گام 1 - اعمال تغییرات در رژیم خود

اعمال تغییرات در رژیم خود

1. رژیم غذایی سریع را فراموش کنید. رژیم های سریع به نتایج فوری منجر می شوند ولی بندرت سالم بوده و نتایج پایداری ندارند. رژیم غذایی سریع به معنی ترفندی می باشد که شامل رژیم متوازنی نیست. شما برخی مواد مغذی را در طول رژیم از دست می دهید. اغلب مردم بعد از رژیم سریع، فورا بازگشت وزن دارند.

اعمال تغییرات در رژیم خود

2. کاهش کالری. سوزاندن 500 کالری در روز به کاهش 2-1 پوند کالری در هفته منجر می شود. با احتساب کالری، می توانید به مقایسه میزان کالری جذب شده توسط بدن خود در روز و میزان کالری سوزانده شده در طول تمرین بپردازید.
• برای مقدار کاهش کالری محدودیتی وجود دارد. برای مثال، اگر برای ورزش یک ساعت در روز برنامه ریزی کنید، برای مشاهده نتایج سریعت تر، باید حداقل 1200 کالری در روز بسوزانید. برای اهداف مقایسه، اغلب ارقام روزانه مبتنی بر 2000 کالری در روز می باشند.

اعمال تغییرات در رژیم خود

3. بر گزینه های غذایی سالم تر تمرکز کنید. برای مشاهده نتایج سریع و سالم، بر غذاهایی همچون سبزیجات، تخم مرغ، محصولات سویا، سینه های مرغ بدون پوست، ماهی، صدف، دانه ها، آجیل، پالس، حبوبات، غذاهای لبنی کم چرب و 95٪ گوشت بدون چربی تمرکز کنید. از کربوهیدرات مانند برنج دانه بلند، کوینو، جو و جودوسر استفاده کنید. از میوه برای درمان استفاده کنید. گونه خوبی از این گزینه ها به حفظ مواد مغذی و کاهش نشاسته، شکر و چربیهای زاید کمک می کنند. به نظر ساده می آید ولی کمی مشکل است.
• اغلب پیشنهادات براساس رژیم 2000 کالری در روز خواهند بود. با این حال، برای مشاهده نتایج سریع و ایمن تلاشهای کاهش وزن خود، باید جذب کالری خود را براساس رژیم ورزشی کاهش دهید. هرکز میزان کالری را بیش از مقدار معین شده در مرحله 2 کاهش ندهید.

اعمال تغییرات در رژیم خود

4. اندازه سهم غذایی خود را کنترل کنید. برخی افراد به اشتباه بر این باورند که خوردن گزینه های غذایی سالم نیز سالم است. حتی به هنگام خوب خوردن، بازهم نیازمند کنترل اندازه سهم غذایی خود هستید. برای کسب ایده بهتری از اندازه سهم غذایی، به موارد زیر توجه کنید.
• اندازه سهم غذایی کربوهیدراتهایی همچون سبزیجات، غلات و موه باید به اندازه مشت شما باشد.
• اندازه سهم غذایی پروتئین باید به اندازه کف دستتان باشد.
• اندازه سهم غذایی خشکبار باید به اندازه کف دستتان باشد.

اعمال تغییرات در رژیم خود

5. کاهش تنقلات و شیرینی ها. تنقلات غیرضروری و نوشیدنهای شکردار منبع کالری مازاد رزوانه می باشند. تا حد ممکن اینها را کاهش دهید. متاسفانه این گروه شامل دسرها هم می شود.
• اگر نیازی به تنقلات ندارید، به جای شیرینی از سبزیجات استفاده کنید.
• تا جاییکه ممکن است تنها از ظرف غذا برای خوردن استفاده کنید. استفاده از تنقلات در مقابل یخچال و کنار تخت باعث افزایش وزن می شود.

اعمال تغییرات در رژیم خود

6. آب زیاد بنوشید. شما با جایگزین کردن نوشیدنیهای کالری دار با آب می توانید مقادیر زیادی از کالری خود را کاهش دهید. بعلاوه، برای حفظ آب بدن خود، نوشیدن آب زیاد باعث می شود تا حس سیری داشته باشید و این نیز به نوبه خود باعث کاهش تنقلات و دیگر عادات کربوهیدرات و پیشرفت کاهش وزن می شود.
• این گزینه شامل نوشیدنیهای الکلی نیز هست که اغلب کالری بیشتری نسبت به نوشیدنیهای سبک دارند.
• حداقل هشت لیوان آب در روز، ترجیحا آب خنک میل کنید.

گام 2 - افزایش ورزش

افزایش ورزش

1. به مدت یک ساعت در روز ورزش کنید. نوع ورزش و نحوه ورزش سخت شما به میزان فعال بودن شما قبل از شروع فعالیت تان بستگی دارد. با این حال، هدف شما باید یک ساعت ورزش در روز باشد. شما با ورزش شدید و رژیم روزانه شاهد تفاوت سریع خواهید بود.

گام 3 - ایجاد تغییرات شیوه زندگی

ایجاد تغییرات شیوه زندگی

1. یخچال خود را پاکسازی کنید. اگر تنقلات شیرین و غذاهای آشغال (غیرمفید) را در خانه نداشته باشید، می توانید به آسانی از آنها اجتناب کنید. یخچال و انباری خود را پاکسازی کنید تا وسوسه نشوید.