ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

9 − هفت =

بستن
بستن

چگونه در صنعت بیمه از CRM استفاده کنیم؟

چگونه در صنعت بیمه از CRM استفاده کنیم؟

CRM در صنعت بیمه

بیمه یک محصول پیچیده است که خدمات شخصی را از طریق اطلاعات دقیقی که از مشتریان و تاریخچه آنها به دست می‌آورد برای فروش به آنها برنامه‌ریزی می‌کند. همان طور که گزینه‌های انتخابی برای بیمه گسترش می‌یابند و محصولات پیچیده‌تر می‌شوند، مشتریان نیز به دنبال خدمات برتر و شخصی‌تر از همیشه می‌گردند. در این بین، بیمه می‌بایست از فرصت بسیار محدودی که نماینده یا کارگزار مرکز تماس بیمه با متقاضی دارد نهایت استفاده را برده تا توجه مشتری را به خود جلب کند و یک فرصت ارزشمند برای فروش و یا فروش مجدد به او فراهم نماید. در این لحظه است که افراد، شانسی برای به حداکثر رساندن این فرصت‌های فروش سریع را دارند.

نرم افزار CRM برای شرکت های بیمه – وقتی صحبت از پول می شود، اعتماد به یک الزام تبدیل می شود. خدمات حرفه ای و شرایط جذاب به بانک ها، شرکت های بیمه و سایر شرکت های مالی غیر بانکی کمک می کنند تا با مشتریان خود ارتباط قابل اعتماد و طولانی مدتی برقرار کنند. ایجاد یک دیدگاه واحد از مشتری، حفظ مشتریان توسط ارائه خدمات عالی و کاهش هزینه‌ها، بخشی از ابتکار عمل نرم افزار CRM است.

مطالب مرتبط


گام 1 - ارتباط با مشتری

ارتباط با مشتری

برای حفظ مزیت رقابتی و قابلیت انعطاف‌پذیری، شرکت‌های بیمه به ارائه خدمات برای مشتریان برتر خود متمرکز می‌شوند. یک استراتژی جامع مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) سه الزام را مطرح می‌کند: الف) ارائه یک دیدگاه یکپارچه از مشتری؛ ب) نگه داشتن مشتریان با خدمات عالی؛ ج) کنترل هزینه‌ها به عنوان شرکت بیمه.

این سه قاعده، منافع منحصربه‌فرد را تشکیل می‌دهند که به حداکثر رساندن فروش (با کاهش هزینه‌های عملیاتی) کمک کرده و موجب افزایش رشد درآمد و سودآوری می‌شوند.

ایجاد یک دید یکپارچه سازمانی از مشتریان

در بسیاری از شرکت‌های بیمه‌ای، اطلاعات با ارزشی در مورد مشتری‌های فردی وجود دارد: شما می‌دانید که چه کسانی هستند و چه محصولات بیمه‌ای و خدماتی را خریداری کرده‌اند. شما می‌دانید تاریخچه ادعاهای آنها و وضعیت حساب‌های آنها چگونه است. شما حتی ممکن است در مورد نظرات، علاقه‌مندی‌ها و ترجیحات آنها هم آگاه باشید. اما آیا می‌توانید تمام این قطعات را به یک پرتره کامل از این مهم‌ترین دارایی شما (یعنی مشتریتان) تبدیل کنید؟

برای شرکت های بیمه ، "دید همه جانبه از مشتری" می‌تواند یک ضرورت چالش‌انگیز باشد. داده‌های مشتری ممکن است در میان گفتگوها یا در میان ادعاهای مطرح شده، سیاست‌ها و سیستم‌های صورتحساب به صورت پراکنده وجود داشته باشد که در واقع کاربردی نخواهد داشت.

نرم افزار CRM در بیمه  با تکامل در زمان واقعی مزایای بی‌شماری را با خود به ارمغان خواهد آورد، به طوری که نمایندگان تماس با مرکز، نمایندگان و کارگزاران می‌توانند هر جنبه‌ای از مشتریان شخصی را درک کنند و در اختیار داشته باشند. این سطح از خدمات جامع سفارشی‌سازی شده می‌تواند عامل فزاینده‌ای برای حفظ مشتریان خوب باشد و ریسک را کاهش دهد، با توجه به این که حفظ مشتری سودآور است و جذب مشتری جدید می‌تواند هزینه‌بر باشد.

 

ارتباط با مشتری

ملزومات نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM )

 1. ایجاد ارتباطات قابل اعتماد و طولانی مدت با مشتری
 2. متصل کردن شرکت های تابعه و بخش های مختلف سازمان با یک پایگاه داده حاوی اطلاعات
 3. مدیریت کلیه اسناد، مانند قراردادها و صورت جلسه قرار ملاقات ها

گام 2 - مزایا نرم افزار CRM برای شرکت های بیمه

یکی از بزرگترین دغدغه های مدیران صنعت بیمه ریزش مشتریان است، چرا که رقابت در صنعت بیمه بسیار فشرده بوده و تغییر شرکت بیمه گر برای بیمه گذار کم هزینه و آسان است. بسیاری از مدیران در گذشته چاره ی این مشکل را وفادار کردن مشتریان به برند های خود می دانستند. اما امروزه این رویکرد کم کم در حال تغییر بوده و برندها باید به تدریج به سمتی پیش روند که وفاداری خود را به مشتریان اثبات نمایند در حال حاضر نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری یکی از فراگیر ترین و موثرترین ابزار های جلوگیری از ریزش مشتریان اثبات وفاداری به مشتریان است.

در دنیای کنونی اطلاعات روز به روز در موفقیت کسب و کار نقش پررنگ تری پیدا کرده و تکنولوژی های نوین موانع هزینه ای برای زیرساخت های آی تی را از سر راه برمی دارد. در نتیجه آنالیز داده ها و اطلاعات درپیش بینی  ریزش مشتری و راه اندازی کمپین های هدفمند، با صرفه ی اقتصادی، برای نگه داشتن مشتری هایی که احتمال ریزش بیشتر دارند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

از ساده ترین راه های جمع آوری این اطلاعات و نگهداری و طبقه بندی آنها استفاده از نرم افزار سی آر ام است. سفارشی سازی نرم افزار CRMبرای شرکت های بیمه و اولویت بندی اطلاعاتی که به پیش بینی ریزش مشتریان کمک می کند، ساخت کمپین های تبلیغاتی لازم را تسهیل کرده، شرکت های بیمه را چند گام به پیش برده، و فرایند کلی را سرعت می بخشد.

مزایا نرم افزار CRM برای شرکت های بیمه

 مزایای CRM  برای شرکت های بیمه

 • تسهیل تعاملات از انواع کانال‌های ارتباطی
 • شفاف کردن فرآیندهای کسب‌وکار برای عاملین
 • ایجاد محیطی خاص برای هر مشتری
 • ابزارهای هوش تجاری قدرتمند برای دستیابی سریع به داده‌های کلیدی

گام 3 - سه نکته اساسی

سه نکته اساسی

1- اولین کلید این است که مأموران، نمایندگان و کارگزاران خود را برای شناسایی و صرف زمان مناسب در هر فرصتی فعال کنید. یک مشتری با ارزش بالا و کم خطر که سیاست‌های خود را در طول یک دوره طولانی اداره می‌کند و ادعاهای نسبتا کمی دارد، یک موضوع ایده‌آل برای تلاش‌های بازاریابی و فروش است که در جهت گسترش مجموعه خود می‌باشد. نمایندگان تماس با مرکز، نمایندگان و کارگزاران به دسترسی بلادرنگ به این هوش تجاری نیاز دارند، بنابراین آنها می‌توانند تلاش خود را در زمان محدودی که مشتری به آنها توجه دارد متمرکز کنند.

سه نکته اساسی

2- کلید دوم این است که از کانال‌های مقرون به صرفه برای ایجاد سطح بالایی از خدمات به مشتری استفاده کنید. مرکز تماس، فکس، ایمیل، پیامک، شبکه‌های اجتماعی (به عنوان مثال تلگرام)، اپلیکیشن‌های موبایل و پورتال‌ها از جمله این راه‌های ارتباطی هستند که کارکنان می‌توانند تعیین کنند کدام کانال‌ها برای مخاطبان هدف و رفتار مورد نظر، کارآمدتر و مقرون به صرفه هستند؟ باز هم با استفاده از تجزیه و تحلیل مشتری و پیش بینی رفتار، نمایندگان مرکز تماس، عوامل و کارگزاران می‌توانند تلاش‌های بازاریابی و فروش را از طریق کانال‌های مختلف بر اساس مخاطب مورد نظر مورد هدف قرار دهند.

در عصر امروزی یک گام به جلو، در جهت تعامل روزانه با مشتریان استفاده و به‌کارگیری اپلیکیشن موبایل می‌باشد که به وسیله آن سطح بالایی از خدمات به مشتریان را می‌توان ارائه داد. 

سه نکته اساسی

3- کلید سوم، اتوماسیون فرایندهای کسب‌وکار معمولی بیمه است. با توجه به سیستم‌های بی‌شمار در جهان، استفاده از یک سیستم استاندارد و ارتباط آن با نرم افزار CRM از بسیاری جهات مفید خواهد بود. با خودکارسازی فرایندها و ارتباط بین نرم افزارهای تخصصی صنعت بیمه می‌توان سرویس‌های بهتر و بیشتری را به بیمه‌شدگان ارائه کرد و گزارشات تحلیلی عمیق‌تری را به دست آورد.

قطعا امروزه شرکت‌های بیمه با حفظ و افزایش مزیت رقابتی خود، با یک چالش جدی روبرو می‌شوند. گسترش شرکت‌های بیمه می‌تواند چالش‌ها را به مزایای رقابتی استراتژیک تبدیل کند اما آنها می‌توانند با تمرکز بر سه قاعده کلیدی شامل کسب یک دیدگاه سازمانی واحد از مشتریان، حفظ مشتریان با خدمات عالی و کنترل هزینه‌ها، باعث افزایش رضایت مشتریان و سودآوری در درازمدت شوند.

اطلاعات مطلب

 • دنیای کار
 • 413 بازدید
 • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 5,00 out of 5)
  blankLoading...
 • آخرین ویرایش توسط : - پنج‌شنبه, 09 آگوست 18, 4:05 ب.ظ
 • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب