ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه در حین مسافرت با وسیله نقلیه تغذیه سالمی داشته باشیم؟؟؟

چگونه در حین مسافرت با وسیله نقلیه تغذیه سالمی داشته باشیم؟؟؟

 

ممکن است ساعت های طولانی را بدون توقف در ماشین گذرانده باشید و احساس گرسنگی کنید.
حفظ رژیم غذایی سالم در سفر جاده سخت و دشوار است.
خوردن در ماشین حین مسافرت یک سرگرمی به شمار می آید. حال چگونه می توان این خوردن را کنترل و از غذاهای وسوسه انگیز موجود در جاده چشم پوشی کرد!

مطالب مرتبط


گام 1 - از پیش برنامه ریزی کنید!

از پیش برنامه ریزی کنید!

 

درست است که گفتن آن آسان است اما برنامه ریزی به مرحله ی اجرا و غلبه بر وسوسه برای نخوردن غذاهای ناسالم در جاده که می رسد، کار دشوار می شود. غذاهایی که در خانه برای جاده بسته بندی می کنید را تزیین کنید تا جلوه ای وسوسه انگیز داشته باشند.

از پیش برنامه ریزی کنید!

 

همراه داشتن فلاسک و ظروف برای غذا خوردن را نیز فراموش نکنید.

از پیش برنامه ریزی کنید!

 

تنقلاتی مانند: هویج، میوه، آجیل و میان وعده ها را فراموش نکنید. برای اینکه در ماشین بتوانید راحتتر میل کنید از قبل در خانه، همه ی آنها را خرد و کوچک کنید، آجیل ها را از پوست خارج کنید و میان وعده را کوچک، طوری که به راحتی در دست و دهان جای شود درست کنید.

 

برای اماده سازی غذا، نیازی نیست که روزی که می خواهید حرکت کنید، صبح زودتر بیدار شوید و غذا بپزید. اینکار باعث می شود دچار استرس شوید و چیزی را فراموش کنید. غذا را از روز قبل آماده کنید. روزی که می خواهید حرکت کنید، تنها چند دقیقه برای گرم کردن غذا اختصاص دهید و آنها را در ظرف های مخصوص بریزد. اینطوری کارهای شما سریعتر و بدون استرس پیش خواهد رفت.

گام 2 - برنامه ریزی برای خوردن غذا!

برنامه ریزی برای خوردن غذا!

 

همانطور که گفتیم خوردن در ماشین یک سرگرمی محسوب می شود اما نباید طوری باشد که یکسره در حال خوردن باشید. سعی کنید همان روالی که در خانه داشته اید را دنبال کنید. در همان ساعت هایی که غذا و میان وعده میل می کردید، با برنامه ریزی در همان ساعت ها در ماشین نیز تغذیه کنید. غذا خوردن را به تاخیر نیاندازید، زیرا ممکن است باعث عصبی شدن و در نهایت پرخوری شما شود. هرگاه برای غذا خوردن در جایی پارک می کنید، کمی قدم بزنید و بدن خود را کشش دهید تا خستگی های شما از بین برود.

گام 3 - تهیه ی نوشیدنی!

تهیه ی نوشیدنی!

 

هر نوع نوشیدنی، قهوه و یا چای که دوست دارید را در خانه تهیه کنید و در فلاسک بریزید تا گرم بماند. ممکن است حتی خوردن قهوه در بیرون نیز برای شما وسوسه انگیز باشد اما باید بدانید آن چیزی که شما در خانه تهیه می کنید و آبی که استفاده می کنید، سالم تر و قابل اطمینان تر است.

گام 4 - خریداری صندوق خنک کننده!

خریداری صندوق خنک کننده!

 

اگر به سفری طولانی می روید، یک صندوق خنک کننده خریداری کنید. می توانید غذاهای فاسد شدنی در اثر گرما مانند: گوشت، لبنیات و میوه ها را از روز قبل در جا یخی بگذارید و هنگام سفر در این صندوق قرار دهید. همچنین می توانید بطری آب را نیز بگذارید یخ ببندد و سپس در این صندوق قرار دهید. با این کار هم هزینه ی کمتری برای خرید خوراکی متحمل می شوید و هم با خیال راحت از غذا و آب سالم میل می کنید.

گام 5 - انتخاب آگاهانه!!

انتخاب آگاهانه!!

ممکن است دیگر نتوانید وسوسه ی خود را کنترل کنید و بخواهید برای یکبار خوردن غذا در جاده را امتحان کنید. سعی کنید مکانی را انتخاب کنید و منوی آن ارزش غذایی داشته باشد. در میان غذاهایی که در منو دیده میشود، آن غذایی را انتخاب کنید که دارای سلامت بیشتری باشد. در خوردن نیز هیچگاه زیاده روی نکنید.

 

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

  1. تبریز - 2019/03/21 - 4:25 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب