گام 1 - آموزش پاک کردن تاریخچه یوتیوب در موبایل

برنامه یوتیوب را باز کنید.(YouTube شبیه مثلثی سفید در یک پس زمینه قرمز است) اگر شما وارد سیستم حسابتان شوید صفحه اصلی YouTube را باز می شود. اگر شما وارد سیستم نشده اید، آدرس ایمیل (یا شماره تلفن) و رمز عبور خود را برای ادامه وارد کنید.

روی آیکون پروفایل ضربه بزنید. این آیکون در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد. اگر تصویر نمایشی نداشته باشید، این آیکون شبیه سر و شانه فرد یا اولین حرف نام خانوادگی شما در پس زمینه رنگی می باشد.

به قسمت  “Sitting” تنظیمات بروید. این گزینه نزدیک وسط منوی کشویی است.

به پایین بروید و روی ” Clear watch history” پاک کردن تاریخ تماشا  ضربه بزنید. این گزینه در گروه حریم خصوصی“Privacy” می باشد.
در Android، برای ابتدا به تاریخ و حریم خصوصی ” History & privacy” ضربه بزنید.

 

 

حال در این مرحله همان طور که در تصویر مشاهده می فرمایید از شما سوال می کند که ” آیا مایلید همه ی ویدیوهای تماشا شده را پاک شود؟ ” که برای انجام این کار بایستی روی  “CLEAR HISTORY” کلیک نمایید.
نکته : در Android، به جای تأیید بر روی OK ضربه بزنید.

 

حال برای پاک کردن سابقه جستجو  انجام شده. روی “Clear search history”  پاک کردن سابقه جستجو ضربه بزنید. این گزینه هم زیر گزینه Clear Watch History است.

اکنون از شما می پرسد که آیا مایلید سابقه ی همه ی جستجو های انجام شده پاک گردد؟ که برای پاک کردن بایستی روی “CLEAR HISTORY” کلیک نمایید. در حال حاضر تاریخچه یوتیوب شما پاک شده است.
نکته : باز هم، در Android، اینجا روی OK کلیک کنید.
هشدار: هنگامی که سابقه YouTube خود را حذف کردید، نمیتوانید آن را بازیابی کنید.

گام 2 - آموزش پاک کردن تاریخچه یوتیوب در دسکتاپ

یوتیوب را باز کنید. برای این کار ابتدا در قسمت آدرس بار مرورگر /https://www.youtube.com  وارد کنید تا یوتیوب باز شود. لازم به ذکر است که این کار با استفاده از فی لتر ش کن میسر می باشد.

روی گزینه “History” تاریخچه کلیک کنید. این گزینه در ستون سمت چپ YouTube صفحه اصلی در زیر گروه “Library” قرار دارد.

روی گزینه “CLEAR ALL WATCH HISTORY” پاک کردن همه سابقه ی ویدیوی تماشا شده کلیک کنید. این گزینه در سمت راست بالای صفحه قرار دارد.

حال برای پاک شدن همه سابقه ی ویدیوی تماشا شده برای آخرین بار روی “CLEAR ALL WATCH HISTORY” کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه سابقه ی تمامی ویدیوهای تماشا شده در یوتیوب پاک خواهد شد.

اکنون برای پاک کردن سابقه جستجوی انجام شده در YouTube روی “Search history” تاریخچه جستجو کلیک نمایید. این گزینه در بالا سمت راست صفحه، کنار گزینه  “WATCH HISTORY “  قرار دارد. 

بر روی گزینه ی “CLEAR ALL SEARCH HISTORY” پاک کردن سابقه جستجوی انجام شده  کلیک کنید. این گزینه هم در قسمت پایین تر است.

حال برای پاک شدن همه سابقه ی جستجوی انجام شده از شما می پرسد که آیا مطمئن هستید که می خواهید سابقهی جستجوی انجام شده پاک گردد. که برای انجام این کار بر روی “CLEAR ALL SEARCH HISTORY” کلیک کنید. در حال حاضر تاریخچه یوتیوب شما پاک، پاک شده است.

هشدار: هنگامی که سابقه YouTube خود را حذف کردید، نمیتوانید آن را بازیابی کنید.

 از همراهی تان سپاسگزاریم.