ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

2 × 5 =

بستن
بستن

چگونه ثروتمند شویم؟

چگونه ثروتمند شویم؟

چگونه ثروتمند شویم؟ شاید این سوال کمی کلیشه ای به نظر برسد ولی اینبار به شما ۹ قدمی که هر کس برای ثروتمند شدن باید را به شما کاربران معرفی خواهیم کرد.
کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که به فکر ثروتمند شدن نباشد، اما معمولا ما فکر می کنیم برای ثروتمند شدن همیشه باید دارای یک برنامه جامع و حرفه ای باشیم اما شاید جالب باشد بدانید که این قدم های برای ثروتمند شدن ریشه در عادت های ساده روزمره دارد. یکی از این موارد ساده یاد گرفتن و مدیریت خرج ها چه در سطح خرج های روزمره و چند ده هزار تومانی و چه در سطح هزینه های ملیاردی یک شرکت است. برای اینکه این عادت ها را در شخصیت خود به وجود بیاورید قدم های زیر را بررسی کنید.

مطالب مرتبط


گام 1 - وقتی خرج بیشتر از دخل می شود

وقتی خرج بیشتر از دخل می شود

یکی از ابتدایی ترین و ساده ترین قدم ها در ثروتمند شدن جلوگیری از بیشتر شدن خرج شما از درآمد است. در این عادت شما باید یاد بگیرید که هرگز خرجهای شما نباید از دریافتی و یا درامد هایتان پیشی بگیرد. این شما هستید که باید این موضوع را به خوبی مدیریت کنید و یاد بگیرید که برای ثروتمند شدن باید یک سری عادت های غلط در زمینه خرج کردن را ترک کنید.

گام 2 - برای خودتان مالیات در نظر بگیرید

برای خودتان مالیات در نظر بگیرید

اگر دولت به یکباره هزینه های مالیات را افزایش دهید شما به ناچار این مقدار مالیات را در کنار سایر هزینه ها در نظر خواهید گرفت و از پس آن به اجبار بر خواهید آمد. اما هر زمان پای ذخیره کردن پول به میان می آید به سختی میتوانید از پس آن بربیاید و علت ان هم شاید این است که اجباری بالای سر شما نیست.

حال چه می شود اگر این اجبار و مالیات را خودتان برای خودتان در نظر بگیرید. هر آنچه که خریداری می کنید و یا برای آن هزینه می کنید را در نظربگیرید و درصدی از آن را صرفا به دلیل اینکه هزینه ای پرداخت کردید به صورت جدا گانه کنار بگذارید و یا جمع آوری کنید. با این کار شما ضمن ذخیره سازی و جمع آوری پول به این عادت هم خواهیم رسید که هزینه خود را کنترل و آن را مدیریت کنید.

گام 3 - حواستان به سرمایه گذاری ها باشد

حواستان به سرمایه گذاری ها باشد

چنانچه قصد سرمایه گذاری پول اندوخته شده خود را دارید با دقت و آگاهی کامل این کار را انجام دهید. به عنوان مثال برای مدت زمانی هر شخص  پولی به دست می آورد برای سرمایه گذاری در بورس به کار میبست بدون آنکه از بوس اطلاعات کاملی در اختیار داشته باشد. گول حرف های مردم را نخورید و همیشه استثنا و اتفاقات را در نظر بگیرید. ممکن است دوست یا آشنایی بنابر اتفاق و شانس و یا شاید مهارت در یک بیزینس سرمایه ای کسب کرده باشد که این موضوع دلیلی کافی برای سرمایه گذاری بدون اطلاع و دانش شما نیست.

گام 4 - چندین منبع درآمد داشته باشید

چندین منبع درآمد داشته باشید

حتی ثروتمند ترین افراد همیشه راه های فرار از شکست های مالی با ایجاد چندین منبع درامد برای خود مهیا کرده اند.بر اساس گفته های Warren Buffet معمولا بیلیونر ها برای خود به صورت میانگین ۷ راه و منبع درامد مختلف تهیه کرده اند. این منابع مختلف شاید دردسر های شما را زیاد کند ولی ریسک های سرمایه گذاری را در مجموع کاهش می دهد و شما احتمالا با شهامت بیشتری به واسطه پشتیبانی مالی از منابع مختلف روی هر یک سرمایه گذاری می کنید. در رابطه با منابع درآمد مختلف و رابطه و اشتراک ان ها با یکدیگر با دقت تحقیق کنید.

گام 5 - در تصمیم گیری ها بر داشته های فعلی بیشتر تمرکز کنید

در تصمیم گیری ها بر داشته های فعلی بیشتر تمرکز کنید

در کشور های خارجی این موضوع میتواند بخشی مربوط به کارت های اعتباری و اعتباری که دولت در آن برای شما مهیا می کند استوار باشد و بخشی هم وام های بانکی، در این کشور ها همیشه افراد به صورت معمول بر روی اعتباری که دولت برای آن ها در نظر گرفته است و در آینده آن ها مجبور به بازگرداندن آن هستند تکیه می کنند که در ایران همین موضوع بیشتر در رابطه با وام های بانکی صدق میکند. هرچند که این وام های بانکی همیشه یک گزینه خوب و حتی لازمه برای سرمایه گذاری باشند ولی شما سعی کنید در تصمیم گیری های بزرگ و کوچک بیشتر بر روی اندوخته های فعلی و در دسترس خود حساب باز کنید تا خطر مواجه با شکست را کمتر کنید.

در تصمیم گیری ها بر داشته های فعلی بیشتر تمرکز کنید

6 - هر سه ماه یک هدف مالی داشته باشید

وقتی که شما یک هدف دارید مطمئنا شانس بیشتری برای موفقیت خواهید داشت، همچنین شما در قبال این اهداف مسئولیت پذیر تر خواهید بود. در ابتدای هر فصل و یا به انتخاب خود در فواصل مشخص برای خود یک هدف مالی مشخص در نظر بگیرید و سعی کنید در پایان این دوره مشخص شده به این هدف رسیده باشید و یا حداقل به آن نزدیک شده باشید و برای ان تلاش کرده باشید. این اهداف کوتاه مدت باید خود در قالب یک هدف بلند مدت باشند.

در تصمیم گیری ها بر داشته های فعلی بیشتر تمرکز کنید

7 - قانون ۵۰،۳۰، ۲۰ را اجرایی کنید

یک قانون شناخته شده در رابطه با خرج ها و هزینه های هر فرد و شرکت و سازمان وجود دارد. این قانون به این موضوع اشاره می کند که همیشه از تمام درآمد شما ۵۰ درصد از ان میبایست برای احتیاجات همچون خورد و خوراک و کرایه های خانه و …. هزینه شود و ۳۰ درصد برای هر آنچه که شما میخواهید داشته باشید و ۲۰ درصد باقی مانده باید ذخیره و جمع آوری شود.

این قانون را در ذهن داشته باشید تا بتوانید در بلند مدت ضمن مدیریت و آگاهی کامل نسبت به هزینه ها یک منبع مالی خوب هم برای خود داشته باشید.

در تصمیم گیری ها بر داشته های فعلی بیشتر تمرکز کنید

   8 - با افراد موفق مالی در ارتباط باشید

این افراد موفق از لحاظ مالی لزوما به معنی افراد ثروتمند نیست بلکه منظور بیشتر افرادی است که از لحاظ مالی افراد مسولیت پذیری هستند. شما با رفت و آمد و همراهی این افراد از آن ها آموزش های مالی زیادی خواهید آموخت و از سمت دیگر شما از آن ها به صورت ناخواسته الگو برداری خواهید کرد. همچنین شما بر مخارج خود کنترل بیشتری خواهید داشت و مقدار آن را کاهش خواهید داد چرا که همیشه بدون انکه شما بدانید درصد زیادی از هدر رفت پول زمانی اتفاق می افتد که با انسان های بی مسئولیت از لحاظ مالی رفت و آمد میکنید و ناخواسته بر روی شما هم این تاثیر منفی را خواهند گذاشت.

9 - خود را در پایان سال قضاوت کنید و نه در پایان ماه

این موضوع که خود را مدام زیر ذره بین داشته باشید خیلی خوب و مثمر ثمر است ولی انجام این کار حداقل برای موارد مالی در بازه های زمانی کوتاه مدت شاید خیلی درست و صحیح نباشد. شما شرایط یکسانی در بازه های ۳۰ تا ۴۰ روزه از لحاظ مالی نخواهید داشت وممکن است با مشکلات و اتفاقات مختلفی که هزینه بر هستند دست و پنجه نرم کنید ولی در بلند مدت به عنوان مثال یک سال می توانید نتیجه را صحیح و کامل تر بررسی کنید و خود را ارزیابی کنید.

اطلاعات مطلب

  • عمومی
  • 402 بازدید
  • blankblankblankblankblank (No Ratings Yet)
    blankLoading...
  • آخرین ویرایش توسط : مهدی هاتفی نیا - یکشنبه, 25 فوریه 18, 9:55 ق.ظ

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب