ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه حیوانات (سگ) را تسکین دهیم؟

چگونه حیوانات (سگ) را تسکین دهیم؟

اگر شما یک حیوان خانگی پر از استرس دارید این راهنمایی برای شما مفید هست.بسیاری از این راهنمایی ها بر روی برخی گونه از حیوانات تاثیر گذار است.

مطالب مرتبط


گام 1 - آرامش دادن به یک حیوان غیر عادی

blank

1-نزدیک شدن به حیوان به آرامی:صحبت کردن به آرامی و اجتناب از بیهوده گویی.به یاد داشته باشید که هرگز از آن حیوانی که ترسیده اید با لبخند نزدیک نشوید چون آنها متوجه ترس شما خواهند شد.اگر حیوان وحشی است و به انسان ها اعتماد ندارد سعی کنید دولا شوید به سمت پایین و خودتون رو کوچک نشان بدهید.

blank

2-به یاد داشته باشید بسیارآرام نزدیک شوید:اگر شما تلاش برای نوازش اورا دارید اجازه بدهید به دست شما نگاه کند و کمی بو بکشد.دست خود را هنگام بو کشیدن حیوان دور نکنید چون آن موقع میفهمد که شما ترسیده اید. 

blank

3-اگر حیوان از بو کشیدن ار شما تمام شد و از شما نترسید خیلی آروم شروع به نوازش او کنید:این شاید بنظر شما راه حل خوبی نباشد اما یک راه حل برای اجتناب از حرکت سریع است.

blank

4-سعی کنید حیوان را کمی بیشتر نوازش کنید یا با او صحبت کنید تا با صدای شما انس بگیرد

blank

5-ادامه دادن اثر متقبل تسکین دادن بیشتر از وقت معین:اگر حیوان را در اطراف خانه خود یا یک محل خاص نگه میدارید با او مثل یک دوست برخورد کنید طوری نباشد که انگار برای اولین بار است که او را میبینید حداقل تا زمانی که کمتر از شما بترسد یا بتواند کمی بطرف شما بیاید.به یاد داشته باشید که همیشه بطور آرام بسوی او بروید یا آرام با او حرف بزنید ولی هنگامی که به شما اعتماد کرد میتوانید کمی بلندتر صحبت کنید.

blank

6-قرار دادن کمی غذا در بیرون برای حیوانات:این حرکت شما به آنها نشان میدهد که آنهارا در اطراف خانه خود میخواهید.اگر میخواهید حیوان را در دام بیندازید هرگز این عمل را انجام ندهید.اگر او را به دام بیندازید دیگر موقع غذا دادن سمت شما نخواهند آمد.

گام 2 - آرامش دادن به حیوان خانگی که ترسیده

blank

1-شخصی باید به آنها دست بزند که احساس راحتی بیشتری با او دارند نظر به اینکه حیوان شما هست و در خانه شماست پس باید برای او آرامش بخش باشید:اگر شما اون شخصی هستید که حیوان با شما احساس راحتی بیشتری میکند پس شما ممکن است اون ایده هایی که حیوان دوست دارد را بدانید.تغییر دادن این مرحله ها بستگی به نوع حیوان شما دارد.به یاد داشته باشید که صحبت کردن بطور ارام و استفاده کردن از نام حیوان و گفتن تو میتونی این کار را انجام دهی تاثیر مثبتی خواهد داشت.شما باید تشخیص دهید که آیا حیوان خانگی شما دوست دارد اسم اورا صدا کنید یا طوری نباشد که او را در اسم خودش غرق کنید.

blank

2-اگر حیوان کاملا به شما اعتماد دارد انجام کارهایی مثل دولا شدن یا آروم صحبت کردن لازم نیست:ولی خوب است که آرام به حیوان نزدیک شوید.حیوانات بی سرپرست خیلی ترسو هستند پس شما باید خیلی آروم بروید یا چندک بزنید.وقتی شما به سمت آنها میروید چون از شما میترسند غر غر میکنند یا پارس میکنند.

blank

3-اجازه دهید که حیوان خانگی بفهمد که شما اورا دوست دارید:هنگامی که شما سعی در تسکین دادن آنها هستید پس کارهایی مثل تحسین کردن او مانند تو پسر یا دختر خوبی هستی همراه اسم او گفته شود و یا گفتن دوستت دارم با نام حیوان بسیار خوب هست.

blank

4-هنگامی که شما به اندازه کافی نزدیک شده اید اجازه دهید که حیوان بوی شما را بکشد یا به دست شما نگاه کند

blank

5-سعی برای نوازش آنها:هنگامی که آنها دیگر پیش شما خرناس نمیکشند به آرامی سعی کنید آنهاا را نوازش کنید.

اطلاعات مطلب

  • حیوانات
  • 638 بازدید
  • blankblankblankblankblank (8 votes, average: 4,38 out of 5)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : - دوشنبه, 22 می 17, 7:41 ق.ظ
  • ویکی هاو

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب