ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

دو + 3 =

بستن
بستن

چگونه خانواده ی روحانی(معنوی) خوشحالی داشته باشیم؟

چگونه خانواده ی روحانی(معنوی) خوشحالی داشته باشیم؟

در این دوران مدرن و فرهنگ رقابتی و تغییرات تکنولوژیکی در معرض تهدید خانواده قرار دارد. بسیاری از خانواده ها از چنین مسائلی مانند جدایی، آشفتگی، خودخواهی و برخی از خشونت های خوانوادگی رنج می برند. که این عوامل از طریق آموزش سنتی و تلویزیون و محل زندگی افراد به وجود می اید.در این مقاله، شما یاد خواهید گرفت چگونه یک خانواده روحانی (معنوی)خوشحال داشته باشید.

 

مطالب مرتبط


گام 1 - داشتن خانواده روحانی شاد

داشتن خانواده روحانی شاد

ایجاد یک هویت خانوادگی. هویت خانوادگی با همدیگر می تواند حس یکپارچه را به عنوان یک خانواده ایجاد کند. با پیدا کردن یک شعار خانوادگی که به هر یک از اعضای خانواده ، به روش کلمات، ایده ها یا بازتاب ها کمک کرده است، شروع کنید. 

 شعار خانوادگی شما چیست؟ بیانیه ای از دیدگاه خانوادگی بنویسید. اهداف و رویاهای خانواده خود را شرح دهید. همچنین آنچه خانواده تان دوست دارد آن ها  را بنویسید.

 

 

داشتن خانواده روحانی شاد

همکاری. یک خانواده شاد به کار تیمی بستگی دارد. هر عضو خانواده باید احساس کند که او علاقه مند به داشتن یک زندگی شاد با خانواده است. اینکه چگونه میتوانید با هم به عنوان یک تیم کار کنید، دستورالعملهایی خود را در خانواده ایجاد کنید.

با کارهای ساده شروع کنید تعطیلات مشترک و یادگیری چیزهای جدید ..

 

داشتن خانواده روحانی شاد

ویژگی های مثبت فرزندانتان را پرورش دهید. گام اول برای هدایت فرزندانتان با انعطاف پذیری بایدارزش های مثبت او را تقویت کنید. مهمترین ارزش ها عبارتند از عشق، حکمت،آرامش درونی و شادی. به خانواده تان توضیح دهید که ویژگی های  عشق به معنی آن است که شما به خودتان، خانواده تان وبا تمام دنیا مثبت باشید. هر یک از فرزندان خود را تشویق کنید تا برای شادی همه موجودات زندگی کنند و در عین حال سعادت خود را نیز افزایش دهید.زندگی سالم داشته باشید، مثبت فکر کنید، کتابهای روحانی (معنوی)بخوانید و  به اندازه کافی آرام باشید.

داشتن خانواده روحانی شاد

خود را با خرد فرزندان خود متحد کنید و ویژگی های مثبت آن ها را تقویت کنید. بهترین روش این است که تاکید بر صفات  اقدامات مثبت و نادیده گرفتن رفتار منفی آنها، اگر امکان پذیر است. 

 کودکان خود را با یک مثال خوب هدایت کنید: قوی و واضح باشید، برای خودتان فکر کنید. کودکان در درجه اول با تماشای مدل های مثبت بسیاری از چیزها را یاد می گیرند.

داشتن خانواده روحانی شاد

محیطی برای صلح درونی ایجاد کنید. صلح داخلی برای هر خانواده بسیار مهم است. حفاظت از کودکان از حس اضافه بار بودن بسیار مهم است.  یک ساعت تماشای تلویزیون در روز حداکثر مقدار مناسب برای کودکان است. در حالی که حتی بهتر است تلویزیون را از بین ببریم، اما تعداد کمی از خانواده ها شجاعت این را دارند که به این میزان برسند.  کودکان خود را تشویق کنید و هدایت کنید تا خودشان را درک کنند.بخوانید جدیدترین مقالات مرتبط با نحوه ی تنظیم قوانین تلویزیون برای فرزندانتان را. 

 

داشتن خانواده روحانی شاد
افکار مثبت را محکم تر کنید. همه اعضای خانواده را تشویق کنید تا یاد بگیرند که به آن توجه کنند. همه ی اعضای خانواده باید یاد بگیرن و انجام دهند :بحث های صادقانه ومنظم، فعالیت های مثبت و مراسم مثبتمانند خوردن غذا،داستان گفتن،خواندن کتاب های معنوی ، آواز خواندن ،دعا کردن و .. 
داشتن خانواده روحانی شاد

با یک مدل زندگی معنوی کار کنید. علاوه بر تمرکز دائمی بر روی اقدامات و تلاش های مثبت فرزندتان برای ایجاد انعطاف پذیری درونی و اعتماد به نفس، ضروری است که فرزند خود را با یک مدل خاص معنوی تربیت و آشنا کنید. در نهایت، با داشتن یک الگوی معنوی ، کودک شما را درک می کند که در پی ایجاد یک زندگی مثبت است.   این مدل ادغام تمام خصوصیات مثبت در یک فرد است. این به ما نشان می دهد که امکان برانگیختن شادی درونی و زندگی شادمانی وجود دارد. مدل های مختلفی برای مسیر شادی درونی وجود دارد.داستان هایی که برای کودک خود میگویید سعی کنید داستان های مثبتی باشند تا با اشتیاق داستان را دنبال کنند و سعی کنید با صدای بلند بخوانید. یا خودتان داستانها را بسازید یا پیدا کنید که در آن بر همه بدبختها در جهان برنده میشوند، به ضعیفان کمک میکنند و روشنگری را به وجود میآورند (کل زندگی در یافتن خدا و انجام درخواست خداوند برای هدایت شما و شادی شماست.

 

اطلاعات مطلب

  • قوانین زندگی
  • 520 بازدید
  • blankblankblankblankblank (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - یکشنبه, 20 می 18, 3:24 ب.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب