ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

7 + 3 =

بستن

صرافی ملی ایران قیمت لحظه‌ای آخرین بروز رسانی 10:20:03*** 1398/05/26: قیمت فروش دلار 11700 تومان و قیمت فروش یورو 13200 تومان

تیتر اصلی روزنامه ها  شنبه 1398/05/26::: مردم سالاری: بریتانیا در جبل‌الطارق عقب‌نشینی کرد; آزادی نفتکش گریس 1; قاضی دیوان عالی جبل‌الطارق روز پنجشنبه با بیان اینکه درخواست آمریکا برای توقیف کشتی به دست دادگاه نرسیده، گفت: مجوز آزادی کشتی گریس ۱ را صادر کرده است. همچنین خبرگزاری هند نیز اعلام کرد که تمامی ۲۴ خدمه هندی کشتی گریس ۱ آزاد شده‌اند. *** شرق: موافقان و مخالفان سخنان کرباسچی; اصلاحات یا خروج از اصلاحات *** ایران: رفراندوم اجماع می‌خواهد; همه‌پرسی اگر چیز بدی بود، در قانون اساسی نمی‌آمد; محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری رفراندوم یا همه‌پرسی را موضوعی دانست که در قانون اساسی به صراحت بیان شده و به همین دلیل مسأله منفی نیست، اما اجرای آن را منوط به توافق ارکان نظام دانست.» *** اطلاعات: رئیس قوه قضائیه در جمع فرهیختگان و مسئولان قضایی کردستان: پایان عمر مفسدان اقتصادی فرا رسیده است; ۴۰ سال از انقلاب می‌گذرد؛ دوران آزمون و خطا سپری شده مطلقاً نباید اجازه داد کسی حریم قانون را بشکند *** ابتکار: با رای دادگاه عالی جبل‌الطارق، نفتکش گریس 1 آزاد شد; فرجام یک دزدی دریایی انگلیسی; در حالی که امروز مهلت توقیف کشتی نفتکش گریس 1 از سوی دادگاه جبل‌الطارق پایان می‌یافت، دولت محلی این منطقه که تحت قیمومیت بریتانیا قرار دارد، عصر پنجشنبه این ابر نفتکش حامل بیش از 2 میلیون بشکه نفت خام ایران را آزاد کرد. این اقدام در حالی صورت گرفت که اواسط هفته گذشته برخی از منابع خبری با بررسی و رصد سایت‌های ردیابی کشتی از تغییر مسیر گریس 1 به سمت مراکش و سپس دریای مدیترانه خبر داده بودند که این اخبار پس از ساعتی از سوی دولت محلی جبل‌الطارق تکذیب شد. *** کیهان: نفتکش ایران آزاد شد /مقاومت 20- مذاکره صفر; آزادی نفتکش ایرانی در تنگه جبل‌الطارق که شش هفته پیش با خباثت انگلیسی‌ها توقیف شده بود، نشان داد زبان دیپلماسی در دنیا، زبان اقتدار و قاطعیت است نه قدرت فروشی و التماس پس از آن. *** دنیای اقتصاد: تابلوی جدید تقاضای مسکن;  الگوی ساخت و ساز مناسب سالمندان; ترکیب جدید جمعیت ایران، تابلوی تقاضای آتی در بازار مسکن را به‌روز کرد. اطلاعات رسمی از آخرین آمارهای مربوط به میزان جمعیت و تعداد خانوار، حاوی ۶ نشانگر درباره ترکیب جمعیتی است که براساس آن می‌توان گفت: «پیر شدن» ایرانی‌ها در مسیر خلاف جهت رشد جمعیت «جوان» شتاب گرفته است. *** آرمان امروز:  كاهش قيمت‌ مسكن كليد خورد; کارشناسان می‌گویند در ماه‌های بهمن‌، اسفند و اردیبهشت‌ که جزو ماه‌های پرمعامله محسوب می‌شوند، شاهد عملکردهای هیجانی در بازار مسکن بودیم. اما هیچ‌گاه این هیجانات در بازار پایدار نمی‌ماند و آنگونه که از اظهارات بنگاهداران مسکن بر می‌آید پس از سومین ماه سال، کسادی در بازار مسکن حکفرما شده است. ***

چگونه در باغ خود یک گاو اهلی نگهداری کنیم؟

چگونه در باغ خود یک گاو اهلی نگهداری کنیم؟

آموزش نگهداری گاو در باغ، مزرعه یا ویلا

شما هم میتوانید یک گاو را در مزرعه خود نگه داری نمایید. گاوهای اهلی آرام و دوست داشتنی هستند اما برخی گاوها نیز خشن و عصبی هستند. نگهداری گاو در باغ مزیت و معایبی دارد که قبل از اقدام باید به انها فکر نمایید. اگر این مقاله را بخوانید به تمام سوالات شما پاسخ داده خواهد شد و شما توانایی تصمیم گیری را خواهید داشت.

 

 

 

چگونه ها را از ما بخواهید

ویکی چجور

پایگاه تخصصی چگونگی انجام کار


قسمت 1 - قبل از خرید یک گاو اهلی چه کارهایی باید کرد

قبل از خرید یک گاو اهلی چه کارهایی باید کرد

ابتدا به تمام محاسن و معایب نگهداری یک گاو فکر نمایید

نگهداری یک گاو کار پرهزینه ای است. ضمن اینکه باید مراقبت ها و کارهایی را مرتبا انجام دهید باید هزینه هایی را نیز مرتبا داشته باشید. با این حال شیر حاصل از نگهداری گاو بسیار مغذی و مفید و ارزان خواهد بود. اما برای شیر نیاز است که یک گاو نر برای جفت گیری نیز باشد که حمل و نقل گاو نر برای جفت گیری مشکل است. راه حل دیگر نیز لقاح مصنوعی است که کاری پرهزینه و نیازمند فرد متخصص می باشد.

 • گاوهای شیر ده به مقدار علوفه بیشتری نسبت به گاوهای گوشتی نیاز دارند.
 • گاوها مانند اسب ها به محیط بزرگی برای گردش و حرکت نیاز دارند.
 • مقدار علوفه گاوها بسیار حجیم بوده و میزان فضای زیادی را اشغال می کند.
قبل از خرید یک گاو اهلی چه کارهایی باید کرد

دلیل نگهداری گاو را در مزرعه خود بررسی نمایید

آیا شما گاو را برای شیر و لبنیات حاصل از آن می خواهید؟ آیا برای هرس کردن علف های هرز مزرعه؟ یا هر دلیل دیگر، اما قبل از شروع به خرید و نگهداری لازم است دلیل نگهداری گاو را بدانید.

قبل از خرید یک گاو اهلی چه کارهایی باید کرد

انتخاب جنسیت، سن و نوع گاو برای خرید

دانستن هدف اصلی نگهداری یک گاو در مزرعه، نوع گاوی که می خواهید نگهداری نمایید را مشخص می کند.

 • اگر شما گاو شیرده لازم دارید بهتر است آن را از یک گاوداری که محصولات لبنیاتی تولید می کند خریداری نمایید. گاوداری ها به نوع گاو و نژاد آن اهمیت داده و متخصص هستند لذا خرید از چنین محل هایی مناسب تر خواهد بود. دقت نمایید که گوساله (گاو خردسال) خریداری نکنید چرا که نگهداری گاو تا بزرگ سالی آن مشکل است و احنمال مرگ و میر بیشتر خواهد بود.
 • اگر شما گاو را برای تهیه گوشت آن می خواهید هیچ فرقی ندارد که شیرده باشد یا گوشتی به هر حال هر زمان که بزرگ و گوشتی مناسب داشت می توانید ذبح کنید. اما بهتر است از نژاد گوشتی خریداری نمایید تا به ازاء علوفه ای که می خورد گوشت بیشتری داشته باشد.
 • اگر شما گاو را صرفا برای هرس علفزارهای مزرعه خود می خواهید بهتر است گونه ای را انتخاب نمایید که غذای کمتری را نسبت به گونه های دیگر می خورد. به فکر زمستان نیز باشید.
قبل از خرید یک گاو اهلی چه کارهایی باید کرد

بررسی مکان نگهداری گاو

داشتن فضای لازم در مزرعه اهمیت بسیاری دارد. ایده آل ترین حالت داشتن فضایی بین 20 هزار تا 40 هزار متر مربع فضا برای نگهداری گاو است. اما در وسعت مزارع کوچک و باغ و ویلا تخصیص فضایی به اندازه 2000 متر مربع نیز کافی خواهد بود. در نظر داشتن یک سرپناه، مکان نگهداری علوفه، مکان شیر دوشی و فضایی برای چرا و حرکت از اهم موارد هستند.

قبل از خرید یک گاو اهلی چه کارهایی باید کرد

ساخت سر پناه و خرید غذای گاو

قبل از خرید گاو لازم است محوطه نگهداری گاو را با فنس دور تا دور ببندید و اگر حیوانات وحشی در آن اطراف زندگی کنند جلوی ورود آنها گرفته شود و نیز از خروج گاو از محوطه جلوگیزی شود. سر پناهی برای گاو جهت در امان ماندن از گزما و سرما و برف و باران تهیه نمایید. محلی برای نگهداری علوفه و غذا ترتیب دهید طوری که خشک بمانند و خراب نشوند.

قسمت 2 - انتخاب و خرید گاو

انتخاب و خرید گاو

آماده خرید شوید

به هنگام خرید حتما لازم است از فرد مطمئن و درستکاری گاو خریداری کنید تا در مورد اصالت گاو و امراض و جنسیت حقایق را گفته و بهترین را به شما بدهد. به هر حال هنگام خرید سوالاتی از فرد باید در مورد سلامت، واکسیناسیون، جنسیت، نژاد،گونه و تولید مثل آن بپرسید و ایده آل ترین را انتخاب نمایید.

قسمت 3 - نگهداری از گاو

نگهداری از گاو

تغذیه مرتب و مغذی گاو

ضمن ذخیره علوفه برای فصل زمستان باید اجازه دهید گاو از علوفه تازه تغذیه کند تا سلامت تر بماند. بعلاوه لازم است به حفظ سلامت مرتع خود نیز فکر کنید. اجازه ندهید گاو مرتع را زیاد چرا کند این امر سبب از بین رفتن علوفه آن قسمت خواهد شد.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

 1. Avatar
  behnaz_pasandideh - 2018/06/20 - 11:38 ق.ظ
 2. Avatar
  امیدمحمدزاده - 2018/06/21 - 12:21 ق.ظ
 3. Avatar
  احمد ستوده - 2019/04/29 - 2:59 ب.ظ
 4. Avatar
  Reza monireh - 2019/05/03 - 10:22 ق.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب


تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی; رئیس مرکز تحقیقات صرع دانشگاه مونستر آلمان تازه‌ترین جزئیات از ساخت داروی “درمان تومور مغزی” توسط متخصصان ایرانی با عنوان “نانودارو کورکومین” را تشریح کرد. پروفسور علی ‌گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در استان تهران، در پاسخ به این سؤال که نانوداروی کورکومین چگونه می‌تواند با تومور مغزی مبارزه کند، اظهار داشت: نانوداروی کورکومین که ماده اصلی آن زردچوبه است برای درمان سرطان مغز به‌کار می‌رود و حتی در علم قدیم و طب سنتی زردچوبه داروی ضدالتهاب معرفی شده و در تحقیقات زیادی که روی سلول‌های سرطانی مختلف انجام شده است ثابت شد زردچوبه نه‌فقط برای سرطان مغز بلکه در درمان سرطان‌های دیگر مانند سرطان پستان و سرطان روده هم مؤثر است.

خبرگزاری فارس: رابطه‌بازان و مفسدان در آینده کشور هیچ جایی ندارند; رئیس قوه قضائیه در مراسم تشییع شهدا، گفت: خون شهدا این نظام را تضمین کرده است، آینده از آنِ متقین است و پولداران و رابطه‌بازان و مستکبران و مفسدان در آینده هیچ جایی ندارند.