ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

ده − پنج =

بستن
بستن

چگونه جوجه ها را رنگ کنیم؟

چگونه جوجه ها را رنگ کنیم؟

670px-dye-a-baby-chicken-step-1

در ابتدای مقاله به شما میگویم که این عمل به شدت برای تخم خطر دارد و اگر تجربه و مهارت کافی در جوجه کشی و این عمل ندارید اصلا به شما پیشنهاد نمی کنیم که جوجه های خود را رنگ کنید.
عمل رنگ زدن جوجه ها به صورت سنتی و از زمان قدیم برای شناسایی جوجه ها از سایر جوجه های گروه انجام میشد.
همچنین این عمل برای مطالعات در حیات وحش نیز صورت میگیرد.
رنگ زدن جوجه ها بعد از این که در زمان هچر قرار گرفتند امکان پذیر نیست و تنها در زمان ستر این روش کارساز می باشد.یعنی رنگ زدن جوجه ها در این روش زمانی رخ می دهد که جوجه ها تنها یک جنین هستند.اگرچه نژاد های طبیعی مرغ به صورت طبیعی سفید رنگ و رضایت بخش هستند اما می توان سایر نژاد ها را نیز رنگی کرد.
زمانی که عمل رنگ زدن جوجه ها انجام میگیرد باید به صورت کامل مراقب بود تا آسیبی به آنها وارد نشود.این عملی است که اصلا آسان نیست و ما شما را به انجام آن تشویق نمی کنیم زیرا به آسانی ممکن است جوجه بمیرد.

مطالب مرتبط


گام 1 - مراحل رنگ کردن جوجه ها

مراحل رنگ کردن جوجه ها

مطمن شوید تخم مرغ ها ۱۱ تا ۱۴ روز در داخل دستگاه جوجه کشی قرار گرفته باشند :
عمل رنگ زدن و تزریق را می توان در زمان بین ۱۰ تا ۱۹ روز انجام داد ولی بهترین زمان برای این کار بین ۱۱ تا ۱۴ روز است زیرا در این زمان تنها نیاز به یک بار تزریق می باشد

مراحل رنگ کردن جوجه ها

سوزن تزریق و تخم مرغ را به خوبه تمیز کنید : این خیلی مهم است که تخم مرغ و سوزن در زمان تزریق زیر پوستی به خوبی تمیز باشند و کمترین میزان میکروب را داشته باشند.بعد از آن که سوزن پوسته را سوراخ کرد به وسیله الکل تخم مرغ و سوزن را به آرامی تمیز کنید مراقب باشید الکل وارد تخم نشود.اجازه دهید تخم مرغ خشک شود.در زمان خشک شدن تخم مرغ مطمن شوید که سوزن آلوده نشود.

مراحل رنگ کردن جوجه ها

سوراخ کردن تخم مرغ : با استفاده از تزریق زیر پوستی با سوزن با آرامی و با دقت یک سوراخ کوچک به اندازه نیم اینچ روی تخم مرغ در قسمت پایانی همان طور که در تصویر نشان داده شده است ایجاد کنید.

مراحل رنگ کردن جوجه ها

تزریق رنگ : مقدار ۱٫۲ سی سی یا ۵ میلی را از بطری رنگ برداشته و به آرامی و با دقت سر سوزن را وارد سوراخ ایجاد شده کرده و رنگ را تزریق نمایید و مراقب باشید که سر ریز نشود.

مهر و موم سوراخ : سوراخ ایجاد شده را با مقداری پارافین ذوب شده بپوشانید.مطمن شوید سوراخ به طور کال پوشانده شده است و سپس تخم را در داخل دستگاه جوجه کشی قرار دهید.
کار تمام شد و باز ما اشاره می کنیم که این مقاله برای اطلاعات بیشتر شما بوده است و اصلا دست به رنگ زدن تخم بدون آموزش و دانش کامل نزنید.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

  1. maryam nasiri - 2018/06/14 - 12:14 ق.ظ
  2. blank
    علی صمدی فرد - 2019/07/27 - 1:31 ب.ظ
  3. blank
    طناز مهدی نژاد - 2019/08/15 - 1:05 ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب