ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه در کسب و کار خود رشد و ترقی کنیم؟

چگونه در کسب و کار خود رشد و ترقی کنیم؟

رشد یک کسب و کار بە معنای پیشرفت آن نسبت بە شرایط کنونی است. که این پیشرفت می تواند بە معنای افزایش سود، کاهش تلفات، جذب مشتری بیشتر، پیدا کردن و وارد شدن در بازارهای جدید، شناخته شدن و در دید بودن بیش از قبل و چند مورد دیگر که از نظر ما مطلوب می باشند باشد.

اگر می خواهید کسب و کار خود را توسعه دهید باید از آنچه که می خواهید بدست آورید، هر کجا می خواهید برسید و آنچه که می خواهید کسب و کارتان بە آن تبدیل شود دید مناسبی داشته باشید.اگر بە عنوان مدیر یا صاحب کسب و کاری برای پیشرفت برنامه ای دارید با بە کار بستن مراحل زیر می توانید این فرایند را تنظیم کنید.

 

مطالب مرتبط


گام 1 - وضعیت کنونی خود را اندازه بگیرید.

وضعیت کنونی خود را اندازه بگیرید.

شاید اکنون که کسب و کاری دارید احساس قلبی شما این باشد که حرفه شما بە خوبی پیش می رود و رشد خوبی هم دارد ولی برای اطمینان از این موضوع احتیاج بە معنای معتبرتری از اندازه گیری دارید. و این کاری است که هم قبل و هم بعد از هر فرایند بەینه سازی و توسعه انجام گیرد.

الگوی اندازه گیری باید واقعی و سخت گیرانه باشد. و براساس برگشت پول و سرمایه تنظیم شود. اندازه گیری چیزهایی مانند رضایت مشتری اندازه گیری های نرم می باشند که ممکن است بە سود بیشتر ختم شوند یا نشوند. البته احتیاج نیست این فاکتورها را اندازه گیری کنید بلکه باید یک رابطه مشخص و قابل اندازه گیری بین آنها و سود مالی وجود داشته باشد.

 

گام 2 - سازماندهی عملیات

 سازماندهی عملیات

با سازماندهی یا سازماندهی دوباره عملیات و فرایندها می توانید کسب و کار خود را بە ماشینی کاراتر تبدیل کنید. برای این منظور باید اهداف خود را تعریف نمایید. برنامه و طرحی آماده کنید می توانید از استاندارد ISO 9000 استفاده کنید آنچه انجام می دهید و آنچه می خواهید انجام دهید باید مستند باشد و ثبت شود. بە این ترتیب اهداف، کار ها و وظایف شفاف و مشخص می شود.

 

گام 3 - کاهش هزینه

با استفاده از ابزارهای TQM (مدیریت جامع کیفیت) و البته ابزارهای مشابه می توانید ضایعات مواد اولیه، کار و زمان لازم برای تولید محصول، فروش و تحویل آن را کاهش دهید که نتیجه آن بەینه شدن حاصل کار سازمان شما و افزایش مزایای رقابتی سازمان شماست.

TQM در اوایل دهه ۹۰ میلادی رواج پیدا کرد و از آن زمان بە بعد مرتب روش ها و ابزارهای جدیدی ظهور کردند که بعضی از آنها موفق و بعضی یک مصیبت حرفه ای بودند.

عقل سلیم و تجارب حرفه ای شما مهمترین فاکتور در انتخاب هر یک از این ابزارها و نحوه استفاده از این مفاهیم است.

 

گام 4 - مشتریان بیشتری جذب کنید.

مشتریان بیشتری جذب کنید.

با جلب رضایت مشتریان خود بە کمک محصولات با کیفیت و سرویس های مناسب مشتریان سابق شما دوباره بە سراغ شما خواهند آمد و همینطور مشتریان جدید برای شما خواهند فرستاد. البته قیمت شما باید مناسب و قابل رقابت باشد و محصولتان در بازار بە سهولت قابل دستیابی باشند.

همچنین بازاریابی و تبلیغات بسیار مهم می باشند چون بە کمک آنها می توانید مشتریان بیشتری جذب کنید. کیفیت، خدمات پس از فروش مناسب و رضایت مشتری عواملی اند که می توانند یک کسب و کار را طولانی مدت سرپا و موفق نگه دارند.

 

گام 5 - اندازه گیری دوباره

برای بررسی رشد و پیشرفت خود و اینکه این زحمات و تلاش ها بە کجا ختم شده است باید دوباره اندازه گیری کنید.

اطلاعات مطلب

  • مالی و تجاری
  • 450 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 3,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی فریادی - سه‌شنبه, 15 نوامبر 16, 2:48 ب.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب