گام 1 - چه لباسی را کجا بپوشید؟

چه لباسی را کجا بپوشید؟

محیط کار را با محفل مهمانی اشتباه نگیریدو لباس تنگ و جلب توجه کننده نپوشید که علاوه بر عذاب خودتان, مخاطب تان را هم در برقراری ارتباط دچار مشکل می کنید, تا آنجا که می توانید تمیز, باوقار و آراسته باشید.

در مسافرت,کفش راحت و لباس سبک بپوشید.گوشواره سنگین,شلوار تنگ و دستمال گردن, سفرتان را خراب می کند. اگر هم دوست دارید عکس های زیبایی از سفر داشته باشید, لباس های شاد و درخشان انتخاب کنید تا یادگاری جذاب تری داشته باشید.

چه لباسی را کجا بپوشید؟

دید و بازدیدهای عصرانه, جای مناسبی برای لباس های سبک و شاد و گلدار خانم ها و پیراهن های راحت و روشن برای آقایان است. در مهمانی های شام خانوادگی هم می توان به همین گونه لباس پوشید

چه لباسی را کجا بپوشید؟

پوشیدن کفش پاشنه بلند و نوک تیز را در سفر و محیط کار فراموش کنید.برای چنین جاهایی,کفش با پنجه گرد مناسب تر است و اگر سن شما بالای پنجاه سال است و کمی زانو درد هم دارید,بدانید که کفشتان باید کمتر از سه سانتی متر پاشنه داشته باشد.

چه لباسی را کجا بپوشید؟

افراد خانواده محکوم نیستند که همیشه شما را با کهنه ترین و لکه دارترین لباستان ببینند. خسیس بازی درنیاورید! از کمد بیرون بیاورید و در خانه بپوشید تا هم روحیه خودتان بالا برود و هم اعضای خانوادتان خوشحال شوند.

چه لباسی را کجا بپوشید؟

همواره لباسی بپوشید که کاملا اندازه شما باشد.

پوشیدن لباس های بزرگ تنها اندام شما را اغراق آمیز تر جلوه داده و آن ها را پنهان نمی کند.

بیشتر سعی کنید اگر کمر باریکی دارید از کمربند استفاده کنید.

پارچه های سنگین مانند پشمی ، بافتنی و چرمی شما را سنگین وزن تر جلوه می دهند.

پارچه های سبک وزن مانند کتان ، نخی شما را لاغرتر جلوه می دهند.

رنگ های تیره شما را لاغرتر و کوچک تر می کنند.

رنگ های روشن شما را بزرگتر و حجیم تر می کنند.

لباس های بالاتنه و پایین تنه یکرنگ شما را لاغرتر جلوه می دهند.

لباس های بالاتنه و پایین تنه با رنگ های متفاوت شما را بلند قدتر می کند.

لباس های یقه بلند و گردنبدهای کوتاه، گردن را کوتاه تر می کند.

روسری که به سمت پایین آویزان شده باشد، قد شما را بلندتر جلوه می دهد.

لباس با خطوط افقی شما را چاق تر و با خطوط عمودی شما را لاغرتر جلوه می دهد.

گام 2 - لباس هایتان درباره شما چه می گویند ؟

لباس هایتان درباره شما چه می گویند ؟

بد لباس و ژولیده ، چاق و بدقواره ، قدیمی ، ممکن است با پوشیدن یک لباس نامناسب همه این ویژگی ها را به دیگران نشان دهید.گاهی اوقات نوع لباس پوشیدنمان ، ما را آشفته نشان می دهد یا معانی مختلفی را به فکر طرف مقابلمان القا می کند.پوشیدن یک کت سفید و پیراهنی که با آن هماهنگ شده باشد ، به شخص مقابل این تصور را القا می کند که شما فردی خوش لباس ،مبادی آداب ، خوش سلیقه و مقید هستید ،اما در واقع شاید شما چنین شخثیتی نداشته باشید.

لباس هایتان درباره شما چه می گویند ؟

ممکن است شما یک کت مشکی و بلوز سفید قدیمی به تن کنید و هر که شما را می بیند فکر کند که در پوشیدن لباس بی سلیقه هستید و در انتخاب لباس هایتان هیچ قانونی را رعایت نمی کنید. در واقع شبیه به یک گارسون رستوران می شوید.ممکن است مدل موی شما بسیار زیبا اما متعلق به ده سال قبل باشد و شما یک چهره قدیمی و از مد افتاده را برای دیگران به نمایش بگذارید.درست است که زیبایی و راحتی مهم ترین اصل انتخاب یک نوع لباس و آرایش است اما شما که دوست ندارید دیگران شما را یک آدم قدیمی و بد لباس بدانند ؟حتی بعضی وسایل و لوازم خانه با قیمت ارزان بسیار شیک و زیبا به نظر می رسند در حالی که ممکن است یک وسیاه گران قیمت و آنتیک بسیار بدقواره باشد. در واقع هر زمان که یک سبک جدید رواج می یابد ، این فرصت را برای ما ایجاد می کند که بتوانیم خود را در شرایط مختلف ببینیم.

لباس هایتان درباره شما چه می گویند ؟

همچنین انتخاب سبک جدید و جدا شدن از سبک و سیاق قدیمی تان باعث می شود احساس سرزندگی و تنوع داشته باشید.حتی هنرپیشه ها نیز گاهی نیاز دارند که از سبک قدیمی شان دست بردارند. زمان تغییر می کند و مفاهیم هم متفاوت می شود.یک طراح قدیمی مد به نام “جیمز لاوز” می گوید: تاریخ مد توضیح می دهد که چه بر سر شکل و جنس لباس ها آمده ، وی می گوید بعد از اینکه یک سبک جدید وارد دنیای مد می شود همه ازآن استقبال می کندد ، تعریف پشت تعریف ، اما درست پس از یک سال همه از آن خسته می شوند. ده سال بعد ، دیگر نشانی از آن نمی بینید. بیست سال بعد آن سبک مضحک و خنده دار می شود ، پنجاه سال بعد ،این فاصله زمانی باعث می شود آن مد دوباره مورد توجه قرار بگیرد و برخی دوباره به فکر بازگرداندن آن می افتند.

بعضی لباس ها حتی قابلیت اولین ورود به دنیا را هم ندارند. یک چشم تیزبین ، یک دوست مورد اعتماد ولی صریح و لیستی از لباس هالی غیرقابل پوشش ، سه آینه ای هستند که می توانید به کمک آن ها یک لباس و پوشش مناسب برای خود انتخاب کنید که به درستی گویای شخصیت شما باشد.