ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه خطاهای شایع در لباس پوشیدن را بدانیم ؟

چگونه خطاهای شایع در لباس پوشیدن را بدانیم ؟

در این بخش خطاهای شایع درباره ی پوشش و آراستگی را مطالعه می کنیم .

مطالب مرتبط


گام 1 - خودتان باشید ، تقلید نکنید

خودتان باشید ، تقلید نکنید

وقتی ستاره ای در تلویزیون یا روی جلد روزنامه ای با لباس و تیپ خاصی ظاهر می شود،گاهی از فردا همان لباس مد می شود.یا بعضی اوقات در تلویزیون و یا مجلات چیزهایی می بینید که فکر می کنید در عالم واقعیت هم می توان از آنها استفاده کرد. تمام آن چیزی که در شبکه های مد و مجلات لباس می بینید را نمی توان در عالم واقعیت پیدا کرد. اگر بخواهید از تمام ترفندها و مدل های دنیای مد در عالم واقعیت استفاده کنید، ممکن است همین ظاهر خوبی را هم که دارید از دست بدهید. بهترین مدل این است که شما بتوانید به کمک آن شخصیت تان را پیدا کنید. همچنین جدا از تمام مدل ها ، مدلی را انتخاب کنید که تنها برازنده شماست و به شما ظاهر جذاب و مناسب می دهد. برای کاهش اشتباهات در وضع ظاهری ، به یازده خطای شایع در لباس پوشیدن پرداخته ایم.

خودتان باشید ، تقلید نکنید

تقلید کورکورانه از لباس پوشیدن ستاره ها

چشم بسته از مدل لباس,مو و آرایش ستاره ها پیروی کردن ,اشتباه شماره یک به شمار می آید. چون ممکن است آن لباس به شما نیاید و با فرم بدنی و شخصیت شغلی و اجتماعی شما مطابقت و هماهنگی نداشته باشد و آن مدل لباس پوشیدن در دنیای معمولی جالب و دلنشین نباشد. بهتر است بجای آن لباسی بپوشید که به شما بیاید و مطابق میل و سلیقه شما باشد و در آن احساس راحتی کنید و خود خودتان باشید.بنابراین از مدل لباس هایی استفاده کنید که هیچ گاه از مد نمی افتد.مزیت این مدل ها این است که هر چند سال یک بار دوباره مد می شوند و شما همیشه می توانید از آن ها استفاده کنید. یک پیراهن کوتاه مشکی یا یک بلوز سفید از آن دسته لباس هایی هستند که همیشه به کار می آیند. اما برخی لباس ها مانند بلوزهایی با اپل های بزرگ در سرشانه ها ازآن نوع مدل هایی هستند که باید در انتخاب آن ها احتیاط کرد.

خودتان باشید ، تقلید نکنید

پوشیدن شلوارهای خیلی بلند یا خیلی کوتاه

اگر سری به فروشگاه های لباس بزنید,انواع شلوارهای جین و پارچه ای را خواهید یافت که بعضی خیلی بلند و بعضی خیلی کوتاه هستند. باید متناسب با قدتان شلوارتان را انتخاب کنید.اگر دوست دارید خوشتیپ به نظر بیایید, شلوارهای خیلی بلند را با کفش های صاف استفاده نکنید چون هم جلوه زیبایی ندارد و هم لبه شلوار در تماس با زمین فرسوده و کهنه می شود. شلوارهایی که کوتاه تر از مچ پا می ایستند نیز مناسب نیستند چون قدتان را کوتاهنشان می دهند. بهترین قد شلوار , شلواری است که تا قوزک پایتان را بپوشاند چرا که آنرا با هر کفشی بپوشید,زیبا خواهد شد,دقت کنید پایین شلوار اندکی روی کفشتان بیفتد.

خودتان باشید ، تقلید نکنید

استفاده از زیورآلات زیادی

در دنیای مد, یک مدل زیبا آن است که زیورآلات کمتری دارد. پس سعی کنید شماهم همواره این نکته را در نظر داشته باشید. اگر بالا تنه بزرگی دارید,از گردنبندهای بزرگ و زنجیرهای بلند استفاده نکنید. به علاوه کمربندهای بزرگ و ضخیم برای خانم هایی که پهلوهای بزرگی دارند اصلا مناسب نیست.زیورآلات لباس شما باید به گونه ای باشد که دیگران را به طرف شما جذب کند نه این که آن هارا فراری دهد.این روزها استفاده از طلا و جواهرات اصلی و بدلی مانند قدیم رواج ندارد. تا می توانید از زیورآلات کمتر , ساده تر و ظریف تری انتخاب کنید.اگر به یک مهمانی در طول روز دعوت شدید, یک گوشواره حلقه ای یا دکمه ای کفایت می کند.اگر زیورآلات زیادی ندارید یا تهیه آن ها برایتان دشوار است, به سراغ خرید ساعت هایی بروید که طرح های نگین یا مروارید دارند و علاوه بر ساعت بودن,نقش زیورآلات را هم انجام می دهند.بنابراین زینت آلات خود را تا حد امکان کم کنید.

گام 2 - همیشه به یک تیپ لباس بپوشید!نه تنگ و نه گشاد

همیشه به یک تیپ لباس بپوشید!نه تنگ و نه گشاد

پوشیدن لباس اسپرت با لباس رسمی و برعکس

اگر محل کارتان تا ایستگاه مترو فاصله زیادی دارد و شما نمی توانید با کفش رسمی این مسافت را طی کنید ، به این فکر نیفتید که با کت و شلوار ، کفش اسپرت بپوشید. این خطال شماره چهار تیپ زدن است.هیچ وقت لباس اسپرت را با لباس و کفش رسمی نپوشید. شلوار پارچه ای ، کفش چرمی مردانه و کت شلوار پارچه ای از شما یک تیپ رسمی می سازد که مناسب جلسات اداری و مهمانی های رسمی تر است ولی اگر می خواهید همراه همسرتان در تعطیلی آخر هفته به سینما یا پارک بروید و یا در یک مهمانی خانوادگی خودمانی شرکت کنید ،شلوار جین ، کفش اسپرت و یک دست پیراهن اسپرت هم می تواند مناسب باشد.

همیشه به یک تیپ لباس بپوشید!نه تنگ و نه گشاد

پوشیدن لباس های خیلی تنگ یا خیلی گشاد

این که شما لباسی از بهترین مارکی که در بازار است ،بخرید و بپوشید و یا این که لباسی مطابق آخرین مد روز بپوشید حتی اگر برایتان خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشد ، شما را گرفتار خطای شماره پنج لباس پوشیدن می کند. بهترین لباس ، لباسی است که طوری به تن شما بنشیند که گویی برای شما دوخته شده است. فرم بدنتان را هنگام خرید لباس به یاد داشته باشید و لباسی نخرید که به تنتان زار بزند ! و یا نقض های احتمالی بدن شما را بیشتر نشان دهد.

همیشه به یک تیپ لباس بپوشید!نه تنگ و نه گشاد

همیشه یک تیپ لباس پوشیدن

فکر می کنید فقط یک رنگ و مدل روسری به شما می آید و دست از سر یک روسری ، شال و یا یک رنگ خاص برنمی دارید و یا فکر می کنید اگر تیپ اسپرت بزنید اطرافیان که عمری شما را با تیپ رسمی دیده اند به شما با تعجب نگاه خواهند کرد؟ لطفا دست بردارید! قالب های قدیمی را بشکنید. مدل ها و رنگ های دیگر را تجربه کنید شاید بیشتر به شما بیایند. اگر همیشه از یک مغازه خرید می کنید ، شجاعت به خرج دهید و این بار برای خرید لباس به فروشگاه های دیگر سر بزنید. به طرز لباس پوشیدن روز در خیابان محل کار ، مجلات یا تلویزیوت دقت کنید و ایده های جدیدی برای لباس پوشیدن بگیرید.

گام 3 - لباس های رنگارنگ نپوشید

لباس های رنگارنگ نپوشید

پوشیدن رنگ هایی که به شما نمی آید

رنگ سال بنفش است ؟ مشکی است ؟ زرد است ؟ اصرار دارید حتی اگر این رنگ ها به پوست شما نمی آیند آن ها را بپوشید ؟بهترین رنگ لباس رنگی است که با رنگ پوست شما مکمل باشد. اگر شما لباسی با رنگی که با پوستتان هماهنگی ندارد بپوشید ، ممکن است چین و چروک ها و خط و خطوط چهرتان بیشتر به چشم بیایند یا رنگ پوست تان را زرد و مرده نشان دهد. رنگ لباس هایتان را به نحوی انتخاب کنید که درآن با طراوت و سالم به نظر برسید.

لباس های رنگارنگ نپوشید

رنگارنگ لباس پوشیدن

در انتخاب تعداد رنگ هایی که در لباس و کفش و روسری یا مانتو و شلوار و کت تان به کار می برید, دقت کنید.طوری لباس نپوشید که وقتی کسی به شما نگاه می کند,یاد رنگین کمان بیفتد. استفاده از حداکثر سه رنگ لباس در یک سر تا پا مناسب است.

لباس های رنگارنگ نپوشید

پوشیدن کفش های کثیف

شاید خیلی پیش پا افتاده بیاید ولی کفش تمیز یکی از اصل های مهم در خوش تیپی است. کفش چرمی خاکی و واکس نخورده و یا کفش اسپرت گلی, حسابی شما را از چشم می اندازد. به یاد داشته باشید پاکیزگی رکن اول خوش تیپی است.

نپوشیدن جوراب با کفش

این خطا را اصلا مرتکب نشوید چون حسابی شما را بدتیپ می کند. هیچ وقت کفش رسمی را بدون جوراب نپوشید و فراموش نکنید که می توان آقایان خوشتیپ را از جوراب هایشان شناخت.

لباس های رنگارنگ نپوشید

تو گذاشتن لباس ها

شاید مادرتان برای کوتاه کردن بلوز یا شلوارتان لبه های آن را تو دوزی کرده باشد اما بهتر است هیچوقت این کار را نکنید.

اطلاعات مطلب

  • مد و فشن
  • 873 بازدید
  • blankblankblankblankblank (9 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : علی محمودزاده - سه‌شنبه, 30 می 17, 8:52 ب.ظ
  • لطفا به روز باشید

دیدگاه کاربران

  1. حکیمه فولادپنجه - 2019/08/18 - 8:55 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب