گام 1 - موفقیت در کلاس انگلیسی

موفقیت در  کلاس انگلیسی

بخوانید، بخوانید، بخوانید و هر چه قدر که توان دارید زبان انگلیسی را بخوانید. همیشه یک کتاب در دست داشته باشید و در زمان های آزاد و زمان مرده خود مطالعه داشته باشید. این زمان ها می تواند شامل زمان استراحت بین کلاس ها، در مسیر رفت و آمد با اتوبوس و یا در صف نانوایی و هر زمان دیگری باشد. در این زمان ها می توانید داستان، متن ، شعر، و یا مجله انگلیسی بخوانید و یا به موزیک های انگلیسی و یا مکالمه صوتی انگلیسی گوش دهید. 

موفقیت در  کلاس انگلیسی

کتاب هایی را که منتقدان ادبی در حال نقد آن هستد بخوانید و دیدگاه خود را با آنها مقایسه کنید و با مطلعه زیاد ذهن خود را بازتر کرده و به اطلاعات خود بیافزایید تا در کلاس  هنگام صحبت کردن به انگلیسی مطالبی آماده ی گفتن داشته باشید.

موفقیت در  کلاس انگلیسی

هم چنین می توانید در مورد یک مطلب خاص دیدگاه خود را با شخص دیگر به اشتراک گذاشته و از نقطه نظر آنها نیز بهره ببرید. هنگامی که شخصی بعنوان مثال معلمتان یا دوست تان در مورد کتابی که در حال خواندن آن هستید سوال می پرسند، در مورد کتاب به آن ها توضیحان لازم را بدهید و بگوید که آیا کتاب را دوست دارید یا نه و علت را نیز توضیح دهید البته این توضیحات و گفتگو ها بهتر است به زبان انگلیسی صورت گیرد.

موفقیت در  کلاس انگلیسی

خاص باشید. بجای گفتن تنها (“Yeah, it’s awesome,”) بله آن جذاب است، از جملاتی شبیه این جمله استفاده کنید: من دوست دارم که نویسنده شخصیت هایی که قطب متضاد یکدیگر هستند، ایجاد کند. بعبارت دیگر تنها تائید نکنید بلکه نظر و عقیده ای را به انگلیسی بیان کنید تا هم قدرت بیان تان در زبان اصلی خود و هم مهارت speaking تان افزایش یابد.

موفقیت در  کلاس انگلیسی

شرایط و وضعیت نوشته شده در کتاب را با شرایط زندگی واقعی مقایسه کنید. از خود بپرسید: نویسنده در چه مواردی در مورد جامعه سخن گفته است؟ آیا نویسنده جامعه را هنگام نگارش کتاب خود توصیف کرده است؟ و در صورت توصیف آیا آن شرایط اکنون هم وجود دارد یا خیر؟ با پرسیدن اینگونه سوالات و درگیر کردن ذهن، خود را آماده بحث و فعالیت خواهید کرد.

موفقیت در  کلاس انگلیسی

یادداشت برداری کنید. در هنگام خواندن کتاب،کاغذی به همراه داشته باشید و مطالب مورد علاقه خود و یا پیام اصلی کتاب را یادداشت کنید. می توانید مطالب مهم و مورد علاقه خود را با ماژیک علامت گذاری کنید. هیچ گاه زیر متن کتاب خط نکشید. هنگامی که معلم کتاب شما را می بیند در حالی که با ماژیک علامت گذاری کرده اید متوجه می شود که شما واقعا روی متن کتاب کار کرده اید. همچنین می توانید مطالب مهم را در نوت بوک یا فلش کارت ها نوشته و در معرض دید خود قرار دهید.

 

گام 2 - پیشرفت در کلاس انگلیسی

پیشرفت در کلاس انگلیسی

همواره در کلاس انگلیسی مشارکت کنید. به تنهایی روی مطلب مسلط نشوید و اجازه دهید سایر همکلاسی ها نیز نظرات خود را بیان کنند. هنگامی که احساس کردید می توانید موضوعی را به بحث اضافه کنید، نظر و دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید. دست خود را فقط برای بیان حقایق کوتاه بلند کنید. حتی اگر قادر به صحبت های طولانی مدت به انگلیسی نیستید، دستتان را بلند کرده و فقط و در ابتدای کار جملات کوتاه بگویید و هراسی نداشته باشید.

بهترین راه برای مشارکت در کلاس به اشتراک گذاشتن نظرات ، بیان احساسات و پرسیدن سوالات مرتبط با موضوع بحث می باشد.