ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه درماتوزهای التهابی (Atopic Dermatitis) را تشخیص دهیم

چگونه درماتوزهای التهابی (Atopic Dermatitis) را تشخیص دهیم

خارش علامت مهم در A.D است که تشخیص آن بدون خارش مطرح نمی شود. احساس خارش به صورت حمله ای که ممکن است شدید بوده و کیفیت زندگی را تحت تأثیر قرار بدهد. گاهی خارش اشاره ای به Flare بیماری است. یک تعداد از محرک های ایمنولوژیک (مثل آئروآلرژن و غذا) و غیر ایمنولوژیک مانند گرما، تعریق، پشم، استرس های روانی، غذاهای معین، الکل و تماس با هوا Atmoknesis ممکن است در بیماران مبتلا به A.D خارش ایجاد نماید. اغلب بچه ها یک الگوی زمستانه با شعله ور شدن علائم در خلال زمستان و عده ای دیگر شعله وری نوع تابستانه دارند. علی رغم تلاشهای وسیع، مدیاتورهای خارش در آتوبیک درماتیت کاملاً مشخص نشده است.

مطالب مرتبط


گام 1 - کهیر

کهیر

ممکن است شدیداً خارش دار باشد و یا احساس خراشیدگی، سوزن سوزن شدن رخ بدهد. ضایعات اولیه و ویلهای سطحی کوچک مخصوصاً علامت دار هستند. هیستامین نقش اولیه را در احساس خارش در کهیر دارد. آنتاگونیستهای رسپتور H1 احساس خارش را و همچنین ویل را محو می سازند.

گام 2 - پسوریازیس

پسوریازیس

هرچند یک بیماری خارش زا نمی باشد ولی 85% بیماران از خارش ژانرالیزه رنج می برند و در مطالعه ای در آمریکا 79% بیماران از خارش رنج می برند. فاکتورهای برانگیزاننده در این بیماری شامل گرما، خشکی، تعریق و استرس می باشد. گزارش شده که پشت، اندامها، باسن و شکم شایعترین محل های خارش بودند. اما در مطالعه ای دیگر در بیماران بیمارستانی، اغلب سر بیشترین محل خارش بود. بیماران خارش خود را بصورت غلغلک، خزیدن، سوزش توصیف می نمایند و آنتی هیستامین بندرت موثر است. یک تعدادی از مدیاتورهای خارش مثل ماده IL2.NGF, P ممکن در پوست بیماران پسوریازیسی موجود می باشد که پیشنهاد کننده پاتوفیزیولوژی پیچیده در خارش پسوریازیس می باشد.

اطلاعات مطلب

  • پوست و مو
  • 465 بازدید
  • blankblankblankblankblank (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : هادی خانزاده - جمعه, 29 دسامبر 17, 12:23 ب.ظ
  • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب