ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

سه × 1 =

بستن
بستن

چگونه خانواده را تشویق کنیم تا به طور ناخودآگاه زندگی کنند؟

چگونه خانواده  را تشویق کنیم تا به طور ناخودآگاه زندگی کنند؟

آموزش تشویق خانواده تا به طور ناخودآگاه زندگی کنند

هر عضو خانواده از مشکلات و فشارهای زندگی در مورد آینده ی پول آگاهی دارد. هنگامی که احساس ارزشمند بودن  پول در خانواده جا می افتد. به راحتی بسیاری از اعضای خانواده را قانع می کند که صرفه جویی کردن، یک مسیر دوست داشتنی است. چند پیشنهاد برای “صرفه جویی در” خانواده داریم: که دعوت می کنیم تا اخر این را مطالعه فرمایید. سپاس

 

چگونه ها را از ما بخواهید

ویکی چجور

پایگاه تخصصی چکونگی انجام کار

مطالب مرتبط


گام 1 - صرفه جویی.

صرفه جویی.

تمام بدهی ها و پس اندازها را هم تراز کنید. جلسه خانوادگی در خصوص امور مالی ورودی و خروجی داشته باشید. در آن نشت ها ،انتظارات و کمبود های خانواده ی خود را تعیین کنید. روشن کنید که این یک تلاش خانوادگی است برای همه ی اعضای خانواده ،هر کس باید هزینه های فعلی را در اختیار داشته باشد. فقط از یک کارت اعتباری استفاده کنید.یک بودجه هفتگی برای هر یک از اعضای خانواده بسازید و درآمد خود را حفظ کنید. افرادی که به بودجه می چسبند، هزینه های زیادی را صرف نمی کنند. بودجه خود را بپردازید، یک بودجه(حساب) کاری ایجاد کنید و ایجاد یک بودجه به شما کمک خواهد کرد که برنامه ریزی کنید.

 

گام 2 - تعیین اهداف.

تعیین اهداف.

اهداف خانواده ی خود را تعیین کنید. اهداف می تواند فرایند ذخیره سازی را بسیار سرگرم کننده تر و آشکارتر کند. اهداف می توانند شامل چیزهایی مانند صرفه جویی در تعطیلات ،با هم خرید چیزی خاص برای خانه و غیره باشند.این اهداف را بر روی یک کاغذ بزرگ بنویسید و آن را در جایی بچسبانید تا همه خانواده بتوانند به راحتی آن را ببینند. اغلب به آن مراجعه کنید و علامت گذاری کنید اهداف بدست آمده را.

 

 

گام 3 - کودکان را در تصمیم گیری دخالت دهیم.

کودکان را در تصمیم گیری دخالت دهیم.

کودکان خود را در تصميم گيري ها مثلا خريد لوازم خانگي و وسايل گران قيمت مانند الکترونيک، سازهاي موسيقي،آلبومهاي موسيقي، لباس هاي فصلي، و غيره.. کودکان را دخالت دهيد. و توضيح دهيد که چرا اقلام خاصي گران هستند و کودکان احساس با ارزش بودن ميکنند.مفهوم کيفيت و کميت را توضيح دهيد.از کودکان خود بپرسيدنمونه هايي از تبليغاتي را که سعي مي کنند ما را متقاعد کنند که با خريد چيزهايي خوشحال شويم را، پيدا کنند.به آنها کمک کنيد تا درک کنند که روابط با يکديگر و دوستانشان مهم تر از اموال مادي است.از کودکان خود بپرسيد آيا راه حل هايي براي به حداقل رساندن هزينه ها را دارند.

گام 4 - کمک از اعضای خانواده.

کمک از اعضای خانواده.

از فرزندان خود براي کمک به ليست خريد هفتگي کمک بگيريد. به عنوان يک خانواده، منو را براي هفته برنامه ريزي کنيد نبايد بيش از 20 دقيقه طول بکشد تا منوي هفته را برنامه ريزي کنيد با استفاده از منو، ليستي از موارد مورد نياز را بنويسيد.کاتالوگ فروش فروشگاه هاي مواد غذايي را بررسي کنيد. آيا بچه هايتان يک نام تجاري را با يک ديگر مقايسه مي کنند و تفاوت هزينه را در نظر مي گيرند. به يک برند گره نزنيد. اکثر مواد
غذايي هم قابل تعويض هستند.مواد تشکيل دهنده را بررسي کنيد .بچه ها را تشويق کنيد که کوپن ها را جمع آوري کرده و مطلع سازيد که کدام فروشگاه ها بر روي مواردي که خانوارها از آن استفاده مي کنند، محصولات ويژه اي را حمل مي کنند.کوپن هاي فروشگاه را به صورت سازمان يافته نگه داريد.اگر اين ارجحيت شماست، غذاي ارگانيک راانتخاب کنيد و با اين کار ،سلامتي جسمي خود را بيمه کنيد.

گام 5 - جزییات پول در آوردن خود را به فرزندانتان شرح دهید.

جزییات پول در آوردن خود را به فرزندانتان شرح دهید.

به بچه هاي جوان توضيح دهيد که چگونه پول مي گيريد و چند ساعت کار مي کنيدپ. مهم است که آنها به زودي درک کنند که کار شما هزينه اقلام در خانه است. اجتناب از سرزنش اگر شما نمي توانيد کلمات يا توضيحات مناسب راپيدا کنيد، از کتاب هاي پولي که براي بچه ها نوشته شده است استفاده کنيد تا از آنها براي توضيح زبان خوداستفاده کنيد.به بچه هاي خود مقدار کمي پول جيبي هفتگي بدهيد.آنها را تشويق کنيد که براي وسايلي که مي خواهند پول صرفه جويي کنند و انتظار داشته باشيد که مقداري از پول به حساب پس انداز برسد.

جزییات پول در آوردن خود را به فرزندانتان شرح دهید.

یافتن چیزهای سرگرم کننده برای انجام دادن با هم به عنوان یک خانواده، که هزینه زیادی ندارند. در مورد همه چیزهای رایگان یا ارزان در منطقه خود فکر کنید، مانند یک پیک نیک در پارک، تماشای مردم، گرفتن عکس،  پیاده روی، دیدن فیلم ها در شب و غیره ..برای آخر هفته چیزهایی رایگان در نظر بگیرید مثلا ساختن صنایع دستی و لذت بردن از ساحل.

اطلاعات مطلب

  • قوانین زندگی
  • 384 بازدید
  • blankblankblankblankblank (1 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - سه‌شنبه, 31 جولای 18, 12:37 ب.ظ
  • ویکی چجور

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب