ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

19 − 2 =

بستن
بستن

چگونه خودمان را دوست داشته باشیم ؟

چگونه خودمان را دوست داشته باشیم ؟

بعضی مواقع به نظر می رسد که فرد خود را دوست داشتن بسیار سخت تر از این است که دیگران را دوست داشته باشیم اما خود را پذیرفتن (خودرا دوست داشتن) یک عامل مهم است که باعث میشود آدم بتواند با افراد روابط اجتماعی بهتری داشته باشد .

مطالب مرتبط


گام 1 - خدای درونتان را توسعه دهید

خدای درونتان را توسعه دهید

 به باورهای منفی درونتان غلبه کنید بعضی از افراد همیشه به چیز های منفی فکر می کنند . همیشه نیمه خالی لیوان را در نظر می گیرند اینکار باعث می شود که شما خود را باور نداشته باشید .

خدای درونتان را توسعه دهید

 از کمال گرایی پرهیز کنید بعضی از مردم کمبود های خود را بیشتر از آن چیزی هست میبینند اگر شما کمبود های خود را بیشتر از داشته هایتان در نظر بگیرید سه گام زیر را انجام دهید .

 • این نوع طرز تفکر را متوقف کرده و برای رسیدن به هدف های خود تلاش کنید .
 • از نتیجه نهایی کار هراس نداشته باشید
 • قدر داشته هایتان بدانید و برای رسیدن به هدف های دیگرتان تلاش کنید .
خدای درونتان را توسعه دهید

 فیلتر های منفی موجود در خود را از بین ببرید . تمرکز کردن روی فکر های منفی یک عادت بد است اگر شما فکر کنید که همه اتفاقات بد برای شما اتفاق می افتد در واقع شما اتفاقات منفی را جذب می کنید . و متاسفانه باعث می شوید که اتفاقات بد رخ بدهد .

خدای درونتان را توسعه دهید

 هیچوقت برای خودتان لقب انتخاب نکنید و خود را با نام های منفی صدا نکنید مثلا اگر شما بگویید که من کسی هستم که شکست خورده ام یا من سر به هوا هستم این کار باعث می شود که شما رفته رفته این عادت را یاد بگیرید و سر به هوا شوید.

خدای درونتان را توسعه دهید

 هنگام فکر کردن به چیزی تصور نکنید که آخر کار یا پروژه به بدترین شکل به اتمام می رسد زیرا این کار باعث می شود که شما اعتماد به نفس کافی برای انجام ادامه کار نداشته باشید همیشه حقیقت را ببینید و واقع بین باشید .

خدای درونتان را توسعه دهید

 آنچه از ذهنتان می گذرد را بنویسید . متوجه شدید که به چیزهای منفی فکر میکنید منبع این فکررا تشخیص دهید و راه حلی برای درست کردن آن پیدا کنید .

 • برای مثال اگر شما یادتان رفته که به کسی ایمیل بزنید ممکن است به خودتان بگویید که من چقدر "گیجم" در این صورت این را در دفتر بنویسید و بگویید که چگونه می توانم این شکل را حل کنم شاید با تنظیم یک هشدار بتوانید این مشکل را حل کنید .

گام 2 - دوست داشتن خودتان را تمرین کنید

دوست داشتن خودتان را تمرین کنید

 توانایی ها قابلیت های مثبت خود را بنویسید و هرروز آنها را به خودتان یاد آوری کنید ممکن است این کار برای کسانی که همیشه منفی فکر می کنند . سخت باشد اما سعی کنید که توانایی ها و رفتار های خوب و مثبت خود را در یک لیست بنویسید و هروز به آن قابلیت هایی اضافه کنید .

دوست داشتن خودتان را تمرین کنید

 زمان را به خودتان هدیه دهید هنگامیکه زمان را برای دوست داشتن خود و خود باوری صرف می کنید فکر نکنید که زمان خود را هدر داده اید زیرا در طول زندگی مهم ترین اصل این است که انسان خود را دوست داشته باشد .

دوست داشتن خودتان را تمرین کنید

 برای خودتان جشن های کوچک بگیرید . و خودرا تشویق کنید قسمت با مزه و دوست داشتنی این مرحله است که خودتان را تشویق کنید و به خودتان روحیه دهید .

دوست داشتن خودتان را تمرین کنید

 برای مقابله با فکر های منفی برنامه ریزی کنید . رفتار هایی که باعث می شود شما منفی فکر کنید را در یک لیست سعی کنید که راه های منطقی برای مقابله با آنها پیدا کنید مثلا اگر شما با رئییس خود حرف می زنید باید دلیل این کارتان را پیدا کرده و آن را حال کنید .

دوست داشتن خودتان را تمرین کنید

 به یک روانشناس مراجعه کنید . تعریف کردن و توضیح دادن فکر های منفی ، ضعف ها و مشکلات به دیگران باعث می شود که آرامش پیدا کنید همچنین روانشناس با تجربه هایی که دارد می تواند در این زمینه به شما کمک کند

دوست داشتن خودتان را تمرین کنید

 هرروز رفتار های مثبت را با خودتان تکرار کنید در روزهای اول تکرار رفتار ها و توانایی هایتان باعث می شود که حس مثبتی به خود داشته باشید سپس رفته رفته یاد می گیرید که خودتان دوست داشته باشید به خود اعتماد داشته باشید .

اطلاعات مطلب

 • روانشناسی
 • 515 بازدید
 • blankblankblankblankblank (3 votes, average: 5,00 out of 5)
  blankLoading...
 • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - چهارشنبه, 23 می 18, 12:20 ب.ظ
 • دریافت فایل

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب