ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

14 + 13 =

بستن
بستن

چگونه خود را باور داشته باشیم ؟

چگونه خود را باور داشته باشیم ؟

خودباوری زمانی برای شما سخت خواهد شد که شما افکار منفی در مورد همه چیز دارید و تا زمانی که نتوانید بر این افکار منفی غلبه کنید این روند ادامه خواهد داشت . اگر شما اعتقاد ندارید دنیایی که در زندگی می کنید زیباست زبیایی ها را مانند طبیعت ، آسمان ، گلها به خود نشان دهید و سعی کنید که از این زیبایی ها لذت ببرید .

مطالب مرتبط


گام 1 - دیدگاهای مثبت را پرورش دهید

دیدگاهای مثبت را پرورش دهید

یک لیست تهیه کرده و در آن موفقیت های خود را بنویسید این کار باعث می شود که خودباوری شما تقویت شود . بعد از اینکه لیست را آماده کردید بررسی کنید که شما چگونه آن موفقیت هارا بدست آورده اید چه تجربه ها و مهارت هایی از آن موفقیت کسب کرده اید .

دیدگاهای مثبت را پرورش دهید

 با کسانی حرف بزنید که شما را دوست دارند .اگر شما استعداد ها و توانایی های خود را باور ندارید با کسی که شما را دوست دارد حرف بزنید . نقاط قوت شما را می گوید و این کار باعث می شود که شما به خودتان اعتماد داشته باشید .

دیدگاهای مثبت را پرورش دهید

 علت هایی برای دوست داشتن خود پیدا کنید . اگر شما همیشه دیگران را تحسین کنید برای شما سخت خواهد بود که به خودباوری برسید سپس کسانی که شما را تحسین می کنند فکر کنید .

دیدگاهای مثبت را پرورش دهید

 هدف های واقعی داشته باشید . هدف هایی که واقعی باشند و بطوریکه شما قادر به انجام آنها باشید باعث می شوند که به قدرت خود باور داشته باشید برای رسیدن به هدف واقع گرایانه باید تلاش بیشتری بکنید و کارهایی را بکنید که شاید در گذشته انجام نمی دادید .

دیدگاهای مثبت را پرورش دهید

 در آخر روز به کارهایی که از صبح انجام داده اید فکر کنید اگر شما از عملکرد خود راضی نبوده اید باید یاد بگیرید که از راه های دیگری برای توسعه خودباوری استفاده کنید .

دیدگاهای مثبت را پرورش دهید

 ثابت قدم بمانید . بعضی مواقع فکر می کنید که اگر درکاری شکست خوردید باید تسلیم شوید یا اگر به هدف موردنظر نرسیدید باید از تلاش دست بردارید درحالیکه اصلا اینگونه نیست شما باید سماجت به خرج داده و اصلا تسلیم نشوید . به یاد داشته باشید که موقعیت ها با شکست های پی در پی اتفاق می افتند .

گام 2 - عادت های خوب را تقویت کنید

عادت های خوب را تقویت کنید

 با مردم ارتباط برقرار کنید تحقیقات نشان داده است که ارتباط برقرار کردن با مردم باعث رشد خودباوری می شود زیرا هنگامی که شما با آنها ارتباط برقرار می کنید داشته های خود را با یکدیگر به چالش می کشید و باعث تقویت خودباوری می شود . همچنین وقتی که شکما نا امید هستید دیگران می توانند شما را امیدوار کنند و با تجربه های مختلف آنها آَشنا شوید

عادت های خوب را تقویت کنید

 درباره خود مثبت فکر کنید با کسانی که باعث می شوند شما حس منفی به خود داشته باشید قطع رابطه کنید . از گفتن کلمه هایی مانند "هیچ کس مرا دوست ندارد" ، "من تنها هستم" ، "من بازنده هستم" پرهیز کنید این حرف ها باعث از دست دادن اعتماد به نفس می شود .

عادت های خوب را تقویت کنید

 راه هایی برای پیشرفت پیدا کنید . بعضی مواقع ممکن است که هیچ فکری برای پیشرفت به ذهنتان نرسد در اینصورت به راهتان ادامه دهید و نگذارید افکار منفی بر شما غلبه کند بعضی اوقات نیاز است که مسیرتان را عوض کنید و یا از روتین خارج شوید .

عادت های خوب را تقویت کنید

 اجازه دهید که خواسته هایتان عملی شود به طوری برنامه ریزی کنید که زمان کافی برای رسیدن به خواسته ها در زمان مناسب آنهارا داشته باشید . اگر شما به خواسته ها و هدفهایتان برسید و موفق شوید برای رسیدن به هدف های بزرگتر تلاش خواهید کرد .

عادت های خوب را تقویت کنید

 بروی افکار مثبت تمرکز کنید روانشناسان به این نتیجه رسیده اند که فکر نکردن به رخداد های منفی باعث می شود که ما افکار مثبت و اتفاق های مثبت را از دست بدهیم

عادت های خوب را تقویت کنید

 کارهای سخت انجام بدهید . اگر شما کارهایی را انجام دهید که از قبل بلد بودید و آسان هستند باعث می شود فکر کنید که نمی توانید کارهای دشوار را انجام دهید . خودتان را به چالش بکشید و کار هایی که برایتان دشوار است و یا همیشه از انجام دادن آن می ترسید انجام دهید .

عادت های خوب را تقویت کنید

 به دیگران کمک کنید . با کمک کردن به دیگران تشخیص می دهیم که ما قادر به انجام چه کارهایی هستیم و احساس خشنودی می کنیم و اعتماد به نفس و خودباوری ما توسعه پیدا می کند .

اطلاعات مطلب

  • روانشناسی
  • 723 بازدید
  • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - جمعه, 18 می 18, 1:50 ب.ظ
  • دریافت فایل

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب