذت ببرید هنگام پرسیدن سوال دقت کنید که باید سوال های جزئی تر بپرسید مثلا اگر شما بپرسید که خانواده چطورن ؟ او جواب خواهد داد "خوبن" و این جواب کلی است .

یک خط (محدوه) پایه ایجاد کنید

به ناسازگاری های موجود در محدوده پایه توجه کنید . بعضی از افراد عادت هایی دارند که اصلا قادر به حرف زدن با دیگران نیستند و هنگام صحبت کردن با دیگران در فاصله زیادی از او قرار می گیرند در این مواقع شما فقط باید رفتار های فرد مقابل و راهای نفوذ به ذهن او را پیدا کنید .

یک خط (محدوه) پایه ایجاد کنید

 در خوشه های مختلف کار کنید اگر می بینید که حرف زدن در یک موضوع نمی تواند به شما کمک کند از راهها و موضوع های دیگر استفاده کنید . در این مرحله عادت های فرد مقابل را حدس بزنید.

یک خط (محدوه) پایه ایجاد کنید

ضعف های خودتان را تشخیص دهید . بطور ذاتی هر چیزی که بد باشد شما از آن دوری می کنید و هر چیزی که خوب باشد شما جذب ان می شوید بعد از هر ارتباط ضعف های خود را تشخیص داده و در مرحله بعد آنها را انجام ندهید .

گام 2 - به ارتباط غیر کلامی (ارتباط با اعضای بدن) توجه کنید

به ارتباط غیر کلامی (ارتباط با اعضای بدن) توجه کنید

 ارتباط غیر کلامی به شما کمک می کند که بفهمید افراد چه حسی دارند ممکن است این موضوع را از دست ها ، چشم ها ، یا نوع صحبت کردن او تشخیص دهید . ارتباط های غیرکلامی مثبت نگاه کردن به روبرو(چشم های طرف مقابل)

  • ریلکس و بدون هیچ استرس : ارتباط چشمی ، لبخند زدن
  • ارتباط های غیر کلامی منفی : نگاه کردن و خیره شدن به جاهای دیگر ، دست ها پاهارا تکان دادن ، نگران و مضطرب بودن وقتی شما حرف می زنید به جاهای دیگر نگاه می کنند .
به ارتباط غیر کلامی (ارتباط با اعضای بدن) توجه کنید

 نزدیک به آنها بنشینید و به حرکات اعضای صورت آنهاتوجه کنید لب ها احساسات افراد را بیان می کنند برای مثال ممکن است کسی به شما لبخند بزند  ولی اگر لب های او چسبیده به هم یا (جمع شده) باشد یعنی او فکر می کند

به ارتباط غیر کلامی (ارتباط با اعضای بدن) توجه کنید

 توجه کنید که آنها چطور ابراز علاقه می کنند بعضی از افراد شما را بغل می کنند بعضی دیگر فقط دست تکان می دهند این علایم نشان دهنده احساسات و افکار افراد است .

به ارتباط غیر کلامی (ارتباط با اعضای بدن) توجه کنید

 روحیه آنها را بسنجید مثلا اگر کسی هنگام صحبت کردن دور از شما قرار بگیرد نشان می دهد که زیاد صمیمی نیست و روابط اجتماعی خوبی ندارد .

اطلاعات مطلب

  • روانشناسی
  • 504 بازدید
  • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - یکشنبه, 20 می 18, 3:10 ب.ظ
  • دریافت فایل

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب