ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه جایگاه فعلی تجارت خود را ارزیابی نماییم و آینده کاری هدفمند داشته باشیم ؟

چگونه جایگاه فعلی تجارت خود را ارزیابی نماییم و آینده کاری هدفمند داشته باشیم ؟

دو سوال کلیدی و جواب های آن در خصوص زندگی و شغل میتواند بهترین راهبرد تاثیرگذار برای شما باشد و به شما کمک نماید تا با تمرکز روی افکار و اندیشه های درونی خود به برآورده شدن مهمترین تصمیمات زندگی تان بپردازید. پرسش های ذیل را بطور منظم از خودتان جویا شوید. جواب جدید به هر کدام از پرسش ها می تواند مسیر تجارت و کارتان را به نحو احسن دستخوش  تغییر و تحول قرار دهند.

مطالب مرتبط


گام 1 - در چه جایگاهی از تجارت هستم؟

در چه جایگاهی از تجارت هستم؟

اولین و مهمتریتن سوال این است که در چه جایگاهی از تجارت قرار دارید؟ جواب این سوال برخلاف ظاهرش چندان راحت نیست. برای تعیین اهداف تجارت یا شغل ابتدا باید کاری را که انجام می دهید واضح و مشخص نمایید. باید بدانید که برای مشتریان یا شرکت خود چه فعالیت هایی را انجام می دهید. بنابراین سعی کنید که پاسخ تان را تا حد امکان وسیع توضیح دهید. هرگز به جواب اول قانع نباشید و با آن عملکرد تجاری تان را متوقف نسازید. اولین پاسخ به این پرسش را پیدا کنید و راهبردهای جدید و بازارهای جدید و تعریف های دیگری را برای آن بدست آورید.

به عنوان مثال در ابتدای قرن گذشته سازمان راه آهن تنها کار خود را بر مبنای حمل و نقل از طریق راه آهن تعریف کرد و هرگز بر دیگر روش ها و تکنولوزی های حمل و نقل از قبیل کمیون و هواپیما و... توجه نکرد و حتی به تهدیدی که از ناحیه آن ها متوجه کارشان بود بی تفاوت ماند. اگر به عوض این تعریف کارشان را حمل و نقل انسان ها و کالاها تعریف می کرد مسلما واکنش و برخوردشان به تغییر تکنولوزی می توانست چیزی به مراتب متفاوت تر از این باشد.

در چه جایگاهی از تجارت هستم؟

زمانی که تجارت خودتان را بر مبنای فعالیت کاری تان مشخص می کنید مطمنا در فکر این مسله هستید که چگونه محصولات و خدماتتان را با زندگی و یا کار مردم و حتی سازمان های دیگر تطابق دهید. در آن زمان هم به مشتریان خود فکری می کنید و هم به افرادی که قصد دارید آن ها را در موقعیت تجاری تان جذب نمایید. زمانی که کار شخصی تان را بطور دقیق تعریف می کنید به افرادی فکر خواهید کرد که برایشان فعالیت زیادی انجام می دهید و حتی در این میان با افرادی که همکاری می کنید تا بتوانید به سود مالی بیشتری برسید نیز فکر خواهید کرد.

با توجه به این افکار و بررسی هر کدام از نقاط ضعف و مثبت آن ها بر نتایج و تاثیر فعالیت های تان به واسطه تاثیر مطلوب روی محصولات و خدمت تان فکر می کنید که مطمنا تمامی این تاثیرات روی مشتریان داخلی و خارجی تان اثربخش خواهد بود.

گام 2 - در چه موقعیتی از تجارت می توانید فعالیت داشته باشید؟

در چه موقعیتی از تجارت می توانید فعالیت داشته باشید؟

پرسش دیگری که باید از خودتان جویا شوید این است که: اگر اوضاع و شرایط شغلی تان به همین روال باقی بماند من در آینده در چه تجارتی می توانم فعالیت داشته باشم؟

به کار و فعالیت تجاری تان برای دو یا پنج سال آینده بیاندیشید.بنابراین تا زمانی که نتوانید تغیر و تحول مطلوبی در تعریف اوضاع کاری خود وارد کنید مطمنا ر آینده به اهداف درونی تان طی رسیدن به یک منبع مالی خوب نخواهید رسید. آیا دنبال کردن فعالیت فعلی برای آینده منطقی هست یا خیر؟

بهترین کار تغییر در کار و حرفه شخصی است. کارتان را بهتر است با تامل روی توانایی های خود در نوع انتخاب شغل و حرفه ای که می توانید انجام دهید تعیین کنید. ببینید که در چه زمینه هایی علم و مهارت زیادی دارید. به محصولات یا خدمات صنایعی که به شغل و حرفه تان مربوط می باشد فکر کنید تا دریابید که چگونه می توانید تغییرات درست و مثبتی را حاصل نمایید.

بعد از آن به موقعیت بازاری بیاندیشید که قرار است فعالیت تان در محدوده ی آن شکوفا شود و متناسب بودن اوضاع و شرایط آن دقت زیادی داشته باشید. به تغییرات مطلوب روی حرفه تان فکر کنید که چگونه می توانید بازار متناسب دیگری را با توجه به توانمندی های خود بیایبید.

اطلاعات مطلب

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب