ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونگی حذف تولبار های اضافی Ask ، Yahoo ، Babylon از مرورگر

چگونگی حذف تولبار های اضافی Ask ، Yahoo ، Babylon از مرورگر

چگونگی حذف تولبار های اضافی Ask ، Yahoo ، Babylon از مرورگر

چگونگی حذف تولبار های اضافی Ask ، Yahoo ، Babylon از مرورگر

بعد از نصب برخی از برنامه ها مثل babylon  و..  گاهی تولبار ها و افزونه های زائد و غیر ضروری مثل ASK Toolbar و.. به همراه آنها بر روی مرورگرهای سیستم عامل شما نصب میشود که سبب کند و شلوغ شدن آن شما میشود. با مطالعه ی آموزش امروز ، قادر خواهید بود تنها با چند کلیک ، این تولبارهای اضافی و ناخواسته را به صورت کامل از روی سیستم و مرورگر هایی فایر فاکس ، گوگل کروم و.. حذف کنید.

آموزش حذف تولبار اضافی نظیر ASK ، Babylon ، Yahoo از مرورگر های فایرفاکس و کروم و..

How to remove unwanted web browser toolbars: remove Babylon, Delta, iLivid, Yahoo, Ask

قبلا برخی از مشکلات کروم و نحوه رفع آنها را در ویکی چجوری معرفی کرده ایم ؛ نوار های ابزار اضافی که روی مرورگر ها ( Browser ) به صورت خودکار نصب میشوند یکی از مشکلات کاربران هستند که در ادامه با دو شیوه متداول حذف آن ها آشنا می شوید.

مطالب مرتبط


گام 1 - حذف تولبار از مرورگر به وسیله پاک کردن برنامه واسط

 

تولبار ها همزمان با خود برنامه ها روی سیستم عامل نصب میشوند و در اغلب موارد ، برای حذف قطعی آن ها ، باید برنامه مربوطه را پاک کنید تا تولبارهای همراه آن نیز حذف شوند. مثلا برای تولبار برنامه babylon از فایرفاکس ، گوگل کروم و..  باید خود برنامه را حذف کنید.

برای سیستم عامل ویندوز ، به شیوه زیر عمل کنید:

کنترل پنل را باز کنید و Programs را انتخاب کنید .از میان گزینه های موجود ، روی Programs and Features یا  Add/Remove Programs کلیک کنید. صبر کنید تا برنامه های نصب شده روی سیستم شما لیست شود. از میان برنامه ها ، نرم افزاری که تولبار آن نصب شده است را انتخاب کنید و روی Uninstall کلیک کنید.

برای سیستم عامل مک ، به شیوه زیر عمل کنید:

فولدر Applications را باز کنید و به دنبال پوشه ی Toolbars بگردید. این فولدر را به کلی حذف کنید تا کل برنامه ها و تولبارهای نصبی آن ها در مرورگر ، پاک شوند.

اگر می خواهید تولبار های دیگری مثل تبلیغات Softonic را پاک کنید ، از فولدر Library ، فولدر Application Support را انتخاب کنید و پوشه Conduit را حذف کنید.  بد نیست نگاهی هم به فولدر Input Managers بیندازید و هر چیزی که با نام CTLoader و مشتقات آن میبینید ، حذف کنید.

چگونگی حذف تولبار های اضافی Ask ، Yahoo ، Babylon از مرورگر

 

بعد از این که برنامه را حذف کردید ، با استفاده از تنظیمات مروگر قادر خواهید بود تولبار مربوطه را نیز حذف نمایید. این فرآیند بر اساس مرورگری که از آن استفاده می کنید ، ممکن است متفاوت باشد.

 

حذف تولبار و افزونه های مربوطه در مرورگر گوگل کروم :

از قسمت منو ، روی Tools و سپس Extensions کلیک کنید. از میان اکستنشن های موجود ، تولبار های اضافی را پیدا کنید و آن ها را حذف نمایید.

حذف تولبار و افزونه های مربوطه در مرورگر فایرفاکس :

از قسمت منو ، Add-ons را انتخاب کنید و روی Extensions کلیک کنید. در همین قسمت تولبارهای نصب شده اضافی را انتخاب کرده و روی remove کلیک کنید.

حذف تولبار و افزونه های مربوطه در مرورگر اینترنت اکسپلورر:

روی آیکن چرخ دنده کلیک کنید و Manage add-ons را انتخاب کنید تا پنجره جدیدی باز شود. در این پنجره روی Toolbars and Extensions کلیک کنید و از میان مواردی که لیست میشود ، تولبار اضافی را انتخاب کنید و با کلیک روی disable ، این تولبار ها را پاک کنید.

حذف نوار ابزار و افزونه های مربوطه در مرورگر سافاری:

در سافاری ، منو را باز کنید و  Preferences را انتخاب کنید . تب Extensions را انتخاب کنید و تولباری که می خواهید حذف کنید را انتخاب کنید.

 

چگونگی حذف تولبار های اضافی Ask ، Yahoo ، Babylon از مرورگر

بعد از حذف تولبار ها ، اغلب صفحه اول شروع و موتور جستجو پیشفرض نیز تغییر میکنند که باید ریست یا تنظیم مجدد شود . این فرآیند بسته به نوع مرورگر متفاوت است که البته فراِند کامل آن را قبلا به صورت کامل در پست چگونه تنظیمات فایرفاکس و گوگل کروم را با یک کلیک ریست کنیم؟ انزل وب نیز آموزش دادیم :

حذف تولبار و ریست کردن صفحه اول و موتور جستجو پیشفرض در مرورگر گوگل کروم :

از بخش منو Settings را انتخاب کنید . در قسمت On startup ، روی لینک Set pages کلیک کنید. وب سایت هایی که نمی خواهید مشاهده کنید و ضروری نیستند را از این بخش حذف کنید و وب سایت های دلخواهتان را اضافه کنید. به منو و بخش تنظیمات برگردید و روی Manage search engines کلیک کنید. در این مرحله می توانید موتور جست وجوی محبوب خود را اضافه کنید و قبلی را در صورت تمایل حذف کنید.

از طریق بخش Show advanced setting می توانید کروم را ریست کنید .در این قسمت صفحه را به پایین اسکرول کنید و Reset browser settings را انتخاب نمایید.

حذف تولبار و ریست کردن صفحه اول و موتور جستجو پیشفرض در مرورگر فایرفاکس :

از بخش منو ، Options و سپس General را انتخاب کنید. در این قسمت می توانید Home Page را به آدرس دلخواه خود تغییر دهید. در صفحه اصلی فایرفاکس ، روی آیکنsearch engine در بخش جست وجو و بالای مرورگر کلیک کنید. anage Search Engines را انتخاب کنید و موتور جست وجو های اضافی را با انتخاب remove ، به کلی حذف کنید. در صورتی که در انجام این مراحل دچار مشکل شدید ، می توانید از بخش منو ، گزینه ? را انتخاب کنید و روی Troubleshooting Information کلیک کنید. نهایتا با Reset Firefox ، مرورگر شما ریست میشود.

حذف تولبار و ریست کردن صفحه اول و موتور جستجو پیشفرض در مرورگر اینترنت اکسپلورر :

روی Internet Options یا آیکن چرخ دنده کلیک کنید. در تب General ، می توانید تنظیمات مربوط به home page را تغییر دهید و با انتخاب  Search Providers ، موتور جست وجو اضافی را پاک کنید.

برای ریست کردن ، Advanced را انتخاب کنید و روی Reset کلیک کنید.

حذف تولبار و ریست کردن صفحه اول و موتور جستجو پیشفرض مرورگر سافاری:

از طریق منو ، Preferences را انتخاب کنید و در تب General ، آدرس Home page را تغییر دهید. برای ریست کردن ، در منو اصلی ، گزینه Reset Safari را انتخاب کنید.

 

چگونگی حذف تولبار های اضافی Ask ، Yahoo ، Babylon از مرورگر

تولبار های نصب شده ، ممکن است کوکی هایی را در مرورگر به جای گذاشته باشند که سبب شود بعد از مدتی ، تولبار مجددا به صورت خودکار نصب شود. برای حذف این کوکی ها ، طبق توضیحات زیر و نوع مرورگر خود ، پیش بروید:

مرورگر کروم :

از طریق بخش Settings ، روی Show advanced settings و سپس Clear browsing data کلیک کنید. دقت داشته باشید که تیک Cookies and other site and plug-in data ، را زده باشید و سپس Clear browsing data را انتخاب کنید.

مرورگر فایرفاکس :

از منوی اصلی و History ، روی Clear Recent History کلیک کنید و دقت داشته باشید در پنجره ای که باز می شود ، تیک Cookies را زده باشید و سپس Clear Now را انتخاب کنید.

مرورگر اینترنت اکسپلورر :

روی آیکن چرخ دنده یا گزینه Internet Options کلیک کنید. در تب General ، گزینه Delete را انتخاب کنید و مطمئن شوید تیک مربوط به کوکی ها را زده باشید.

مرورگر سافاری :

در این مرورگر از طریق بخش منو و گزینه  Preferences ، تب Privacy را انتخاب کنید و روی Remove All Website Data کلیک کنید.

 

چگونگی حذف تولبار های اضافی Ask ، Yahoo ، Babylon از مرورگر

گام 2 - حذف تولبار از طریق نرم افزار های پاک کننده تولبار

 

گاهی پس از حذف نوار ابزار ها با استفاده از روش ذکر شده ، باز میگردند و به صورت قطعی حذف نمیشوند.

در این مواقع لازم است که از نرم افزار های ضد تبلیغات استفاده کنید که فایرفاکس ، کروم و.. را اسکن می کنند و تولبار ها و ویروس ها را از بین می برند.

نمونه ای از بهترین برنامه های ضدجاسوسی و بد افزار عبارتند از:  Malwarebytes Antimalware , Spybot Search & Destroy  و Adwcleaner

دقت داشته باشید که این برنامه ها را از وب سایت اصلی سازنده و یا منابع معتبر دانلود کنید.

برخلاف سایر برنامه ها نظیر آنتی ویروس ها که تاکید می کنیم تنها از یک نوع آن ها استفاده کنید ، برای نرم افزار های ضد بد افزار پیشنهاد می کنیم که از چند نوع به صورت همزمان استفاده کنید تا عمل حذف تولبار ها به صورت کامل تر و موثر تر صورت گیرد.

 

چگونگی حذف تولبار های اضافی Ask ، Yahoo ، Babylon از مرورگر

 

 

بعد از نصب هر یک از برنامه ها ، اسکن را انجام دهید. در میان نتایجی که به دست می آید ، گزینه های مختلفی را مشاهده خواهید کرد که پیشنهاد می کنیم ابتدا تولبار را چک کنید و از زائد بودن آن مطمئن شوید ، سپس با استفاده از ابزار removal داخل خود برنامه ، آن ها را حذف کنید.

اگر می خواهید نتایج بهتری را مشاهده کنید ، پیشنهاد می کنیم برنامه را در حالت ایمن یا Safe Mode سیستم ، اجرا کنید.

بعد از اجرای نرم افزار های ضد بد افزار ، یک اسکن امنیتی با استفاده از آنتی ویروس سیستم خود انجام دهید.

 

چگونگی حذف تولبار های اضافی Ask ، Yahoo ، Babylon از مرورگر

در صورتی که با راه حل های گفته شده ، مشکل شما برطرف نشد ، ناچار هستید که سیستم عامل خود را مجددا نصب کنید.

چگونگی حذف تولبار های اضافی Ask ، Yahoo ، Babylon از مرورگر

 

اطلاعات مطلب

  • نرم افزار
  • 524 بازدید
  • blankblankblankblankblank (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : درهمی - چهارشنبه, 23 ژانویه 19, 2:30 ب.ظ

دیدگاه کاربران

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب