ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه خانم ها و آقایان خوش لباس سرکار می روند؟

چگونه خانم ها و آقایان خوش لباس سرکار می روند؟

می گویند وقتی برای مصاحبه شغلی می روید ، حسابی به تیپ و قیافه تان برسید و بهترین لباس هایتان را بپوشید گرچه توانایی های شما در گزینش تان برای آن شغل مهم هستند ولی حتما قبول دارید که هیچ کس از کارمند شیک پوش و مرتب بدش نمی آید. روان شناسان اعتقاد دارند که ظاهر افراد در مصاحبه های شغلی در انتخاب آن ها برای آن شغل مناسب است.

مطالب مرتبط


گام 1 - هفت توصیه به خانم ها

هفت توصیه به خانم ها

.کفش و جوراب تیره بپوشید

شاید شماره ی کفش شما بالای چهل باشد, در این صورت جزء خانم های بزرگ پا به شمار خواهید رفت. برای اینکه پاهایتان کوچکتر به نظر بیایند, کفش ها و جوراب هایی به رنگ تیره انتخاب کنید.فراموش نکنید به طور کلی کفش ها و جوراب های تیره برای محیط کار رسمی مناسب ترند.

هفت توصیه به خانم ها

جین نپوشید

اگر شما یک وکیل خانم و یا کارمند یک شرکت بازرگانی یا یک خانم استاد دانشگاه هستید, باید در محل کارتان رسمی لباس بپوشید. بنابراین جین را از لباس های محل کارتان حذف کنید.شلوارهای پارچه ای با اتو و راه های ظریف عمودی به رنگ های خاکستری و مشکی و سرمه ای به ظاهر شما رسمیت می بخشند.

هفت توصیه به خانم ها

صندل نپوشید

صندل به هیچ وجه مناسب پوشیدن در محل کار نیست. صندل ها بیشتر برای مهمانی های زنانه مناسبند. به جای صندل بخ سراغ کفش های رسمی تر بروید که بسته تر هستند. شما می توانید این کفش هارا تخت انتخاب کنید و یا پاشنه های سه سانتی را برگزینید. اگر دوست دارید کفش محل کار شما پاشنه داشته باشد, پاشنه های پهن را انتخاب کنید تا سطح اتکای بیشتری روی زمین داشته باشید. راه رفتن در تمام روز با پاشنه های تیز خیلی دشوار است. شما در کنار رسمی بودن لباس و کفش کارتان باید به فکر راحتی خودتان هم باشید.

هفت توصیه به خانم ها

زیورآلات را کنار بگذارید

لباس رسمی برای محل کار را با استفاده از زیورآلات, نامناسب نکنید. به طور کلی زیورآلات, مناسب محل کار نیستند به خصوص انواعی که سر و صدا تولید می کنند و طرح ها و نقش های بزرگ و خیره کننده دارند. در یک لباس رسمی دست کم یک انگشتر و یا حلقه ساده مناسب است,همین.

هفت توصیه به خانم ها

رنگ های رسمی را انتخاب کنید

رنگ های رسمی و مناسب برای مانتو و مقنعه و یا روسری در محل کار سرمه ای, مشکی و خاکستری است.بنابراین تلاش کنید مانتو,روسری,شلوار و مقنعه تان را در محل کار در این طیف رنگی برگزینید.

هفت توصیه به خانم ها

کیف های شل ممنوع

کیف های دستی شل و افتاده برای محیط کار رسمی مناسب نیستند و شما را شلخته و نامرتب نشان می دهند. به جای آن به سراغ کیف های با زاویه های تیز و جنس های محکم و براق بروید.

هفت توصیه به خانم ها

مرتب باشید

شلوارهای گشاد,روپوش ها و روسری های چروک و کفش های خاکی و واکس نزده, از شما یک خانم نامرتب در محل کارتان می شازد.در عوض, لباس های اتو کشیده و مرتب, کفش های چرمی تمیز و واکس خورده و شلوارها و مانتوهای ساده اما شکیل از شما یک خانم رسمی در محل کارتان می سازند.

گام 2 - هفت توصیه به آقایان

هفت توصیه به آقایان

لباس هایتان را جور کنید

شب قبل و یا دست کم صبح روزی که می خواهید به محل کارتان بروید,لباس هایتان را باهم جور کنید. به لباس هایی که می خواهید بپوشید,اندکی بیندیشید. این خیلی اشتباه است که لباس های داخل کمد و یا روی تخت را زیرو رو کنید و لباسی را فورا به تن کنید که روی بقیه است و یا کمتر از بقیه چروک است.اگر فرصت کافی برای هماهنگ کردن یک شلوار و پیراهن مناسب در نظر بگیرید,می توانید آنها را سر فرصت اتو کنید.

هفت توصیه به آقایان

شلوارهای ارتشی و پیلی دار ممنوع

یک آقای شیک و خوش لباس,شلوار مناسبی در محل کارش می پوشد. شلوارهای ارتشی به رنگ خاکی و یا سبز مناسب محل کار رسمی شما نیست. شلوارهای پیلی دار را هم کنار بگذارید. بهتر است در محل کار شلوارهایی بپوشید که از جلو صاف باشند.

هفت توصیه به آقایان

به سایزتان توجه کنید

بسیاری از آقایان شلوارهایی می پوشند که یا کوتاه است یا خیلی تنگ و یا گشاد روی پاهایشان می نشیند. اول ببینید سایز شما چند است و پس از آن با کمک یک خیاط زبردست, شلواری مناسب سایز اندامتان بدوزید.

هفت توصیه به آقایان

با رنگ ها بازی کنید

اگر همیشه عادت دارید یک رنگ پیراهن را با یک رنگ شلوار بپوشید,باید بگوییم وقت آن است که آقای خوشتیپی باشید, اندکی با رنگ ها بازی کنید.پیراهن سفید و یا آبی کم رنگ و راه راه برای محیط کار مناسب است.

هفت توصیه به آقایان

به کفش و کمربندتان دقت کنید

قرار نیست شما یک کفش و یا کمربند را آنقدر استفاده کنید تا پاره شود.بهتر است چند جفت کفش و چند عدد کمربند داشته باشید و آن را با لباس های گوناگون بپوشید وقتی کفش و یا کمربند شما کهنه باشد, دیگر آن را در محل کار استفاده نکنید بلکه آن را برای مهمانی ها و گردش های خانوادگی غیررسمی کنار بگذارید.

هفت توصیه به آقایان

ساعت های فلزی بهترند

برای رسمیت بخشیدن به تیپ خود در محل کار, ساعت هایی با بند نقره و یا استیل بپوشید اما اگر حاضر نیستید علاقه قدیمی تان را به ساعت های بند چرمی کنار بگذارید, یک ساعت بند چرمی با طرحی محکم و مردانه برگزینید.

هفت توصیه به آقایان

کیف پول باریک

یک آقای شیک پوش درمحل کارش,کیف پول بزرگ و حجیمی را در جیب پشت شلوارش نمی گذارد, به جای آن کیف پول های باریک و قدی برای محل کار مناسبند,برای مدارکتان هم می توانید یک کیف مخصوص کارت و مدارک تهیه کرده و آن را در کیف دستی تان بگذارید.

اطلاعات مطلب

 • آقایان
 • 1,787 بازدید
 • blankblankblankblankblank (3 votes, average: 5,00 out of 5)
  blankLoading...
 • آخرین ویرایش توسط : - پنج‌شنبه, 22 فوریه 18, 11:57 ق.ظ
 • لطفا به روز باشید

دیدگاه کاربران

 1. حجت شایا - 2019/06/06 - 10:20 ق.ظ
 2. blank
  طناز مهدی نژاد - 2019/08/05 - 2:53 ب.ظ
 3. حکیمه فولادپنجه - 2019/08/18 - 8:48 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب