ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه در خانه درخت نارگیل بکاریم؟

چگونه در خانه درخت نارگیل بکاریم؟

11

 کاشت یک درخت نارگیل بسیار آسان است که با استفاده از میوه نارگیلی انجام میشود که از یک درخت نارگیل چند ساله یا جوان به وجود آمده باشد. این درخت میتواند در خارج از خانه کاشته شود در صورتی که شما در مناطق گرم زندگی میکنید و هم میتواند در گلدان در خانه پرورش یابد اگر در جایی هستنید که زمستانهای سردی دارد.
درخت نارگیل در مناطقی رشد میکند که گرم و مرطوب باشد و بارانهای فصلی در آنجا زیاد ببارد. در این مناطق معمولا دما زیر ۲۱ درجه سانتی گراد نمیرود. اگر در مناطقی زندگی میکنید که دمای زمستان از این مقدار یرد تر ایت باید نارگیل را در گلدان بکارید.تا در زمستان و تابستان بتوانید آن را جا به جا کنید تا از بین نرود. گیاهانی که در خانه رشد میابند نباید نزدیک درب یا پنجره قرار داد شوند زیرا در این صورت سرما زده میشوند بهتر است نور فلورسنت برای آنها در زمستان فراهم کنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - کاشت دانه در گلدان

کاشت دانه در گلدان

 باید یک نارگیل تازه از درخت افتاده انتخاب کنید که قهوه ای باشد و کمی چروکیده و درون آن مایع هنوز موجود باشد. نارگیلی که هنوز پوسته آن رویش قرار دارد را در سطل آبی برای 2-3 روز قرار دهید این عمل به جوانه زدن نارگیل کمک میکند.
از یک گلدان 3 گالنی استفاده کنید که 30 سانتی متر عمق داشته باشد. در کف آن سنگریزه یا پوکه بریزید تا زهکش شود و بقیه گلدان را با خاک باغچه پر کنید. کود یا کمپوست برای تغذیه آن و شن و ورمی کمپوست برای زه کش آن اضافه کنید.
نارگیل را طوری در گلدان قرار دهید که قسمتی که به درخت متصل بود رو به بالا باشد سپس نارگیل را به داخل گلدان فشار دهید تا یک سوم آن بیورن از خاک قرار گیرد.
گلدان را در قسمتی از حیاط قراردهید که نور آفتاب به صورت مستقیم به آن بتابد. نارگیل را با آب تقریبا گرم آبیاری کنید تا نارگیل جوانه بزند. خاک باید همواره مرطوب بماند اما غرقاب شدن و آبیاری بیش از حد نیز باعث گندیدگی نارگیل میشود.
در عرض 3-6 ماه نارگیل شروع به جوانه زدن می کند و تا 5-6 سال به رشد خود ادامه میدهد. هنگامی که 3 برگ در ساقه ظاهر میشوند باید از کود های درختی استفاده کنید.

گام 2 - کاشت نارگیل در حیاط

کاشت نارگیل در حیاط

 باید نقطه ای در حیاط را انتخاب کنید که سایه باشد و خاک آن زهکش باشد.
نارگیل باید در طول ماهای بارانی تابستان کاشته شود. دانه را در خاک فرو برید به صورتی که دو سوم آن روی خاک باشد .
به نارگیل دو بار در هفته آب دهید مانند آنچه در مورد کاشت در گلدان آن گفته شد 3-6 ماه طول میکشد تا نارگیل جوانه بزند.

گام 3 - کاشت نهال نارگیل

کاشت نهال نارگیل

 نهال سالم و جوانی انتخاب کنید. مطمئن شوید که بوی گندیدگی ندهد و خاک آن مرطوب است. از خریداری نهالهایی که خاک آن خیلی خیس است خود داری کنید. ساقه و شاخ و برگ های آن را خوب وارسی کنید تا عاری از هرگونه آفت یا بیماری باشد. پشت برگها را خوب نگاه کنید تا شته نداشته باشد.
نهال را در خاک قراردهید طوری که ریشه ها با سطح خاک دو تا سه سانتی متر فاصله نداشته باشند. اگر از گلدان استفاده میکنید باید حداقل عمق گلدان 30 سانتی متر باشد. از مالچ میتوانید برای 10 سانت رویی آن استفاده کنید.
درخت خود را مرتب آبیاری کنید بعد از 1 سال که از کاشت آن گدشت هفته ای 2 سانتیمتر بیشتر آبیاری نکنید.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب