ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه در حین سفر بطور سالم تغذیه کنیم؟

چگونه در حین سفر بطور سالم تغذیه کنیم؟

زمانی که شما گرسنه هستید مخصوصا در مسافرت به سر می برید ، خوردن آرام غذا سخت نیست.

اینجا چند نکته در مورد اینکه چگونه غذای سالم در حین مسافرت میل کنیم شرح داده می شود :

مطالب مرتبط


گام 1 - انتخاب تغذيه سالم در سفر

انتخاب تغذيه سالم در سفر

1-اگر شما با ماشین قصد سفر دارید بردن مقدار مناسبی از غذا ضروری می باشد. این کار باعث خواهد شد مدام در مقابل پمپ بنزين ها و فست فود ها توقف نکنید و مشخص کنید آیا در موقع خوردن غذا در ماشین خواهید بود.

  • تهیه یا خرید غذا غذای آماده ( food-on-the-go) .اگر شما از ناهار صرف نظر می کنید مقدار سالاد ، غذا های پچیده شده در نان لواش یا بوریوت (غذا های پرشده در نان ذرت مکزیکی) را تهیه کنید. اگر شما از صبحانه صرف نظر می کنید شما می توانید ساندویچ، نان شیرینی حلقوی یا میوه یا شاید سریبال بار را امتحان کنید.
  • برای میان وعده ، شما می توانید دامنه گسترده یی از چیز های مختلف را تهیه کنید. برای نمونه میوه ، چیپس سیب زمینی ، سالاد میوه ، سالاد کرفس یا هویج با سس مخصوص.

 

انتخاب تغذيه سالم در سفر

2-برای مسافرت با ماشین و هواپیما رویکرد مشابه در نظر بگیرید. زمانی بسیاری از آژانس ها، سرویس غذا در پیشنهاد خود دارند ،که آن ممکن است هزینه بیشتری مخصوصا در مسافرت های کوتاه با هواپیما و قطار در بر داشته باشد ، همچنین ممکن است اشتها آور یا نا سالم باشد. اگه قصد سفر سالم در سر دارید غذا یا میان وعده با خود بردارید.

  • از محدودیت فرودگاه ها / هواپیمایی ها/ مراجع قانونی در حمل مایعات آگاه باشید. در کل، ظروفتان برای  حمل مایعات بایستی سه انس یا کمتر باشد ، بنابراین از آوردن مشربات یا تنقلات نوشیدنی که آوردن آنها منع شده است اجتناب کنید.

 

انتخاب تغذيه سالم در سفر

3- برای خوردن آرام، زمان صرف کنید. زمانی که شما مسافرت می کنید ، خصوصا در مسافرت با ماشین ، این  باعث اغوای شما به خوردن بیشتر در مسیر راه تان خواهد شد. اگر شما رانندگی می کنید،  سعی کنید چندین بار برای خوردن و انجام حرکات کششی توقف انجام دهید.

انتخاب تغذيه سالم در سفر

4-نقشه و بودجه برای غذا در سفر : اگر در مسافرت های راه دور نگران غذا هستید طرح و برنامه ریزی غذا متفاوت خواهد بود. معمولا مردم  به خاطر صرفه جویی در هزینه مسافرت ، گمان می کنند فست فود ها فقط  غذاهای ارزانی هستن و غذای نا سالم می خورند. در حالی که اگر به صورت دقیق طرح سفر بریزید و بودجه را تهیه کنید و هچنین گزینه های غذا های سالم را در مسیر سفر و مقصد  جستجو کنید. غذای ارزان با بوجه محدود امکان پذیر خواهد بود . تصمیم در مورد غذا را به لحظه آخر موکول نکنید. چون در نهایت تصمیم تان ممکن است ناچارا فست فود انتخاب شود.

انتخاب تغذيه سالم در سفر

5-لذت بردن از رفتار ها: فرصت ها را از دست ندهيد ، اگر شما مسافرت کنید ، یا در تعطیلات هستید ( یا در سفر کاری هستید که در آن مدیر شما مبلغ آنرا پرداخت کرده است) تعدادی از رفتار ها مشکل نخواهد بود. سلامت بودن خیلی مهم است ، اما بهترین تمرین سلامتی شامل اعتدال می باشد. ولی خود را گرسنه نگه ندارید یا خود را از لذت خوردن غذا های محلی محروم نکنید. سلامتی رادر نظر داشته باشید ولی اجازه ندهید همه چیز شما را تعیین کند. برای غذاهای خوشمزه ، بین میان وعده غذایی، بیرون بروید.

انتخاب تغذيه سالم در سفر

6-از تفاوت استاندارد سلامت مواد غذایی در کشور های مختلف اطلاع داشته باشید. غیر ممکن است نواحی مختلف، غذا ها را به شیوه یکسان تهیه کنند، شما بیشتر از از ساکنین آن نواحی مستعد مبتلا  به عوامل بیماری زا در آب و مواد غذایی هستید. اگر غذایی ظاهر عجیب و یا در  ناحیه یی هستید که مشهور به  نوشیدنی های نا سالم هست مراقب چیز هايی که مصرف می کنید باشید.

اطلاعات مطلب

  • مسافرت
  • 527 بازدید
  • blankblankblankblankblank (5 votes, average: 4,80 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : بهزاد علیرضالو - پنج‌شنبه, 13 آوریل 17, 7:53 ق.ظ
  • تغذيه و مسافرت

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب