گام 1 - هفت توصیه به خانم ها

هفت توصیه به خانم ها

.کفش و جوراب تیره بپوشید

شاید شماره ی کفش شما بالای چهل باشد, در این صورت جزء خانم های بزرگ پا به شمار خواهید رفت. برای اینکه پاهایتان کوچکتر به نظر بیایند, کفش ها و جوراب هایی به رنگ تیره انتخاب کنید.فراموش نکنید به طور کلی کفش ها و جوراب های تیره برای محیط کار رسمی مناسب ترند.

هفت توصیه به خانم ها

جین نپوشید

اگر شما یک وکیل خانم و یا کارمند یک شرکت بازرگانی یا یک خانم استاد دانشگاه هستید, باید در محل کارتان رسمی لباس بپوشید. بنابراین جین را از لباس های محل کارتان حذف کنید.شلوارهای پارچه ای با اتو و راه های ظریف عمودی به رنگ های خاکستری و مشکی و سرمه ای به ظاهر شما رسمیت می بخشند.

هفت توصیه به خانم ها

صندل نپوشید

صندل به هیچ وجه مناسب پوشیدن در محل کار نیست. صندل ها بیشتر برای مهمانی های زنانه مناسبند. به جای صندل بخ سراغ کفش های رسمی تر بروید که بسته تر هستند. شما می توانید این کفش هارا تخت انتخاب کنید و یا پاشنه های سه سانتی را برگزینید. اگر دوست دارید کفش محل کار شما پاشنه داشته باشد, پاشنه های پهن را انتخاب کنید تا سطح اتکای بیشتری روی زمین داشته باشید. راه رفتن در تمام روز با پاشنه های تیز خیلی دشوار است. شما در کنار رسمی بودن لباس و کفش کارتان باید به فکر راحتی خودتان هم باشید.

هفت توصیه به خانم ها

زیورآلات را کنار بگذارید

لباس رسمی برای محل کار را با استفاده از زیورآلات, نامناسب نکنید. به طور کلی زیورآلات, مناسب محل کار نیستند به خصوص انواعی که سر و صدا تولید می کنند و طرح ها و نقش های بزرگ و خیره کننده دارند. در یک لباس رسمی دست کم یک انگشتر و یا حلقه ساده مناسب است,همین.

هفت توصیه به خانم ها

رنگ های رسمی را انتخاب کنید

رنگ های رسمی و مناسب برای مانتو و مقنعه و یا روسری در محل کار سرمه ای, مشکی و خاکستری است.بنابراین تلاش کنید مانتو,روسری,شلوار و مقنعه تان را در محل کار در این طیف رنگی برگزینید.

هفت توصیه به خانم ها

کیف های شل ممنوع

کیف های دستی شل و افتاده برای محیط کار رسمی مناسب نیستند و شما را شلخته و نامرتب نشان می دهند. به جای آن به سراغ کیف های با زاویه های تیز و جنس های محکم و براق بروید.

هفت توصیه به خانم ها

مرتب باشید

شلوارهای گشاد,روپوش ها و روسری های چروک و کفش های خاکی و واکس نزده, از شما یک خانم نامرتب در محل کارتان می شازد.در عوض, لباس های اتو کشیده و مرتب, کفش های چرمی تمیز و واکس خورده و شلوارها و مانتوهای ساده اما شکیل از شما یک خانم رسمی در محل کارتان می سازند.

گام 2 - هفت توصیه به آقایان

هفت توصیه به آقایان

لباس هایتان را جور کنید

شب قبل و یا دست کم صبح روزی که می خواهید به محل کارتان بروید,لباس هایتان را باهم جور کنید. به لباس هایی که می خواهید بپوشید,اندکی بیندیشید. این خیلی اشتباه است که لباس های داخل کمد و یا روی تخت را زیرو رو کنید و لباسی را فورا به تن کنید که روی بقیه است و یا کمتر از بقیه چروک است.اگر فرصت کافی برای هماهنگ کردن یک شلوار و پیراهن مناسب در نظر بگیرید,می توانید آنها را سر فرصت اتو کنید.