ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

4 + هفده =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی  10:03:01 *** 1398/05/01: قیمت فروش دلار 12000 تومان و قیمت فروش یورو 13800 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها سه شنبه 1398/05/01::: مردم سالاری: مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات تشریح کرد; جزئیات دستگیری ۱۷ جاسوس مرتبط با سیا; مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات از شناسایی و دستگیری ۱۷ جاسوس تربیت یافته سازمان اطلاعاتی آمریکا (سیا) در کشور خبر داد. *** شرق: پرونده نور چشمی ها روی میز مجلس *** ایران: واکنش سخنگوی دولت به ادعای گم شدن یک میلیارد یورو ارز دولتی: پولی گم نشده است;سخنگوی دولت در واکنش به آنچه برخی رسانه‌ها گم شدن یک میلیارد یورو ارز تخصیص داده شده برای واردات دارو و کالاهای اساسی خواندند، تأکید کرد که اساساً بحث گم شدن پول مطرح نیست. *** اطلاعات: رهبر معظم انقلاب در دیدار هیأت عالیرتبه از جنبش مقاومت اسلامی : موضوع فلسطین قطعاً به نفع فلسطینی‌ها و دنیای اسلام تمام خواهد شد ***ابتکار: شکایت از عیسی کلانتری در پرونده‌ طرح‌های گردشگری تنگ‌تکاب خوزستان و آشوراده گلستان به کجا رسید؟ در طول یک سال گذشته نام عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست و معاونانش در چندین پرونده قضایی به چشم می‌خورد، پرونده‌های که با شکایت فعالان محیط‌زیست تشکیل شده است. *** کیهان: ضرب شست سربازان گمنام امام زمان(عج) به آمریکا; فصل شکار جاسوس 17 مأمور سیا در تور وزارت اطلاعات; مدیرکل ضد جاسوسی وزارت اطلاعات از دومین ضربه بزرگ به سازمان جاسوسی آمریکا خبر داد. ***دنیای اقتصاد:  نرخ بیکاری مقاطع مختلف تحصیلی اعلام شد; مدرک پرطرفدار بازار کار;  مدرک تحصیلی پرطرفدار بازار کار چیست؟ شاید برخی در وهله اول پاسخ این سوال را لیسانس یا فوق‌لیسانس گویند. اما آمارها روایت دیگری دارند. داده‌های تفصیلی مرکز آمار از بازار کار در سال ۹۷ نشان می‌دهد که نرخ بیکاری برای دارندگان مدرک «دکترای تخصصی» و مدارک زیردیپلم، کمتر از ۱۰ درصد است و نسبت به باقی مدارک تحصیلی، در وضعیت بهتری قرار دارند. *** آرمان امروز:  كاهش قيمت‌ مسكن كليد خورد; کارشناسان می‌گویند در ماه‌های بهمن‌، اسفند و اردیبهشت‌ که جزو ماه‌های پرمعامله محسوب می‌شوند، شاهد عملکردهای هیجانی در بازار مسکن بودیم. اما هیچ‌گاه این هیجانات در بازار پایدار نمی‌ماند و آنگونه که از اظهارات بنگاهداران مسکن بر می‌آید پس از سومین ماه سال، کسادی در بازار مسکن حکفرما شده است. ***

چگونه در برابر کسی ادعای ناراحتی کنیم؟

چگونه در برابر کسی ادعای ناراحتی کنیم؟

ادعای ناراحتی

آیا شما ناراحتید چون کسی به شما آسیب می زند؟ ناراحتی می تواند قلب خود را در برابر اعتماد به دیگران، احساس آرامش یا خوشبختی در آینده متاثر کند. غلبه بر غضب به معنای انتخاب پذیرش آنچه اتفاق افتاده است و شخص دیگری را ببخش، بلکه درون خود تغییراتی را انجام می دهد تا این احساسات بر شما تاثیری نداشته باشد.

 

چگونه ها را از ما بخواهید

ویکی چجور

پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

مطالب مرتبط


گام 1 - تشخیص احساسات شما

تشخیص احساسات شما

از منبع و علت ناراحتی خود بیاموزید. احساسات واقعی خود را در اختیار دارید و به همین دلیل آنها را در اختیار دارید. سعی کنید خودتان را درک کنید. وقتی این احساسات ناخوشایند شروع شد از خود بپرسید که آیا یک یا چند رویداد وجود داشت که موجب شد که این احساس را احساس کنید؟ آیا ناراحتی شما مربوط به یک فرد، مانند یک شریک یا چند نفر، مانند والدین یا خانواده شما است؟

 • شناخت ریشه ناراحتی به شما کمک می کند که در مورد چگونگی ان غلبه کنید. به عنوان مثال، اگر احساس ناراحتی میکنید زیرا کسی که به شما نزدیک است، شما را ناامید می کند راه حل شما ممکن است انتظارات شما را نسبت به افراد تغییر دهد. بدیهی است، شما نمیتوانید دیگران را تغییر دهید، بنابراین وضوح این است که خودتان را عوض کنید یا یاد بگیرید که آنچه اتفاق می افتد را قبول کنید.
تشخیص احساسات شما

نقش خود را در عصبانیت بشناسید. گاهی اوقات، ما از دیگران خشمگین هستیم؛ زیرا ما ناراحت هستیم که خودمان را به اندازه کافی آسیب پذیر کرده ایم تا صدمه ببینیم. عمیق تر از آن ممکن است احساس غرور و یا خجالت برایمان دست دهد که ما به نحوی این وضعیت را نمی بینیم. ما احساس خشم می کنیم که کسی را که به ما صدمه می زند،به آن اعتماد می کنیم. به معنای دیگر، ما خودمان را برای انسان بودن عصبانی می کنیم.

 • همانطور که یک نقل قول به روشنی بیان می کند، “خشم و ناراحتی مانند سم است و منتظر مرگ فرد دیگری است”. شما توانایی یا حرکت را از خشم و یا ماندن در این محل تلخ ترجیح می دهید قدرت خود را می شناسید و اجتناب نکنید همه افراد که را شما سرزنش می کنند ببخشید.
تشخیص احساسات شما

 سوال: آیا احساس شما حسادت است یا حق؟ احساس اینکه شما باید دارای چه چیزی دیگری باشد، چه سطحی یا ذاتی، می تواند منجر به احساسات تلخ شود. اگر شما از کسی عصبانی هستید زیرا آنها چیزی دارند که مایل به آن بودند، پس از آن این احساسات را بر روی این شخص بیفایده است. شما باید با آنچه که احساس می کنید در زندگی خود فاقد شرایط باشد تا بتوانید بر این نوع خشم غلبه کنید.

 • یک نمونه از حسادت که منجر به ناراحتی می شود . عصبانی شدن به یک همکار است که برای ارتقاء شغلی با او رقابت می کنید،. شاید شما احساس کردید که شما حق ارتقاء را دارید زیرا شما مدت بیشتری کار کرده اید.
تشخیص احساسات شما

احساس کنید که چه احساسی دارید. خشم و نفرت احساسات قوی هستند. اغلب ما می توانیم خودمان را با تظاهر به اینکه این احساسات وجود ندارد قول بزنیم یا تلاش می کنیم تا آنها را از بین ببریم، می توانیم بیشتر آسیب برسانیم و نارضایتی اتفاق می افتد، زیرا احساسات ما در مورد وضعیتی که داریم در حال اجرا است، بنابراین ما باید احساساتمان را به منظور بهبودی بپذیریم.

 • مردم خشم را نشان می دهند، زیرا نشان می دهد که عصبانیت نسبت به افشای احساس رضایت، ناامیدی، حسادت، اشتباه یا آسیب رساندن به آن آسان تر است.
 • یک لحظه به خودتان نگاه کنید و نه تنها به آنچه که برای شما اتفاق افتاده فکر کنید، بلکه واقعا همه احساساتی که همراه با این وضعیت هستند احساس می کنید. اگر شما  احساس ناامیدی کنید درد و یا سردرگمی خود را درک کنید این احساسات را دور نکنید. تنها با این احساس واقعا احساس می کنید که می توانید از نو شروع کنید.
تشخیص احساسات شما

 با یک دوست یا فرد مورد اعتماد صحبت کنید. کسی را پیدا کنید که می توانید با او صحبت کنید و بگویید که چه اتفاقی افتاده که خیلی شما را ناراحت کرده. صحبت کردن در مورد احساسات شما با دیگران می تواند به شما کمک کند که وضعیت را به صورت عینی تر ببینید. فرد دیگری ممکن است بتواند الگوهایی را در رفتار شما ببیند که در آن چه اتفاقی افتاده است، مفید بوده و به شما کمک می کند راه حلی برای پیش کشیدن طغیان کنید. 

گام 2 - رها کردن غم و اندوه

رها کردن غم و اندوه

شخصیت هایی را که به شما صدمه می زنند، دوری کنید. این ممکن است آخرین چیزی است که شما می خواهید انجام دهید، اما تلاش برای به رسمیت شناختن ویژگی های خوب در مورد فردی که به شما آسیب می زند مفید است. انسانها اشتباه می کنند و هیچ انسانی بد نیست. هر کس داراي کيفيت خوبي است که بايد برجسته شود کسانی که در این شخص هستند را دنبال کنید.

اطلاعات مطلب

 • روانشناسی
 • 362 بازدید
 • (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
  Loading...
 • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - شنبه, ۱۳ مرداد ۹۷, ۴:۰۰ ق٫ظ
 • دریافت فایل
 • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.