ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

چهارده + چهار =

بستن
بستن

چگونه خاطرات بد را فراموش کنیم؟

چگونه خاطرات بد را فراموش کنیم؟

بعضی از خاطرات بد که در زندگی ما اتفاق افتاده اند و همیشه در ذهنتان هستند و کاملا باعث اذییت روحی می شوند برای مقابله با این کار باید فکر های منفی را از خود دور کنیم .

مطالب مرتبط


گام 1 - راه هایی برای تفکر مثبت و سالم ایجاد کنید

راه هایی برای تفکر مثبت و سالم ایجاد کنید

 از مکان ها و اشیا هایی که باعث می شوند شما آن خاطرات بد را به یاد بیاورید دوری کنید شاید شما توجه نکرده باشید برای مثال : وقتی برای شما اتفاق ناگواری در مدرسه رخ داده است زمانی شما از جلوی آن مدرسه رد می شوید بصورت ناخودآگاه آن اتفاق نا خوشایند را به یاد بیاورید .

راه هایی برای تفکر مثبت و سالم ایجاد کنید

 آنقدر به آن خاطره فکر کنید که دیگر تکرار ان برایتان عادی باشد ممکن است در مرحله اول ناراحت شوید اما مطئن باشید که رفته رفته آن خاطره دیگر برایتان مهم نخواهد بود بهتر است زیاد درباره ی آن فکر نکنید زیرا این کار باعث می شود که بیشتر عذاب بکشید

راه هایی برای تفکر مثبت و سالم ایجاد کنید

 از تغییر حافظه استفاده کنید . هر بار که شما به خاطره ای فکر میکنید ذهنتان فاصله ای بین خاطره ایجاد کرده و آن را با اطلاعات جدید پر می کند و این خلاق بودن ذهن را نشان می دهد این کار باعث می شود که کم کم بجای آن خاطره اطلاعات جدیدی در ذهن شما ذخیره می شود .

راه هایی برای تفکر مثبت و سالم ایجاد کنید

 برروی خاطرات خوش تمرکز کنید .اگر شما بیشتر به خاطرات بد فکر می کنید تلاش کنید ذهنتان را به سمت خاطرات خوش بکشید و اجازه ندهید که خاطرات ناخوشایند شمارا ناراحت یا افسرده کند

راه هایی برای تفکر مثبت و سالم ایجاد کنید

 یاد بگیرید که به آینده فکر کنید . کسانی که به آینده فکر می کنند متفکر نامیده می شوند . واین یک حقیقت است که تمرکز برروی گذشته و اتفاقاتی که چندین سال پیش رخ داده است نمی شود درباره آنها کاری کرد هدر دادن زمان و همچنین آزرده کردن روح تلقی می شود .

گام 2 - دید مثبت داشته باشید

دید مثبت داشته باشید

به تجربه هایی که از آن اتفاق بد بدست آورده اید توجه کنید حتی بدترین و ترسناکترین اتفاقات نیز تجربه ها و مهارت هایی به ما یاد می دهند . توجه کنید که تجربه های منفی اجتناب ناپذیرند و تجربه های سخت مارا قوی تر و استوار تر می کند .

دید مثبت داشته باشید

با گذرزمان خاطرات بد کم کم ناپدید می شوند شما می توانید از این فرصت استفاده کرده و زندگی خود را با استفاده از اتفاقات و خاطره های خوب پر کنید . کارهایی را انجام دهید که شمارا خوشحال می کند و از انجام آنها لذت می برید .

دید مثبت داشته باشید

 زندگی پر مشغله ای داشته باشید . برنامه خود را کاملا پر کنید زیرا اگر وقت اضافه ای داشته باشید به افکار منفی و خاطرات بد روی خواهید برد دوستان را ملاقات کنید ورزش کرده و به سینما بروید شنا کنید و یا حتی کتاب خوب برای خود تهیه کنید .

دید مثبت داشته باشید

 از مصرف هرگرونه داروی آرام بخش پرهیز کنید استفاده از این دارو ها شما را به مدت 3 الی 4 درمان می کند دوباره تاثیر انها از بین می رود و این باعث خدشه دار شدن می شود .

دید مثبت داشته باشید

سلامتی خود را در اولویت قرار دهید . نداشتن تغذیه مناسب باعث می شود که شما بیشتر سراغ افکار منفی بروید غذا های مفید و مغذی بخورید آب زیادی بنوشید و خواب کافی داشته باشید از سبزیجات و میوه های پروتئین دار بیشتر استفاده کنید .

اطلاعات مطلب

  • روانشناسی
  • 268 بازدید
  • blankblankblankblankblank (2 votes, average: 5,00 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - جمعه, 25 می 18, 7:07 ب.ظ
  • دریافت فایل

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب