ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

15 + 16 =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 09:57:02 *** 1398/04/27: قیمت فروش دلار 11500 تومان و قیمت فروش یورو 13400 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها پنجشنبه 1398/04/27::: مردم سالاری: شطرنج ظریف در نیویورک; «مایک پمپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در اظهارتی که به سرعت به تیتر نخست رسانه‌های غربی تبدیل شد، عنوان کرد که ایران، «برای نخستین بار» با مذاکره در مورد برنامه موشکی‌اش موافقت کرده است. *** شرق: محمد جواد ظریف در گفتگو با بی بی سی;اگر جنگ شود، کسی در منطقه در امان نیست*** ایران عقبگرد دلار مقابل ریال; قیمت‌ها در بازار ارز و طلا به پنج ماه قبل بازگشت؛ زمانی که در بهمن ماه سال گذشته دلار در کانال 11 هزار تومان قرار داشت و سکه تمام بهار آزادی نیز در کانال 3.9 میلیون تومانی قرار داشت. *** اطلاعات: دکتر ظریف در اجلاس « توسعه پایدار» در نیویورک : تحریم های غیر قانونی آمریکا بزرگترین مانع دستیابی به توسعه پایدار است. *** ابتکار: معمای آراء خاکستری; در گزارش‌های مکرر روزنامه تا به حال به فضای بی‌رمق و کسل‌کننده جریان‌ها و فضای سیاسی کشور در آستانه انتخابات اسفندماه 98 اشاره شده است. اینکه گویی احزاب و نخبگان فکری به یک بن‌بست گفتمانی رسیده‌اند و قادر نیستند برای انتخابات پیش‌رو یک راهکار و استراتژی کارآمد ارائه دهند. *** کیهانانتظار سفره مردم از گام مثبت کاهش نرخ ارز; در پی سقوط آزاد قیمت دلار در روزهای اخیر، آرامش به بازار ارز بازگشته اما به نظر می‌رسد این کاهش نرخ زمانی مفیدتر خواهد بود که تاثیر آن در معیشت مردم هم نمایان شود. *** دنیای اقتصاد اقلیم ۵۲۰ شهر در ۲۰۵۰; آب و هوای «تهران» تا سال ۱۴۲۹ به اقلیم امروز «سن‌برناردینو» تغییر می‌کند; این شهر، رطوبت بالا دارد و روزهای بارشی در آن بسیار کم و در عین حال، حداقل دمای هوا در زمستان در این شهر، بالای صفر درجه سانتی‌گراد است. *** آرمان امروز: قيمت‌ مسكن تابع ارز نيست; پس از سقوط آزاد قیمت ارز، سکه و طلا، حالا شهروندان منتظر ریزش قیمت سایر کالاها، به‌ویژه خودرو و مسکن هستند. اما پرسش اصلی این است که آیا روند کاهشی نرخ ارز در هفته‌ها و ماه‌های آینده هم ادامه می‌یابد که بر قیمت سایر محصولات هم تاثیر بگذارد؟ ***

چگونه در دین اسلام و نظر ائمه و بزرگان اسلامی به خود سازی توجه ویژه شده است؟

چگونه در دین اسلام و نظر ائمه و بزرگان اسلامی به خود سازی توجه ویژه شده است؟

عوامل خود سازی:

لقمان به پسرش گفت: ((ای پسرم! نصیحت را بپذیر, هر چند بر تو گران آید. وای بر کسی که بشنود. ولی دانشش به او سودی نرساند! وای بر کسی که بداند, وای بر کسی که حقیقت برایش روشن شود، ولی گمراهی را بر هدایت ترجیح دهد و خوشا به حال کسی که از دانشش سود برد و هر سخنی را بشنود ولی از نیکویش پیروی کند.))

در سفارش لقمان به پسرش است: ای پسرم! عمل بدون یقین مقدور نیست و شخص جز به اندازه ی یقینش عمل نمی کند و اهل عمل کوتاهی نمی کند مگر یقینش ناقص باشد .

به نقل از ازواعی درباره ی آنچه لقمان(ع) به پسرش گفت: ای پسرم! با مردم پند بگیر، پیش از آنکه مردم با تو پند بگیرند.

به نقل از اوزاعی درباره ی آنچه لقمان(ع) به پسرش گفت: ای پسرم! با بلای کوچک پند بگیر، پیش از آنکه بلای بزرگ بر تو فرود آید.

درباره ی آنچه لقمان(ع) به پسرش گفت: ای پسرم! پذیرفتن موعظه بر سفیه سخت است، همانگونه که بالا رفتن از کوه بر پیر سخت است.

لقمان به پسرش سفارش کرد و گفت: بر تو لازم است که موعظه را بپذیری و بدان عمل کنی زیرا موعظه نزد مومن از عسل مصفا شیرین تر است.

به نقل از اوزاعی درباره آنچه لقمان(ع) به پسرش گفت: ای پسرم! سفارش پدر مهربان را پذیرا باش.

مطالب مرتبط


در دین اسلام و نظر ائمه و بزرگان اسلامی برای خوسازی چیست؟ 1 - دین اسلام و نظر ائمه و بزرگان اسلامی برای خوسازی

دین اسلام و نظر ائمه و بزرگان اسلامی برای خوسازی

مراقبت از نفس:

به نقل از اوزاعی درباره آنچه لقمان(ع) به پسرش گفت: ای پسرم هر روز که می رسد روز نویی است که در پیشگاه کریم بر ضد تو شهادت خواهد داد.

از سفارش لقمان به پسرش است که گفت: ای پسرم بکوش امروزت بهتر از دیروز و فردایت بهتر از امروزت باشد. زیرا هر دو روزش برابر باشند مغبون است و هر کس امروزش بدتر از دیروز باشد، ملعون است.

دین اسلام و نظر ائمه و بزرگان اسلامی برای خوسازی

مبارزه با شیطان:

به نقل از حسن لقمان به پسرش گفت: ای پسرم! هر گاه شیطان از در شک و تردید بر تو وارد شد تو او را با یاد قبر و قیامت مغلوب ساز و هر گاه از در میل و ترس بر تو وارد شد به او خبر بده که دنیا جدا شدنی و ترک شدنی است .

بهنقل از معتمر بن سلیمان از پدرش لقمان به پسرش گفت: ای پسرم! زبانت را به ذکر خدایا مرا بیامرز عادت بده زیرا خدا را لحظاتی است که سائل را در آن دست خالی باز نمی گرداند.

در آنچه لقمان(ع) به پسرش گفت: ای پسرم! توبه را به تاخیر نینداز؛ زیرا مرگ ناگهان از راه می رسد.

دین اسلام و نظر ائمه و بزرگان اسلامی برای خوسازی

امام صادق(ع) وقتی به ایشان گفته شد در وصیت لقمان چه بود در آن شگفتی های فراوانی بود و عجیب تر از همه این است که

به پسرش گفت : از خدا چنان بترس که ویی حتی اگر با همه ی خوبیهای عمر انس و جن به پیشگاهش برسی عذابت می کند و

چنان بخدا امیدوار باش که گویی حتی اگر با همه ی بدی های انس و جن به پیشگاهش برسی به تو رحم می کند.

امام صادق(ع) لقمان به پسرش موعظه کرد: ای پسرم! از خدا چنان بترس که اگر قیامت را با همه ی انس و جن دریابی، باز هم بهراسی که خداوند عذابت مند و به خدا چنان امیدوار باش که اگر قیامت را با همه ی بدی های انس و جن دریابی امیدوار باشی که خداوند تو را بیامرزد.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.