ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

سه × 2 =

بستن
بستن

چگونه در کلاس انگلیسی موفق، فعال و جزء نفرات برتر باشیم؟

چگونه در کلاس انگلیسی موفق، فعال و جزء نفرات برتر باشیم؟

آیا می خواهید در کلاس انگلیسی جزو نفرات فعال کلاس باشید؟ آیا مایلید در کلاس انگلیسی پیشرفت کنید؟ در این پست از سایت ویکی چجور  طی چند مرحله ساده به شما زبان آموزان عزیز آموزش داده می شود تا در کلاس انگلیسی جزو نفرات برتر کلاس باشید؟

چگونه ها را از ما بخواهید
ویکی چجور
پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

مطالب مرتبط


گام 1 - موفقیت در کلاس انگلیسی

موفقیت در کلاس انگلیسی

بخوانید، بخوانید، بخوانید و هر چه قدر که توان دارید زبان انگلیسی را بخوانید. همیشه یک کتاب در دست داشته باشید و در زمان های آزاد و زمان مرده خود مطالعه داشته باشید. این زمان ها می تواند شامل زمان استراحت بین کلاس ها، در مسیر رفت و آمد با اتوبوس و یا در صف نانوایی و هر زمان دیگری باشد. در این زمان ها می توانید داستان، متن ، شعر، و یا مجله انگلیسی بخوانید و یا به موزیک های انگلیسی و یا مکالمه صوتی انگلیسی گوش دهید. 

موفقیت در کلاس انگلیسی

کتاب هایی را که منتقدان ادبی در حال نقد آن هستد بخوانید و دیدگاه خود را با آنها مقایسه کنید و با مطلعه زیاد ذهن خود را بازتر کرده و به اطلاعات خود بیافزایید تا در کلاس  هنگام صحبت کردن به انگلیسی مطالبی آماده ی گفتن داشته باشید.

موفقیت در کلاس انگلیسی

هم چنین می توانید در مورد یک مطلب خاص دیدگاه خود را با شخص دیگر به اشتراک گذاشته و از نقطه نظر آنها نیز بهره ببرید. هنگامی که شخصی بعنوان مثال معلمتان یا دوست تان در مورد کتابی که در حال خواندن آن هستید سوال می پرسند، در مورد کتاب به آن ها توضیحان لازم را بدهید و بگوید که آیا کتاب را دوست دارید یا نه و علت را نیز توضیح دهید البته این توضیحات و گفتگو ها بهتر است به زبان انگلیسی صورت گیرد.

موفقیت در کلاس انگلیسی

خاص باشید. بجای گفتن تنها ("Yeah, it's awesome,") بله آن جذاب است، از جملاتی شبیه این جمله استفاده کنید: من دوست دارم که نویسنده شخصیت هایی که قطب متضاد یکدیگر هستند، ایجاد کند. بعبارت دیگر تنها تائید نکنید بلکه نظر و عقیده ای را به انگلیسی بیان کنید تا هم قدرت بیان تان در زبان اصلی خود و هم مهارت speaking تان افزایش یابد.

موفقیت در کلاس انگلیسی

شرایط و وضعیت نوشته شده در کتاب را با شرایط زندگی واقعی مقایسه کنید. از خود بپرسید: نویسنده در چه مواردی در مورد جامعه سخن گفته است؟ آیا نویسنده جامعه را هنگام نگارش کتاب خود توصیف کرده است؟ و در صورت توصیف آیا آن شرایط اکنون هم وجود دارد یا خیر؟ با پرسیدن اینگونه سوالات و درگیر کردن ذهن، خود را آماده بحث و فعالیت خواهید کرد.

موفقیت در کلاس انگلیسی

یادداشت برداری کنید. در هنگام خواندن کتاب،کاغذی به همراه داشته باشید و مطالب مورد علاقه خود و یا پیام اصلی کتاب را یادداشت کنید. می توانید مطالب مهم و مورد علاقه خود را با ماژیک علامت گذاری کنید. هیچ گاه زیر متن کتاب خط نکشید. هنگامی که معلم کتاب شما را می بیند در حالی که با ماژیک علامت گذاری کرده اید متوجه می شود که شما واقعا روی متن کتاب کار کرده اید. همچنین می توانید مطالب مهم را در نوت بوک یا فلش کارت ها نوشته و در معرض دید خود قرار دهید.

 

گام 2 - پیشرفت در کلاس انگلیسی

پیشرفت در کلاس انگلیسی

همواره در کلاس انگلیسی مشارکت کنید. به تنهایی روی مطلب مسلط نشوید و اجازه دهید سایر همکلاسی ها نیز نظرات خود را بیان کنند. هنگامی که احساس کردید می توانید موضوعی را به بحث اضافه کنید، نظر و دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید. دست خود را فقط برای بیان حقایق کوتاه بلند کنید. حتی اگر قادر به صحبت های طولانی مدت به انگلیسی نیستید، دستتان را بلند کرده و فقط و در ابتدای کار جملات کوتاه بگویید و هراسی نداشته باشید.

بهترین راه برای مشارکت در کلاس به اشتراک گذاشتن نظرات ، بیان احساسات و پرسیدن سوالات مرتبط با موضوع بحث می باشد.

 

پیشرفت در کلاس انگلیسی

انشاء و متن انگلیسی بنویسید. می توانید انشا را در طول کلاس و یا زمان دیگری بنویسید. سپس آن را با صدای بلند برای خود بخوانید تا مطمئن شوید که متن و انشاء نوشته شده، روان و سلیس است. سعی کنید انشا خود را از نظر گرامری و املایی تصحییح نمایید.

پیشرفت در کلاس انگلیسی

هنگامی که نوشتن انشاء و متن انگلیسی شما به پایان رسید و آن را از نظر املایی بررسی کردید، برا ی بررسی دقیق تر متن و انشاء خود از نظر گرامری و املایی، می توانید کامپیوتر خود را روشن کرده و به صورت آنلاین انشای خود را را تصحییح نمایید.در صورتی که انشای شما طولانی است، زمان زیادی برای تصحیح آن نیاز است اما از طرف دیگر اطمینان حاصل می کنید که انشایتان کاملا درست و صحیح است.

 

پیشرفت در کلاس انگلیسی

اگر معلم تان اشتباهات انشاءتان را علامت گذاری کرد، خجالت نکشید و از پرسیدن علت اشتباه انشا نهراسید. پرسیدن و فهمیدن اشتباهتان نشان می دهد که شما مشتاق یادگیری و تصحیح اشتباهات خود و رسیدن به سطح بالاتری هستید. نقطه ی قوت انشا خواندن زیاد هست. مطالب انگلیسی را انتخاب کنید و چندین بار از روی آن بخوانید و به گرامر ها و نکات و نوشتار آن ها دقت کنید.

پیشرفت در کلاس انگلیسی

هنگام نوشتن، ذهن خود را آزاد کنید و فقط به موضوع اصلی نوشته تمرکز کنید و از هر جهات آن را یررسی نمایید. حتی در مورد قسمت هایی فکر کنید که دلخواه شما نیست.برای مثال اگر می خواهید در مورد طبیعت متنی را بنویسید در مورد 10 قسمت اصلی طبیعت که شما را اذیت می کند و دلخواه شما نیست، متنی تهیه کنیدو افکار و ایده هایتان را روی کاغذ بیاورید.

پیشرفت در کلاس انگلیسی

انشاء خود را با صدای بلند بخوانید. می توانید آن را برای دوست، خانواده ، روبروی آینه برای خودتان و حتی برای حیوان خانگی تان بخوانید. بعد از پایان جمله مکث کنید و دوباره جمله ی بعدی را شروع کنید. تلفظ کلمه هایی که برایتان مشکل است علامت گذاری کنید و سپس تلفظ صحیح این کلمات را پیدا کرده و بارها تمرین کنید. برای اینکه بتوانید به آسانی انشا بنویسید بهتر است متن را به جملات کوتاهتری تقسیم کنید. خواندن با صدای بلند اعتماد به نفس تان را افزایش دهید و مهارت تلفظ و صحبت کردن یا همان speaking تان را بالا میبرد.

 

پیشرفت در کلاس انگلیسی

انشای خود را در کلاس با دوستانتان به اشتراک بگذارید و از آنها بخواهید که صادقانه نوشته شما را ارزیابی کنند. شاید معلم زمان کافی برای اصلاح انشاءتاان نداشته باشد، اما دوستانتان می تواند به خوبی و با دقت در مورد انشاءتان با شما صحبت کند و نکاتی را به شما بگوید.

پس با بالا بردن اطلاعات خود و مشارکت در کلاس و  دادن ایده و نظرات و پویا و فعال بودن، کلاس انگیسی را برای خود جذاب نمایید و از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید. :-) 

اطلاعات مطلب

 • زبان انگلیسی
 • 4,317 بازدید
 • blankblankblankblankblank (10 votes, average: 5,00 out of 5)
  blankLoading...
 • آخرین ویرایش توسط : kh hatefi - سه‌شنبه, 17 جولای 18, 2:26 ب.ظ
 • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب