ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه خورشت ترشه سماق بپزم؟

چگونه خورشت ترشه سماق بپزم؟

خورشت ترشه سماق

 

سینه مرغ ۳ عدد  .  سبزی خورشت ۵۰۰ گرم  .  پیاز ۲ عدد لوبیا قرمز ۱ فنجان

ابغوره ۱ فنجان  .  سماق ۵ قاشق غذاخوری  .  غوره ۱ فنجان  .  سیر ۵ حبه  .  نمک مقدار لازم

مطالب مرتبط


گام 1 - طرز تهیه

سیرها و پیاز هارا ریز خرد کنید و درون روغن تفت دهید تا نرم شوند سپس سینه های مرغ ، 3 قاشق سماق و نمک اضافه کنید و با حرارت ملایم به مدت 10-15 دقیقه تفت دهید تا رنگ مرغ ها تغییر کند.

480675047-talab-ir

 

گام 2 -

پس از تغییر رنگمرغها میتوانید لوبیاها را بهمراه 4 لیوان اب اضافه کنید ، حرارت را زیاد کنید تا خورشت شروع به جوشیدن کند سپس حرارت را کم کنید و به مدت 2 ساعت بگذارید خورشت بپزد.

download

گام 3 -

سبزی ها را ریز خرد کنید و درون روغن به مدت 10 دقیقه سرخ نمائید ، 1 قاشق سماق را به سبزی های سرخ شده اضافه کنید و خوب مخلوط نمائید سپس از روی حرارت بردارید.

download (1)

گام 4 -

پس از 2 ساعت و زمانی که لوبیاها نرم شدند میتوانید سبزی ها تفت خورده را بهمراه ابغوره و غوره ها و 1 قاشق باقی مانده سماق را اضافه کنید ، تمام مواد را به ارامی مخلوط کنید و با حرارت کم اجازه دهید خورشت جا بیفتد ( به روغن بیفتد ) سپس با برنج سرو نمائید.

2015513119170a

گام 5 -

نکته ها : سبزی این خورشت همانند خورشت قورمه سبزی شامل ( تره ۱۵۰ گرم + جعفری ۱۵۰ گرم + گشنیز ۱۰۰ گرم + اسفناج ۵۰ گرم + شنبلیله ۵۰ گرم )است ، البته اصل این غذا با سبزی معروف شمال ( سبزی مرغ ترش ) تهیه میشود اما اگر در دسترس ندارید از ترکیب سبزی های گفته شده استفاده کنید.

 

سماق را بیش از اندازه نریزید چون خورشت شما تلخ مزه خواهد شد ، سماق خاصیت درمانی دارد و برای سلامت اندام ها مفید است اما همانند زعفران مصرف زیاده از حد ان مضر میباشد ؛ در صورتی که غوره در دسترس ندارید میتوانید مقدار ابغوره را 2 برابر کنید.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب