ورود به سایت

ثبت نام در سایت

Registration confirmation will be e-mailed to you.

فراموشی رمز

10 − 9 =

بستن
بستن

چگونه تغییرات فشارخون بر قدرت تفکر تاثیر میگذارد؟

چگونه تغییرات فشارخون بر قدرت تفکر تاثیر میگذارد؟

فشارخون سیستولیک یا ماکزیمم آن‌ها تغییرات زیادی را در جلسات متوالی ویزیت دکتر نشان می‌دهد احتمال اختلال سریع در توانایی تفکر و حافظه کلامی بیشتر از آنایی است که فشارخون بالنسبه ثابت‌تری دارند حتی اگر این فشارخون بالا باشد.

فشارخون

یک مطالعه جدید نشان داده است که تغییرات در فشارخون افراد مسن می‌تواند موجب سرعت گرفتن کاهش توانایی‌های فکری در افراد شود.

 این مطالعه نشان داده است در آن‌هایی که فشارخون سیستولیک یا ماکزیمم آن‌ها تغییرات زیادی را در جلسات متوالی ویزیت دکتر نشان می‌دهد احتمال اختلال سریع در توانایی تفکر و حافظه کلامی بیشتر از آنایی است که فشارخون بالنسبه ثابت‌تری دارند حتی اگر این فشارخون بالا باشد.

همین مطالعه نشان داده است که تغییر در فشارخون مینیمم یا دیاستولیک هم می‌تواند در سنین ۶۴-۵۵ سال موجب کاهش توانایی‌های مغزی شود ولی این تأثیر در سنین بالاتر از ۶۴ سال دیده نمی‌شود. نتایج این مطالعه که بر روی بیش از هزار فرد بالغ انجام‌شده در شماره ماه می ۲۰۱۶ مجله Hypertension منتشرشده است.

مطالعات قبلی نشان داده است که هم بالا بودن و هم پایین بودن بیش‌ازحد فشارخون می‌تواند به بافت مغز آسیب برساند و تغییرات شدید فشارخون می‌تواند احتمال بروز سکته مغزی را افزایش دهد

سلامت نیوز

اخبار مرتبط

تاثیر نماز بر سلامتی بدن انسان-فشار خون

تاثیرات فشارخون بر رابطه زناشویی را می دانید؟

تاثیر عناب بر میزان کاهش خون

ده ماده غذایی مفید برای کاهش فشار خون

توصیه‌هایی برای کاهش فشار خون قبل از بارداری

بهترین علوم و دانش برای شما گردآوری میشه

آخرین های آیا میدانید

از همه جا براتون مطلب داریم لطفا کلیک کنید

مطالب برگزیده

موضوعات مهم سایت

مطالب محبوب