ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

یازده − 9 =

بستن
بستن

چگونه خدمات به مشتریان را بهبود بخشیم؟

چگونه خدمات به مشتریان را بهبود بخشیم؟

مطالب مرتبط


گام 1 - شناخت محصول خود

شناخت محصول خود

شناخت کامل محصولی که تولید نموده اید یا سرویسی که آن را ارایه می دهید بسیار مهم و ضروری می باشد تا مشتریان را به خوبی راهنمایی نمایید تا مشکل را برطرف نماید. پژوهش محصولات جدید و بطور معمول خطوط تولید را ببرسی نمایید و جزییات را بخاطر بسپارید و مشخصات کالا یا خدمات خود را به طور کامل بشناسید.

گام 2 - استفاده از زبان مثبت

 استفاده از زبان مثبت

هرگز به مشتری نگویید که شما پاسخ را نمی دانید یا نمی توانید کاری انجام دهید زمانی که از شما چیزی میخواهند. این پاسخ دادن منفی و مردود است و باعث می شود که مشتری شما ایمان خود به این که شما می توانید مشکل او را حل نمایید از دست می دهد. این را همیشه به مشتریان خود بگویید که وقتی مشکل آن ها را حل می نمایید احساس خوبی به شما دست می دهد و خوش حال می شوید که نیازهای مشتریان را حل می نمایید.

 استفاده از زبان مثبت

شناخت مشتریان نیز می تواند راه گشا باشد. با مشتریان خود ارتباط شخصی برقرار نمایید تا به ان ها این را ثابت نمایید که شما برای حل نیازمندی وی تمرکز نموده اید. اسم مشتریان را از آن ها بپرسید و خود را معرفی نمایید. سعی کنید همواره هویت مشتری خود را بشناسید و اطلاعاتی از کسب و کار را در اختیارشان قرار دهید. ایجاد رابطه دوستانه و شخصی با مشتریان می تواند منجر به تبدیل وی به مشتری وفادار شما گردد.

گام 3 - محول کردن به شرکت دیگر در صورت ضروری بودن

محول کردن به شرکت دیگر در صورت ضروری بودن

نکته مهمی که در خدمات دادن به شمتریان باید مدنظر داشته باشیم این است که زمانی که مشتری و کاربری مشکلی دارد که ما قادر به حل و رفع نیازمندی وی نمی باشیم او را به شرکتی که می تواند مشکلش را حل نماید لینکو بدهیم و با آن ارتباط برقرار نماییم تا خدمات ضروری را از آن ها کمک بگیریم.به مشتری بگویید که او را به نمایندگی متصل کرده و با آن ها ارتباط برقرار نمایید تا مشکل وی را حل نمایند.

گام 4 - گوش دادن به مشتری

گوش دادن به مشتری

به حرف های مشتری خود خوب گوش دهید. به مشتری ناراضی و ناراحت اجازه دهید که به شما بیان نماید که مشکل وی چیست  یا چرا یک محصول یا خدمات به موقع تحویل داده نشده است. هرگز حرف های مشتریان را قطع ننمایید چرا که ممکن است این احساس به مشتریان دست دهد که شما به حرف های او گوش نمی دهید. از مشتری سوال بپرسید تا بداند که حواس شما به وی می باشد و به وی اجازه دهید تا کامل برای شما مسله را بیان نماید.

گام 5 - قبول اشتباهات

قبول اشتباهات

درصورتی که اشتباه از جانب شما می باشد به آن اعتراف نمایید. پذیرفتن اشتباه بخش جدایی ناپذیر از ارایه خدمات به مشتریان می باشد چرا که هیچ شرکتی کامل نمی باشد. هرگز حالت تدفاعی نگیرید که مشکل از شما نبوده بلکه اگر اشتباه از جانب شما بوده آن را پذیرفته و به آن اعتراف نمایید. در عوض بابت خطای به وجود آمده عذرخواهی نمایید و توضیح دهید که چگونه می خواهید مشکل را رفع نمایید.

اطلاعات مطلب

  • دنیای کار
  • 391 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - دوشنبه, 05 فوریه 18, 7:55 ب.ظ
  • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

  1. blank
    مونسی - 2019/08/19 - 9:35 ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب